IMR - Rakovica

Mozda zuji u razvodnoj kutiji,ima biksni na razvodnim zupcanicima pa moze tu da se nesto desilo pa skripi.
 
Joseva odvoji prednjicu od motora,skini poklopac razvoda pa ako se ni onda ne vidi šta je-upali motor. Nešto će se već pokazati..... Možda se neki vijak popustio pa žulja u zupčanik razvoda (iza zupčanika)..... Ovako na suvo teško ćemo ti pomoći. Pokušaj da snimiš zvuk pa ga okači na forum ili yt. biće nam makar malo lakše.
 
bio i danas majstor i ne vredi. nije uspeo da pronadje kvar. docice ponovo sutra da provere uljnu pumpu, pa ako nije ni tu ne znamo sta dalje.. sta moze u motoru tako da zuji nije mi jasno. kompresor proveren nije ni on. sve mislm da ce na kraju biti nekakva sitnica i glupost jer traktor apsolutno normalno radi
Snimi ti to zujanje i postavi ovde. Da li se dolazi do promene zvuka pritiskom-pustanjem kvacila?
 
Pitanje za sve clanove
Jel moze Rakovica 76dv da vuce srednje tesku tanjiracu? Naravno mislim u njivi,na putu moze i ferguson :haha:
 
Maksimum za 76cu je sedmica tanjiraca nosena naprimer.Ona ima jak motor ali nema tezinu,ima transmisiju od 65-ce.Jos ako je sa gumama 14.9-28 pozadi i sa 28 tanjira se u brdu jedva bori.Dok naprimer 577dv vuce sta oces a isti motor.
Vozio sam i 65dv i 76dv sa 14 gumama,mala je tu razlika,76dv sa 16,9-30 je mnogo jaci traktor,pa ako imas tu Rajku 28 tanjira moces da vuces.
 
Nemam tu rakovicu,gledao sam juce u jednoj njivi vukla ta 76dv vucnu tanjiracu...uopste nije imala snagu ili mozda imala al ovaj bas sporo isao,ni tanjiranje nije bas na nekom nivou,nema dubinu. Znao sam ja i pre da ne moze,nosenu moze,al vucnu tesko. Za vucnu treba min 80ks i to laksa vucna,srednja tu i tamo sve zavisi od traktora.
 
Slazem se,licno vozio sam dosta rakovica,branje,sejanje...nema sa nisam radio al za transport je ekstra...brza :D
 
Pokazale se odlicno,mnogo bolja kupovina od 549.Vozio sam je nekoliko puta,okretna ekstra,okrece se na dinaru,motor je kao na 549 isti DM 47ks,prakticno je nepoderiva,cela transmisija sa trubama je od Rakovice 65,samo je motor manji.I najvaznije mnogo je kao nova jeftinija od 549.
 
Verovatno je pisano u temi ali pitacu jos jednom, pa nek izvinu moderatori i clanovi koji su objasnili. Razlika izmedju 558 i R60? 558 poznajem u mali prst, koji su nedostaci R60 u odnosu na njega?
 
Ima razlika velikih,ali kao sto rece kolega hidraulik je drugaciji,treba imati dobar osecaj za Rakovicin hidraulik,kod mene svi masovno imaju Rakovicu i ne zale se,100% svi oru bez tocka bez problema,i ja sam mnogo puta ali ja nisam ljubitelj takvog hidraulika,imam taj osecaj da sa njim radim na milimetar ali...ima ono ali,uvek...
 
Zahvaljujem na pomoci. Da specificiram moje pitanje. Motor je POTPUNO identican? Menjac brzi ili sporiji od 558 sa brzim menjacem? Hidraulik je ipak problem, jer sa 558 sam naucio da potpuno slusa i radi sta ja hocu sa polugama. Sve u svemu jefinija je oko 300-500e od 558, ali izgleda da je to realna cena...
 
Ukoliko je vlažnije, Rakovica lako prokliza u oranju, a IMT tu prođe. I onda sa IMT om posao odmiče, a sa Rajkom se tegli. Kad je suvo i uslovno, jednako posao ide kod oba traktora.

edit: U međuvremenu je stigao novi post pa da odgovorim.

Motor jeste identičan, prenosi u menjaču su takođe jako slični, odnosno ako ne u samom menjaču a ono ukupni prenosni odnosi, tj. tarktori imaju slične brzine u pojedinim stepenima prenosa. Oba menjača su pouzdana, ali je lakše manipulisati IMT-ovim (lakše se šalta).
 
Menjac je drugaciji,spore brzine su sporije od IMT-ovih,menjac kao i transmisija pouzdani za 100 godina,ako zadrzis nogu na kvacilu na pola oce da zasmrdi lamela,znaci ili ides ili stojis,nije kao IMT da mozes pola dana drzati nogu na kvacilu,okretna je izvanredno,kocnice mehanicke zakivaju,laksa je od 65-ce napred pa zna da se propne lakse,potezanje u sumi u brdu iskljucivo u sporim brzinama inace ide gore prednji deo u sekundi,vecina je mnogo matora pa su i one sad teske na volanu kao i 558 jer su ta kucista volana gotova ali se motaju odlicno kad je sve OK,potrosnja identicna,bolja je za potegnuti od 558 jer nece da prokliza jer ima tegove na zadnjim tockovima,cena za dobru 60-ku je do 2500 eura.
Spor kardan i mora da bude ukljucen da bi radila hidraulika.

IMT se mnogo lakse salta,jos jedan razlog zasto teram IMT.

Ovaj deo za proklizavanje je Dukej u pravu jer tu ima razlika jer 558 sa 14 ili 16 gumama,ogromna razlika.Mi smo prvo imali sa 14 i to je bilo strasno,posle kupili na 558 16-ke i bio je bolji od Rakovice.Vecina stavlja 14-ke,velika greska,jeftinije su ali....

- - - - - - - - - -

http://www.youtube.com/watch?v=dOW6OS7kV-4
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh