IMR - Rakovica

Evo i moje Rakovice
06082012018.jpg

06082012019.jpg

1995. godiste, ima manje od hiljadu sati rada, fabricke gume su na njoj, kuplena je letos...
 
Ja ne radim neke poslove sa njom samo zato sto nemogu da budu poluge podignute a da mi je kipa ukljucena!!! I to me nervira uzasno,ako ostavim poluge dole one ce da landaraju levo desno,a ako stavim ono gvozdje padne na rudu ili na kardan... :udri:
Ako bas moras da spustis poluge,a to ti smeta pri radu,onda u njih stavi cev i od armature lepo savij oko cevi jedan kraj,a drugi zakaci na mesto gde se kaci topling.Tako ce poluge biti podignute i nece smetati.Tako sam i ja radio dok nisam zakljucio da poluge ne moraju biti spustene da bi moglo da se kipuje
@Manjevic
Odlicno izgleda,kao nova.I moja je bila ista ovakva samo 1994.god.
 
Poslednja izmena:
105xpaw.jpg
196 i nisam zapamtio koje godište .Mogu sutra saznati jer je komšija kupio letos.Ali sam upoznao prvog vlasnika (brao mu kuk) i kad je rekao da je doterao iz Sl. Broda 196?g.a ja 66godište i čini mi se da sam tad pomislio da je starija odmene. Nikad nije rasklapan ni motor ni menjač.Danas slikao iz auta sa ceste.
 
Koliko ja znam kod kipovanja treba obavezno spustiti rucice skroz dole da se isprazni hidraulika pa prebaciti sraf,da se ne bi zeznula hidraulika
 
Sa komsijinim rakovicama uvek sam radio:rucice dole i kipuje se. Znaci hidraulika nije gore niti se koristi,sraf i kipovanje.
 
Moze i kad su poluge podignute, samo kad se okrene preklopnik tad se rucica spusti i opet podigne i kipa bez problema :cao:
Tačno tako Borko! Kip radi nezavisno od visine tj položaja poluga. Ako slučajno neće da se "resetuje" u postupku kojeg je objasnio Borko eventualno se malo proturira motor i onda proradi. Ono što bi još moglo imati veze sa ne kipovanjem sa podignutim polugama je nivo ulja u hidraulici(mada ne verujem). Ako je nivo suviše nizak podizanjem poluga i to malo ulja završi u cilindru hidraulike pa ne ostane ništa,ili vrlo malo,za kipovanje. Pogotovo kod R-60 je to moguće zbog male količine ulja.
 
@vlada90
@postar
U redu je to sto vi kazete,ja samo kazem da sam radio na drugi nacin bez spustanja poluga,bez spustanja rucice(samo podizanje) i bez turiranja mnogo godina i nikakav problem nisam imao
 
@brankovic,bitno je da se dize,nebitno kako :haha:
inace,komsija koji 20god radi sa dvorednim zmajem beracem,uvek spustena hidraulika,samo kiper i dizi
 
Evo ovako ,kod mene je R65 ,88-mo godiste do 2010 je radila sa beracem , koristio sam i zadnji utovarivac , kipovao prikolice...
Postupak pri kipovanju je bas kao sto je cira92 opisao , probao sam na razne nacine po savetima drugara koji imaju rakovice ali ne ide.
Znaci poluge spustene , saf za kljuc 17 strelica udesno , onda rucica za poluge uvis i hidraulika radi.Ako mi treba za dvosmerni klip koristim gornji prikljucak s tim da je ona mala rucica sto je ispod rucica koje regulisu visinu poluga gurnuta u nazad.
Dok je bila zakacena za berac (20-25 dana u godini) skidao sam poluge jer se jednostavno skidaju.
 
@tm30 Buke u kabini ima i kod mene...
@Postar Sta cu dobiti ako skinem tegove? nece trap toliko da se koptereti ili?
 
Ako ne kacis neke teze sejalice,u zavisnosti dal si u ravnici ili brdskom kraju,tegovi su ti bespotrebni,skini ih i ostavi jedan ako bas zatreba nakacis jos jedan i eto. Jedan je teg ako se ne varam 25-30kg. Inace,rakovica pod bilo kojim teretom mi se 2x podigla,i to samo zbog naglog pustanja kvacila u brdu pod teretom,u pitanju su bile oba puta razlicite rakovice al obe sa po jednim tegom.
 
Ja u tezim poslovima ne polazim od kuce bez prvog tega koji se ne skida i jos 4-5 posle njega nakacena,i nema da mrdne,po meni se trap vise razljoka kada stalno skakuce recimo sa rotacionom kosacicom 165-195 a samo sa prvim tegom koji se ne skida, a neki cak i taj skinu i trap im je katastrofa,a ja naj manje vozim sa 2 i trap ni kuciste volana jos nije pipnuto nista a skoro 4000rs.. Naravno 5 dodata dega u nekim ekstremno teskim poslovima...:ppozdrav:
 
Stavio sam svoju rakovicu na prodaju, posto mi treba veci traktor. Ona je 1995. godiste ja je cenim 7000e sa plugom 757.20. Sta mislite o toj ceni? Gledam po oglasima 87-88 godiste bez hidro volana po 5000e... P sada ne znam koja bi realna cena bila za moju...
 
Nazad
Vrh