IMR - Rakovica

Srdjane jeste isti anlaser. A štima i na Zmaj kombajne sa perkins S-46 motorima. Vlado da ne povlači tebi pedala kvačila pedale kočnice pa da zato blokiraju?
 
pa neznam iskontrolisacu sve sutra... uglavnom meni se pedale kocnice vrate nazad u normalan polozaj ,i kad krenem da pustam kvacilo kao da kocnice i dalje drze traktor,on krene 1-2 metra i oseti se miris "brusenog" metala
 
pa neznam iskontrolisacu sve sutra... uglavnom meni se pedale kocnice vrate nazad u normalan polozaj ,i kad krenem da pustam kvacilo kao da kocnice i dalje drze traktor,on krene 1-2 metra i oseti se miris "brusenog" metala


Ako je traktor nov ili skoro radjen remont kocnica sacekaj da prodje neko vreme dok se razrade, pod uslovom da tockovi ne blokiraju, a mozes i podici jednu stranu, razdvojiti kocnice i kontrolisati sta se desava i dali se mehanizam kocnica vraca zajedno sa pedalom.
 
Pozdrav drugari. Razmisljam da prodam rakovicu 60,u solidnom stanju sa novim gumama, pa me interesuje koliko bi to vredelo para, dal se isplati prodavati ili nek stoji kao i do sada..
 
@Misker Ja sam svoju u dobrom stanju sa skoro novim gumama prodao za 2500e ali ne lako, većinom su mi davali 2200-2300e.
Ja, tj. moj otac je bio drugi vlasnik, kupljena 82god baš iz Ruskog Krstura, eto slučajnosti:osmeh:
 
Lepa rakovica,takvu imao moj komsija,samo umesto beli poklopac krova imao narandzasti. Sad dal to nesto fabricko,ne bih znao,rakovica perfektna.
 
Hteo bih na moju rakovicu da na zadnje tockove stavim ,pored onog jednog tega sto ima,da stavim jos po dva takva na svaki tocak... jel neko zna koliko je jedan tezak,da li je to izvodljivo,gde imaju da se kupe kao i koliko kostaju??
 
Jao pa sad neznam tacno koliko je tezak ali sam ja uspeo da ga skinem jednom prilikom sam pa valjda ima oko 50kg mozda i jace.. Zasto bi stavio jos po jedan teg?? Neznam gde bi mogao to pronaci da kupis...

- - - - - - - - - -

Lepa rakovica,takvu imao moj komsija,samo umesto beli poklopac krova imao narandzasti. Sad dal to nesto fabricko,ne bih znao,rakovica perfektna.

Na mojoj nije nista promenjeno sem AC pumpe i lamele a ima 3500 radnih sati...
 
Ovi sa kojima sam pricao su svi govorili a stavim 14tice jer su 16tice velike za rajku,ona je i ovako brza,mogu misliti kako je tek sa 16ticama... Pre neki dan sam merio traktor sa prikolicom ima 3,900 kg,sto znaci traktor ima oko 3 tone,pa sam mislio da ga jos opteretim
 
Verujem,komsijska rakovica nije pipnuta,samo filteri menjani,ulje i jednom bos pumpa nesto zezala,al nije skidana. I ostali koji imaju rakovice,nisu nista preterano radili na njima.

Ma ja sam zadovoljan sa mojom planiram da je ofarbam ali ne zuri mi se nije zardjala nego izbledela...
 
Ovi sa kojima sam pricao su svi govorili a stavim 14tice jer su 16tice velike za rajku,ona je i ovako brza,mogu misliti kako je tek sa 16ticama... Pre neki dan sam merio traktor sa prikolicom ima 3,900 kg,sto znaci traktor ima oko 3 tone,pa sam mislio da ga jos opteretim
Mislim da nema potrebe da stavljas tegove.Ja bar nisam imao potrebe za njima.Skinuti kad je kupljena i nikad nisu stavljani.Jos imas pv
.
 
Nazad
Vrh