IMR - Rakovica

Danas sam kacio od komsije plug,u pitanju je svedski OVERUM 3*30cm i vuce bez ikakvih problema,tako da smo odlucili da uzmemo novi imt plug sa tri brazde...
 
Danas sam kacio od komsije plug,u pitanju je svedski OVERUM 3*30cm i vuce bez ikakvih problema,tako da smo odlucili da uzmemo novi imt plug sa tri brazde...

Ja mislim da je bolje rešenje FOP plug sa Vogelovim glavama od klasičnog IMT-ovog. Taj FOP ima istu ramu kao nekadašnji 756, samo su glave Vogelove i član Bobo ih jako hvali...

Ako već insistirate na klasičnom IMT plugu, mislim da su oni stari bili kvalitetniji od ovih novih. Danas videh da je na forum stavljen oglas za jedan trobrazdni 756, i odlično izgleda...
 
Baš me zanima kako će ga Rakovica vući. Očekujemo utiske potkrepljene sa slikama, a po mogućnosti i video klipovima. :ppozdrav:
 
za Dare,otisao ti semering na pumpi ja sam menjao ali ne znam koji zaboravio sam ,skini pumpu i zameni smering zbog toga si dolevao ulje u motor
 
Hvala Zlatiborac.

Tema u kojoj sam ovo pitao je izgleda nestala iako sam zamolio admine da ne diraju. Ja stvarno ni na jednom jedinom forumu sem ovog nisam video da se sva pitanja trpaju u jednu temu. Nek razmisli bolje onaj ko se toga setio i videće koliku je glupost izmislio. Zamisli recimo da sav svoj alat držiš u istom koferu, da sva dokumenta držiš u istoj fascikli, da na celom hard disku imaš samo jedan folder... Glupo, zar ne ?

Mogao je barem moj post da ostane neobrisan pa makar i u ovoj temi...

- - - - - - - - - -

za Dare,otisao ti semering na pumpi ja sam menjao ali ne znam koji zaboravio sam ,skini pumpu i zameni smering zbog toga si dolevao ulje u motor

Čisto za ostale... Pitanje je bilo odakle prerađeno ulje u posudi servo volana, preko maksimuma ? Bilo lepo objašnjeno sve ali ajd sad ...
 
Kupio bih neku tanjiracu za rakovicu 65. koji su vasi predlozi. da li bi mogla da vuce neku vucecnu tanjiracu? npr. 24 diska ili tako nesto....
 
Čisto ovako informativno pitanje jer mi je čudno.
Jel moguće da čaure koje idu u kolevku rakovice 65 (stari tip kabine) budu metalne?
Pitam jer sam bio kod jednog drugara koji popravlja traktore i baš je u tom trenutku skidao kolevku da izbije čaure pa je onda zvao prodavca delova i ovaj mu je rekao da idu metalne čaure.
Obojica je reakcija na tu vest bila propraćena širom otvorenih očiju i začuđenim pogledom. Meni nije logično...
 
Rakovica i nije logičan traktor... :) Šalim se! Koliko se sećam jer smo jako davno menjali na jednoj R,da idu metalne čaure. Ali je zato osovina kolevke od nekog extra strong materijala... Kao i kod 533-9 i on ima metalne čaure kolevke.
 




Eto, i to se danas slomilo. Zakrpljeno je dok ne nađem novo... i da traktor ode kući
 
I novo će ti lomiti jer kad namotaš volan na desnu stranu graničnik na rukavcu dodje do kraja a klip još gura. Zato ti to lomi.... Ili proseci graničnik (proveri i levog) ili pokušaj podesiti na sponi klipa da kad klip izadje do kraja,sam sebi bude graničnik. Kad to postigneš više ti neće lomiti taj deo.
 
Slobodno to skolski zavari i ima da ti traje duze od fabrickog,to puca na 99% Rakovica.Ja sam toga izvario mnogo i nikom vise nije puklo.A zasto puca objanio kolega:ppozdrav:
 
Ma zavareno je lepo, ali ga je malo iskrivio :(
A to podešavanje je kod mene jako blizu. Isprobao sam, nekih par milimetara je omašeno na obe strane i tačno se vidi kako se ovaj deo vije kad ga gura klip. Ali to je tako malo. Ovo se desilo u oranju tokom okretanja pa je možda zapeo točak negde i eto...

- - - - - - - - - -
Edit:
Zvao sam danas IMR. Ovaj deo košta oko 4600din ali ga trenutno nemaju. Tačnije, imali su pa su povukli te delove u montažu jer su im falili za neke traktore koji idu u Etiopiju. Tako reče izvesni Dragan. Treba da se čujemo u petak, pa ću uzeti nov najverovatnije. Naravno ako proizvedu do tada
bangin.gif
 
Nazad
Vrh