IMR - Rakovica

Ma video sam nekoliko otpuštenih šrafova na oko vidljivo, sutra ja to polako, ključeve u ruke i redom. Hvala na savetu.
 
@savle
Srecan rad sa novim traktorom.

A sto se tice rasprave oko hidraulike: Kod mene na R60 nema ni crevo za kipu. Gde se montira i gde je taj sraf za prebacivanje. Ispod sedista postoje samo dva srafa, ustvari jedno i nije sraf (moze se izvuci) i tu bi trebalo da se sipa ulje? S leve strane prema napred (jos sam kod sedista) postoje dva srafa obojena crveno, jedan je postavljen vertikalno jedan horizontalno. Cemu oni sluze?
 
Imas jedan sraf postavljen horizontalno nalazi se ispod sedista ,njega mozes da vrtis koliko hoces i na koju stranu hoces ali ga neces odvrnuti :osmeh: u njemu imas valjda otvore koji sluze za preusmeravanje ulja
 
Kod mene na R60 ima izvod za kipu ali mislim da je nahnadno ugrađen, da nije fabrički. To je prethodni vlasnik uradio. Najbolje da ti slikam pa da vidiš, šraf je na prednjoj strani sa desne strane gledano u pravcu kretanja traktora, horizontalni, negde iznad papučice blokade. Koji još šraf ima ne znam a i ovaj nisam koristio godinama tako da najbolje da slikam pa okačim, jedna slika hiljadu reči.

Svima hvala na čestitkama, neka da Bog da se mnoga dobra odrade sa njom.

- - - - - - - - - -

Vlado, ima li tvoja prenos kardana preko menjača??
 
E to ti vec ne bih znao reci ... Kako bih to mogao da znam ?? Mozda i ima ali ne znam kako to utice prilikom rada ,nisam ti ja bas strucnjak za mehaniku ja sam medicinar :osmeh:
 
Bez ljutnje vlado al nadam se da mi mišljenje iz tvoje struke nikad neće trebati:osmeh:
Šala malo.
Kod R60 ima samo ta leva ručica koja kada je podigneš gore uključiš kardan preko motora (koliko se motor brzo okreće toliko kardan) a ako je spustiš dole onda je prenos preko menjača (koliko brzo ideš toliko se brzo kardan okreće), dobra stvar recimo kada bacaš veštak.
E, kod ove nove vidim da ima samo gornji položaj.
@ddragan Koju ručicu, levu ili desnu?
 
@fiat615 Hvala na čestitki a pitanje mi nije baš najjasnije, da probam da pogodim, da li možda pitaš ima ju li u ponudi sa četiri izvoda za hidrauliku?
Ne znam, moja ima samo dva, možda da se naglasi posebno pa da odrade ali serijski ne verujem.
@vlada90 Ma našalio sam se malo pošto si rekao da si medicinar pa se nadam da neću bolovati.:osmeh:
 
cestitam na kupovini a sto se tice hidraulike ta rucica saleve strane ti je da ukljucisi pumpu za hidrauliku i kardan kad nju ukljucis onda tek rade poluge i kipovanje i tek onda mozes ukljuciti kardan ja to kada sam uglavnom u nekom transpotru drzim iskljuceno nema potrebe da ti pumpa vrti bez veze,izvini nisam pratio koliko si je platio pitm bas da vidim koliko je poskupela od 2009 kad sam je i ja kupio ali bez prednje vuce
 
@kosjerac Jeste, baš taj ako se to tako piše:osmeh:
Kažu da ugrađuju i taj i mostarski pa koj im bude pri ruci. Ja sam čuo da italijanski ima bolji radijus a mostarski mi je nekako lepši pa sam ostavio da mi oni izaberu i došla sa italijanskim. I stvarno, ima lep radijus prednji most, zadovoljan sam.

@saleso Pa negde oko 13000e, tačnije 1.540.000 sa fabričkom kabinom i prednjom vučom. Mislim da je prednja vuča oko 1500e razlike.

Hvala na čestitkama.
 
savle cestitam masina je :bravo:reci mi,kakva je sto se tice buke u kabini tokom voznje,jesu joj sta poboljsali menjac posto je u ovih starijih tezi za saltanje..da te dugo sluzi...:osmeh:
 
Hm, malo je problematična po pitanju buke u kabini. Čuo sam da se mnogi žale na to i zaista je tako. Kad zatvorim vrata kao da se u zvučniku nalazim, kao da dođe do neke rezonancije u kabini ali šta da se radi, vata u uši i na posao.:osmeh:
Menjač je mislim potpuno isti kao na starim jedino je možda lamela malo poboljšana, brže zaustavi zupčanike pa ne krči tako kada se šalta, tvrdoće je iste.
Živ bio, hvala na čestitkama.

- - - - - - - - - -

@bata87 Evo slike koje sam obećao a tiču se hidraulike kod R60.
Montiran izvod:


I vijak tj. razvodni ventil za poluge i izvod:
 
pitam to za buku,posto je moj cica pre 2 god uzeo ovde novu 65 sa kabinom ali nije tapacirana unutra,kad sam jednom prilikom isao po neku prikolicu sa njom brujalo je boze sacuvaj...kao da kabina i blatobrani nemaju nista izmedju,kao da je metal na metal...e sad ne znam kakav je slucaj sa ovim novijim kabinama...
 
Ima guma između kabine i blatobrana, tapacirung na blatobranima iznutra, to je lepo urađeno ali ipak bučno. Ne znam šta je tu problem, verovatno je to za malo dublju analizu.
 
Nazad
Vrh