IMR - Rakovica

11-03-2012192232.jpg



Ispušta se na otvor 1 i 2,sipa na otvor označen brojem 3,a kad počne da curi na 4,to je to.
 
Ulje od menjaca i diferencijala je jedno i sipa se izmedju rucica i kad pocne da curi na broj 4 tad je dobar nivo. A na 1 i 2 se regulise nivo ulja i isp[usta iz bocnog reduktora koji uopste nije povezan sa menjacem i diferencijalom.
 
Borko na slici 46 postoje čepovi 1 i 2 samo se malo teže vide. Još nekom nije bilo jasno pa se malo bolje zagledo u obe slike.... Meni.... :)
 
Da li neko moze postaviti sliku gidraulike na Rakovici 65, tacnije gde su izvodi za kipu? u pitanju je novija hidraulika za rucicom za podesavanje... Iskrivila mi se ona cevka sto ide izmedju njih, pa da vidim kako treba da stoji, u katalogu je nema...
 
da li ovaj vas razvod za kipu ima mogucnost prikljucka za klip sa dva izvoda,kod mene je traktor 88 god i imam uputstvo od njega ali kada sam probao da li radi ,ono nece,jos sam okrenuo onu rucicu na razvodu ali nista
 
Moras prvo spustiti poluge skroz dole,okrenuti ventil na rezim kipovanja,podici rucicu za polge skroz gore i spremna je da kipa... :ppozdrav:
 
Kod mene nema sanse apsolutno dok ne spustim poluge,okrenem ventil,pa podignem rucku za poluge... Moj cale stalno zaboravlja postupak pa me zove na fon da mu objasnim i nervira se............ Sto puta sam probao drugacije i nece samo po tim postupkom bez problema..
 
To i jeste po pravilu,ali kod mene je moglo i ovako i odgovaralo mi je da poluge budu podignute zbog,npr.,rude beraca i kardana
 
Ja ne radim neke poslove sa njom samo zato sto nemogu da budu poluge podignute a da mi je kipa ukljucena!!! I to me nervira uzasno,ako ostavim poluge dole one ce da landaraju levo desno,a ako stavim ono gvozdje padne na rudu ili na kardan... :udri:
 
poluge mogu da ostanu podignute ,bar kod mene a evo i kako:stavite kljuc na ventil za okretanje na kipu pa gurnite rucicu hidraulika dole i brzo cim pocne da se spusta okrenite ventil na dole zatim podignite rucicu hidraulika pa okrenite ventil u drugom pravcu i ruke hidraulika ostaju gore, bar ja tako radim.
 
poluge mogu da ostanu podignute ,bar kod mene a evo i kako:stavite kljuc na ventil za okretanje na kipu pa gurnite rucicu hidraulika dole i brzo cim pocne da se spusta okrenite ventil na dole zatim podignite rucicu hidraulika pa okrenite ventil u drugom pravcu i ruke hidraulika ostaju gore, bar ja tako radim.
Moze i tako, ali nije potrebno, podignite i onda okrenite preklopnik pa onda spustite rucicu dole i podignite je i moze da kipa
 
Nazad
Vrh