IMR - Rakovica

Moj kum prodao Rakovicu 65 servo sa 100 sati ja sam je zadnji vozio za 3500 evra,hteo sam da ga ubijem sto mi nije rekao,kaze ucinila mu se dobra cena,sta ce nije on kupio... A bila je ganc nova samo 100 sati imala... I to ona sa ovom novom crnom kabinom sta se vrata otvaraju unazad cinimi se...
 
Farbana je,nece je arapi uzeti ni pod tackom razno,a oni su kupci Rakovice 70%,ostalih 30% domace trziste.
 
Mi smo uzeli rakovicu 65 88godiste 2200 rc za 4.800e nema servo nikad orala nije , samo brala i transport kao nova(garazirana ) . A tvoja je 95,servo za 5.500 lako moze da se proda ..
 
Ako je farbana arapi odmah spustaju cenu za 500-1000.Ofarbane tesko(mislim na trup,motor...).

Rakovica ima neku cenu koja i nije bas nesto u odnosu na druge traktore,dok je arapa,kad oni odu cena ide 40-50% dole.

I u srecna vremena moj teca je moga da bira izmedju IMT 549 i Rakovice 65,godina 1987,cena ista potpuno.Kupio 549,posle prodao i kupio Rakovicu.Obrt nema reci:haha:
 
6000 bez pluga ja mislim da ako mozes malo vise da izvuces ok ako ne daj je,ali se potrudi da izvuces jos nesto.. Ipak je tvoj traktor... Razmisli.. Mozes i plug posle prodati posebno...
 
Nas covek... Ja sam mislio da je dam za 6500e bez pluga, ali ne znam. Ni 6000 nije malo, ali me plasi posle da li cu da nadjem dobar traktor, ja je prodajem zbog kupovine veceg, inace je ne bih prodao.... Nego sto hocu vucenu tanjiracu da uzmem, a ne bi bas sa njom da je vucem...
 
Rakovica 76 nemoze da vuce vucnu tanjiracu,moze do njive i po njivi ako je ravno,nesto da struze.
Ako si mislio da prodas tvoju Rajku i da kupis za te pare traktor to godiste ali jaci,zezno si se u racunici.Inace ako dobijas 6000 svaka cast.Moj drugar prodao skoro takvu Rakovicu 1999 godiste sa 2300 sati,kao nova za 5400.Ako cemo realno zasto bi neko davao 7000 za Rakovicu 65 staru 18 godina(punoletna)kad moze lepo da kupi novu (2012,sad ce 2013 godiste)za 9500 eura pa kakva god da je ,ima garanciju.

Prednja vuca za Rajku,stari tip je oko 1500-2000 eura ali da das tvoju prednji trap.
 
Rakovica 76 nemoze da vuce vucnu tanjiracu,moze do njive i po njivi ako je ravno,nesto da struze.
Ako si mislio da prodas tvoju Rajku i da kupis za te pare traktor to godiste ali jaci,zezno si se u racunici.Inace ako dobijas 6000 svaka cast.Moj drugar prodao skoro takvu Rakovicu 1999 godiste sa 2300 sati,kao nova za 5400.Ako ce mo realno zasto bi neko davao 7000 za Rakovicu 65 staru 18 godina(punoletna)kad moze lepo da kupi novu (2012,sad ce 2013 godiste)za 9500 eura.

Prednja vuca za Rajku,stari tip je oko 1500-2000 eura ali da das tvoju prednji trap.
Pa nisam ja mislio da kupim traktor tog godista, mislio sam da kupim traktor stariji, kao npr. 5106 ili 5136... A sto se tice cene za moj traktor dobio sam vec 6000 i to ovde u kraju, covek zna kakva je video je u oranju, ali ja ne zelim da je dam za te pare, ipak ona nema jos ni 1000 rh, a to sto bi uzeo bi bilo ko zna koliko izakano...
 
Ako mislis da izvuces neke vece pare,tesko.
Fabrika radi punom parom,ljudi se sve vise opredeljuju za novu Rajku.Samo u mojoj okolini,u nekoliko sela je stiglo oko 100 komada.
 
Sve je meni to jasno... ali ne moram ni da je prodam... u svakom slucaju, hvala svima na odgovorima...
 
@Manjevic
A zasto je cela farbana,a nema 1000 rs??? Da je farbana samo kabina,pa ajde da razumem,mozda je izbledela,ali zasto je farban motor kad je tako malo radio? 6000 je puna kapa za nju.
Sa @mirko 015 se potpuno slazem,osim sto mislim da bi r76 mogla da vuce vucnu neku manju od 24 diska precnika najvise 510 i razmakom izmedju njih najvise 18 cm.
 
Farbana je zato sto je stajala pod krovom mozda 7 ili 8 godina, nije bila u garazi, ma le je vatalo sunce, pa joj je hauba izbledela, a majstor mi je trazio 100e da je celu prefarba, eto zato... Da nema toliko malo radnih sati ne bi imala fabricke gume na njoj... Ja sam je kupio u susednom selu i znam ljude od kojih sam je kupio, oni su u Austriji i nisu mnogo vozili.
 
Nazad
Vrh