IMR - Rakovica

Pre neki dan smo imali eksces sa traktorom a to je da u fabriku nisu dotegli instalaciju pa je ispala zica sa kontakt bave i pala na sajlu od obrtomera i napravila kontakt i zapalila citavu sajlu... Popravka je izasla 1200 din,s tim sto smo sve komplet dotegli iskontrolisali,ali opet nije bilo nimalo prijatno kad je pocelo da dimi i purnja
 
moze li neko da mi kaze kako da orem sa R65 sa IMT-ovim plugovima 756 bez tocka, a da se plugovi skroz ne zabodu ili skroz ne izadju iz zemlje?
 
@faci
Najbolje stavi tocak.To je najjednostavnije.Podesis topling i tocak na dubinu koju hoces i to je to.
Inace,kad sam kupio plug za rakovicu imt 756,u uputstvu je pisalo da se tocak preporucuje na svakom plugu zbog rasterecenja hidraulike
 
ja sam imao tocak napred, ali sam ga odlomio preko sklada, da li je bolje da se postavi nazad(na kraju plugova) cinimi se da bi bilo bolje
 
moze li neko da mi kaze kako da orem sa R65 sa IMT-ovim plugovima 756 bez tocka, a da se plugovi skroz ne zabodu ili skroz ne izadju iz zemlje?

Faci prelistaj temu od početka član Borko jagodinac je lepo opisao kako se šteluje hidraulika na R65. Ja sam uradio kako je napisao,skinuo točak i orao uvek na istu dubinu.
Ima jedan šraf za podešavanje 17-tica i kada sa namesti dubina ručice uvek dole do kraja on drži dubinu.
Doduše više ne orem sa R65 ali kada sam orao tako sam uradio.
 
Drugar mi malopre ispricao da njegov rodjak uzeo R65 92god, za 2800e dobro stanje, cini mi se da rekao da ima i kabinu. Bez kabine ili sa,opet jeftino.
to je kad se naleti na povoljno ili nekom hitno.
 
Bas to sam i njemu rekao,dobre R65 cak i starije godista nema ispod 4000e. Ma to je kad se naleti,kao ja prodao astru pre 10meseci za 1500e,sad sam nasao istu takvu,samo dve godine mladju za 700e... ima i tu sto padaju cene al opet sve zavisi kakvo stanje itd svega sto se tice i traktora,kombajna...
 
Naleti se tako, covek verovatno u skripcu, trebaju mu pare i onda prodaje za male pare.
 
Ima takvih slucajeva dosta,jbga ovo je zemlja vecitih dugova. Krediti i uzimanje lizinga je ravno propasti...
 
Ima takvih slucajeva dosta,jbga ovo je zemlja vecitih dugova. Krediti i uzimanje lizinga je ravno propasti...
E sad ga odvali,dosta mehanizacije koja je skuplja kao nova,traktror ,automobil,sve sm uzeo preko kredita veciinu samotplatio sad imam samo traktor i kola. Kredit sa normalnom kamatom je odlicna stvar,jer ne ulazes "zive pare" ... To sto ljudi nisu svesno da ocene svoje mogucnosti to je ravno propasti,a to nema veze sa kreditima,takvi ce i na ovaj ili onaj nacin propasti u zivotu
 
moze li neko da mi kaze kako da orem sa R65 sa IMT-ovim plugovima 756 bez tocka, a da se plugovi skroz ne zabodu ili skroz ne izadju iz zemlje?
To se desava kada je preklopnik za iglu hidraulika fiksiran.Ko nezna to je mesto gde se kaci topling na traktoru.Kod mene svi oru bez tocka pa i ja kad orem sa rakovicom.Bez ikakvih problema!
 
Sa nekim normalnim kamatama ok,al neke banke daju kamate da te kosta puno vise nego sto treba. Ispadne zelenas sigurniji nego banka.
Rado bih uzeo kredit za neku poljo mehanizaciju pod uslovom da su kamatne stope ok,i samo u dinarima.
 
Nazad
Vrh