IMR - Rakovica

spasoje imao samo prosle god extra kukuruz,iskreno nije stabiljka debela kao flasica ali debela je,ja sam visok,skoro 2 metra i jos jedan da stane na mene tesko bi se video..ta njiva je na bairu reke Save,plodna zemlja,jos sam ga i zaljevao..i isao je traktor,nije bilo bas lako,ali sigurno nije ni tesko ili kriticno...
 
@Neđoo@Verujem da si siliro sa njim ima i kod mene slučajeva,ali možda nisi nikad imao kuk .kao što sada ljudi proizvode .Pa to je čudovište od 4-m debelo ko flašica od soka a gusto opregusto.E tu upasti sa njim bila bi mu i 2 spora brza.
U takvom kukuruzu teram prvom sporohodnom,takodje 542ne idem na trke,radim sebi,necu da unistavam traktor necim sto mu je teze,a drugom sporohodnom moze,ali ipak nije to to. A imao sam takav prosle godine.
 
Zavisi kakav je silo kombaj cuo sam za sipa da netreba puno konja, sad neznam za koji model. Ja siliram sa lifanom i za njega treba bar 50 ks. Uzimao jedan komsija od mene i on radio sa traktorom od 40 ks i traktor je do popodne nekako radio a poslije poceo dimiti pustati ulje na sve strane. Mozda manji traktori mogu raditi ako se vozi sa jednim traktorom, tako kod mene radi komsija sa zetorom 4911 i potingerom 2 sa jednim traktorom vozi pa nekako ide a da radi kao ja bez odmora nevjerujem da bi dugo izdrzao.
 
R47dv ja jos nisam video,a nisi prvi koji se raspituje za nju.Mislim da se ne proizvodi DV,barem nije do zadnjih par godina.Mozda se nesto promenilo u zadnjih 5 godina.
 
Nisam znao da se ne proizvodi jer sam nalazio na netu na nekoliko mesta da se spominje.Na IMR sajtu je nema pa sam zato ovde pitao_Ona bi verovatno bila jeftinija od 539 DV koji je 9500 ili 10000e,ako se ne varam.
 
Licno nisam imao priliku da vozim 539 sa DV ali vlasnik koji ga ima je rekao da mu je motor slab za dv... Meni je za oko zapao 549 dv pa se nadam da za godinu ili dve on se nadje kod mene ,ako fabrika bude postojala,mada se ja malo bojim i kad ce traktor stici jer sam cuo da su neki cekali i po godinu dana na novog imt-a
 
Koja steta sto je ne prave sa prednjom vucom kad je vec sve sem motora isto kao na R 65/76.
Vlado da ti kazem da ljudi taj 539 DV pljuju,a uopste nije los.Ima ga moj kolega i kad sam video koji uspon je savladao u rikverc i to po mokrom ja nisam mogo da verujem.Skoro je vuko sa njim neki soder nekoliko dana po pesku i blatu skoro bez problema,a ljudi sa C-360 morali da stavljaju lance.
Znaci dzaba ti i snaga ako ne moze da se prenese na podlogu.
 
Ja vise zalim sto ne prave traktor od npr 110 konja, kao sto jenpr ovaj,ja bih ga sigurno uzeo
r110.jpg
[/IMG]
 
Licno nisam imao priliku da vozim 539 sa DV ali vlasnik koji ga ima je rekao da mu je motor slab za dv... Meni je za oko zapao 549 dv pa se nadam da za godinu ili dve on se nadje kod mene ,ako fabrika bude postojala,mada se ja malo bojim i kad ce traktor stici jer sam cuo da su neki cekali i po godinu dana na novog imt-a
Ne znam koliko se sad ceka,ja sam 2010.cekao mesec dana za 549 dv
 
Taj da prave propali bi kao IMT,nisu oni ludi,prave sta trziste masovno trazi,jednostavno,funkcionalno i jeftino.Zato rade kao u srecna vremena,u tri smene.
 
Moj komsija je cekao oko 3 meseca,sto i nije strasno,traktor se pokazao skroz ok samo sto njego nema dv

Taj da prave propali bi kao IMT,nisu oni ludi,prave sta trziste masovno trazi,jednostavno,funkcionalno i jeftino.Zato rade kao u srecna vremena,u tri smene.

Ni ovaj traktor ne bi morao da bude komplikovan,samo je malo ulepsan,i kad bi se neke sitnice promenile to bi bio pravi hit,a ni cena mu ne bi bila visoka
 
Ja sam prezadovoljan,bilo je tu ponekih sitnica ali nista strasno,sad su prestelovali lamelu,dotegao sam spojeve,elektro instalaciju sam preuredio komplet ( doveo sam majstora), i to bi bilo sve ... U principu traktor se za ovih 125 rs pokazao dobro... sto,jel si ti imao nekih problerma?
 
Pozdrav Kolege

Mozda glupo zvuci ali zanima me koji Promjer Ø su na topligu od Rakovice65 i na rukama!
Koliko me Pamet sluzi oboje su Kategorije 2 ali nisam siguran a moja rakovica je daleko da izmjerim.
A zelim pripremiti bolzne itd da pravum preko bozica korpu za nju kad odem kuci?
 
Nazad
Vrh