IMR - Rakovica

[TABLE="width: 100%"]
[TR="bgcolor: #FFFFFF"]
[TD]
Maksimalna sila dizanja na krajevima poluga je 20 kN.
[/TD]
[TD]

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Da što se tiče hidraulike igračka je 800kg. Ali ramena,poluge,podizači poluga polako cvrkuću sa tim teretom. Maksimum po meni je nekih 1000kg. Sa tom težinom i cvrkućanje prestaje,jer joj uopšte nije lako. A onih 2000kg.... Hmm.... Teško....
 
Ja sam cuo od jednog inzenjera da traktor moze da podigne 1/3 svoje tezine ,ne samo zbog hidraulike nego i da ne bi doslo do propinjanja
 
Diskosni plug je slican obicnom plugu,ovo na snimku je naj slicnije tanjiraci.. odo ja u :off_topic:
 
Dizao bih ovaj diskosni plug(tanjiracu) http://www.berko.rs/novi/index.php?option=com_content&view=article&id=18&Itemid=4&lang=sr E, sada ne znam da li 2.2m ili 1.8m... Tezina im je 800 kg...
Meni ovo baš deluje masivno. Nosiće ona to, ali mi deluje da uopšte nije lako za vući, čini mi se da to ide u zemlju poprilično da bi uradilo posao kako treba. Šta kažu ljudi iz Berka jel Rakovica može to vući, mislim na onaj 1.8m, vidim neke tabele ali nisam siguran u tačnost istih i kakva je cena takvih oruđa?
 
Oni kazu da moze vuci i 2,2 ako je ravnica... A ja mislim da bi 1,8 vuce bez problema... A za cenu kazu oko 3000e za 2,2 m...
 
Jedna konsultacija. Gde se na r60 sipa ulje u menjac i diferencijal? Da li je to onaj otvor izmedju rucica? Za nivo ulja znam, a za ispustanje postoje dva otvora ako se ne varam, jedan ispod menjaca, a jedan pozadi kod tockova?
 
Nazad
Vrh