IMR - Rakovica

To sam i mislio, mora biti otvoren da se plug nebi zaranjao, a i kada je otvoren pitanje je kako je podesena poluga koja deluje direktno na ventil unutar hidraulika.
Mozda je kod njega mnogo razvijena pa ce se plugovi i dalje zaranjati pa onda mora stelovanje da radi na rucici, ili je mnogo zavijena pa ce ici plice.
Faci@ Klip vise nemam, ali objasnjavao sam ovde kako i sta ide, a mogu i preko poruke da ti objasnim kako je najlakse nastelovati da nebih pisao ovde ponovo.
 
citao sam ranije postove, tako da sam shvatio, cekam da prestane kisa treba da orem za cicoku pa cu probati, ako ne budem uspeo javicu ti se. Hvala u svakom slucaju.
 
Da li je iko od onih koji su skoro kupili Rakovicu dobio od fabriko uputstvo za rukovanje i održavanje??
Ja dobio nisam a prodavac mi je rekao da oni to po koje pošalju, jednom-dva puta godišnje pa ako je iko dobio neka se javi radi dogovora o skeniranju, kopiranju i postavljanju ovde na sajt. Meni konkretno treba za R65 ali ako ima i za R76 sve može, samo da je novijeg datuma, ne ona uputstva iz 80ih i 90ih.
Živi bili.
 
Ni ja nisam dobio uputstvo ali mi je postavi olink jedan od clanova pa sam skinuo sa neta,e sada koja je godina kad je ono stampano nemam pojjma... predji nekih 20tak str unazad tu ti se nalazi link za r 76
 
Ja imam za motor DM33T , a uputstvo za traktor je iz osamdesetih i uopšte nije za moj traktor. Previše razlika ima.
 
Da li je iko od onih koji su skoro kupili Rakovicu dobio od fabriko uputstvo za rukovanje i održavanje??
Ja dobio nisam a prodavac mi je rekao da oni to po koje pošalju, jednom-dva puta godišnje pa ako je iko dobio neka se javi radi dogovora o skeniranju, kopiranju i postavljanju ovde na sajt. Meni konkretno treba za R65 ali ako ima i za R76 sve može, samo da je novijeg datuma, ne ona uputstva iz 80ih i 90ih.
Živi bili.
Mislim da ću iskopati jedno uputstvo za novu 65-icu. Kontaktirao sam komšiju koji je prošle god kupio rajku i dobio s njom uputstvo i obećao je da će mi ga doneti. Samo odmah da vam kažem da pošto nemam skener moram zamoliti sestru da mi ona to skenira... I tu će proći izvesni vremenski period,dok se to sve realizuje,pa da ne mislite da sam zaboravio. A s'obzirom da je kraj sezone mislim da nikom nije hića za uputstvo...
 
Ima na netu,a i mislim da je i na forumu postavljeno za Rajku 76s i 76dv-s,izdanje 1997 godina.Odgovara za novu rajku u potpunosti.Uglavnom ja ga imam skinuto u PDF formatu.

- - - - - - - - - -

Evo ga za sve 76-ce novijeg datuma
http://www.scribd.com/doc/106394165/Rukovanje-i-Odrzavanje-Traktora-r76

- - - - - - - - - -

Danas bio na jednom placu i stoji nova Rajka 65,glanc nova,stigla iz IMR-a covek kupio i nije hteo da je preuzme kad je video u kakvom je stanju.Posten da budem nisam ni ja zakeralo ali je i ja nebi uzeo_Ove sve sto sam video do sad nove su OK,klasican srpski proizvod,ali ova kao nogama da je sklopljena,farbanje kao kofom da su polili po motoru i haubi a finis farbanja zavrsili sa metlom,curilo i plakalo sacuvaj boze,ofarbali sve zivo i sto treba i sto netreba.Odlivci nesto bruseni mnogo kao da je lose odliveno pa dopravljali,auspuh smejurija ukoso zavaren kao da su coravi bili,ofarbali i gume po 5-10 cm sa strane,motor i svi spojevi na mortoru umazani silikonom crvenim sacuvaj boze pa ofarbali pa se to sad ljusti,ulje iscurilo na prednji semering i na zadnji do menjaca pa curi ispod,kaplje nafta na AC pumpi i curi ulje na srafljenju pumpe na blok.Sediste nije zavrnuto,samo 2-3 loze uvrnuti srafovi itd....Znam da su takvi traktori izlazili i pre 20 godina,nista bolje ali nije mi jasno sto se malo ne potrude da barem svaku stvar stave kako treba pa makar i bila nekvalitetna.Bas su me iznenadili,ove do sad sto su stigle u selo i sto sam video su bile dobre,cemu sad ovo....
Da citiram sam sebe,umalo da zaboravim da napisem ovde,Nas gigant je u problemu,juce sam bio na placu na kojem je bila Rakovica koju sam pominjao u jako sklepanom stanju i tu sam saznao novu vest.40% traktora IMR je vraceno iz Etiopije zbog kojekakvih fabrickih gresaka a najvise zbog motora,te Rakovice se ponovo nalaze na trzistu posle krpljenja kvara,ali na nasem trzistu i otud i doticna Rakovica na placu koja je prefarbana i posle dugog africkog puta se vraca u srbiju da obraduje nekog.
Znaci otud kilo silikona po motoru i velika kolicina farbe koja je curela i ofarbane gume.Prekrpi pa uvali nekom u Srbiji.
 
Imam jedan problrm sa rakovicom,danas kad sam tanjirao na nekom brdu ,kad hocu da prebacim iz prve u drugu tj kad pustam traktor iz druge da krece nesto smrdi kao da je u pitanjulamela,ali mene brine nesto drugo kad stignem na kraj njive i kad podignem tanjiracu i pustim kocnice a traktor je pod gasom on kao da se mucoi da krene u rikverc kao da su mu kocnice i dalje pritisnute,i opet se oseti onaj miris metala. i ono sto mi je cudno kad krenem u rikverc na brdu kocnice je jako tesko zaustave,sto mi je cudno ker je pozasi tanjiraca koja je podignuta i zbog pritiska na zadnje tockove bi bas trebala da se ukopa a ne da skripe kocnice i da se polako vraca unazad...sta bi to moglo da bude? u svakom slucaju cu zvati servis ali me zanima i vase misljenje...
 
Verovatno ti ne odvaja kvačilo. Ili je druk ležaj naslonjen na korpu tj njene žabice,poluge,pracne (ko već kako zove). Treba da postoji odredjen zazor izmedju druk ležaja i poluga. Ako ga nema onda ti lamela klizi i otud smrad. Barem koliko ja kontam kad pročitam post.... Imaš sa desne strane ispod akumulatora poklopac sa rebrima za hladjenje drže ga 4 šarafa 13 ključ i tamo se sve vidi. Znaš,pored one mazalice koja podmazuje druk ležaj i njegov klizač ali ako se pretera sa podmazivanjem onda se podmaže i lamela! Ako se razumeš u gvoždje-čačkaj ako ne onda slikaj unutrašnjost pa ćemo ti pomoći. Ili sačekaj servis....
 
Lamela se zapalila,standardan neizleciv problem Rakovice,ili je nesto sa kocnicama,ili oboje u isto vreme sto obicno bude.Garancija i reseno.Sva sreca u IMR-u su azurni i nema brige.:ppozdrav:
 
Ma ja mislim da lamela proklizava,mada nije mi jasno zasto,ipak je to jos uvek novo... To mi se na IMT- nikad nije desilo a da ne pricam kako sam kad se zaglavi "ljuljao" ga na kvacilu... Mada mene brine sto kocnice nece da zakuju i da drze i onaj problem kad krenem u rikverc na brdu... pa i ako ima slobodnog hoda to je minimalno,a i onu polugicu sam pomerio tako da sada hvata i prvi i drugi stepen... ... sinisa ne bih ja tu nista diro :osmeh: nisam bas neki strucnjak za mehaniku,sa njom sam se susretao samo u osnovnoj na OTO casovima :),pozvacemo ih sutra ujutru da dodju,a i ne bih da cackam zbog garancije
 
Nisam tačno siguran čija je to izjava ali mislim da bi onda ono bih trebalo biti bez H. Tj ne bi ja tu ništa diro! :osmeh: Ok,nebitno.... Vidi dao sam ti savet i skidanjem tog poklopca sa strane ne remetiš garanciju ali ok,ne treba rizikovati dok ne mor'o.
 
Vlado,jesi li pre ove nove rajke imao isto rajku ili IMT?
IMT mozes ceo dan da ljuljas i kidas na kvacilu,znaci ceo dan,i na pola kvacila da zezas ali lamela nece da crkne i zasmrdi.
Rakovicu moras da pazis na kvacilu,nema tu ocu necu,znaci nema pola kvacila,samo ima ili skroz stisnuto ili skroz pusteno kvacilo.Inace ces da menjas lamelu tri puta godisnje:osmeh:::lose::
 
Hvala sinisa,sinoc je cale vozio kaze ne oseca nista ,ajde da ne znam da vozim traktor pa i da kazem,ali takoreci sma odrastao na njemu ... :sjasi: Imao sam tj imam jos uvek IMT... Nikad nisam nesto posebno voleo rakovicu ali zbog cene i brzine isporuke pre sam se odlucio za nju nego za novi 577
 
ma nije to kvacilo tako jako osetljivo samo je bar po mome u tom brzom rikvercu malo je brz pa kad treba nesto malo uz breg ili iz razora odma oce da se oseti tako je meni na pocetku bilo dok se nisam navikao na nju sada je ok
 
Jeste kvacilo veoma osetljivo na njima.Znaci,noga na njemu sme da bude samo dok se salta.Kad se prelazi preko nekog razora ili neke prepreke,mora se obavezno ubaciti u sporohodnu,pa polako.I rikverc joj je brz,pogotovo ako joj je dodat gas (npr sa pneumatskom sejalicom),pa jos i ako je brdo mora opet u sporohodnu.Mora tako sa rajkom,strpljivo!
 
Ma jeste taj rikverc me nervira,mnogo brate brz... Nego izgleda da meni zablokiraju kocnice,evo veceras,ubacim u prvu pustam kvaacilo i ona se napinje kao da vuce petobrazni plug pozadi,nadrukam 10ak puta do kraja kocnice nece,uradim opet ono popusti.... ne znam zasto bi one mogle da blokiraju
 
Nazad
Vrh