IMR - Rakovica

Dali postoji rakovica 60 1985. godiste? nasao sam jednu na prodaju, covek kaze da je 85 godiste, zadnja serija... i da li je mnogo za nju 3000e, dobro je stanje...
 
Postoji,ja sam imao jednu,to je za izvoz bila,ima teg napred,hidraulik od 60-ke.
To je jako retko naci.
 
rakovica-1.jpg
[/IMG]

rakovica-2.jpg
[/IMG]

Evo ja dodao jednu rakovicu 60 za ispomoc. Sati ne poznato,gume dobre,cena 2500 evra,motor lepo vuce,juce doterana,ganc novi akumulatori,videcemo kako ce se pokazati u tezim poslovima,hidraulika dobra,ne cupka,od rodjaka je,on je slabo radio s njom,da je ne znam ne bi kupio.
 
Ja gadjam neku R60 vec duze vreme ali uvek se pare istope. Jel ona sporija i tromija u odnosu na R65? Posto koliko sam skontao ima isti motor kao 558 a on mi je kao puz, bar onaj koji imam prilike da vidim.
 
Ne znam za tu razliku sa r65,al ovo malo transporta danas,brza je poprilicno,zivahna je,lepo vuce,mada sa 558 tesko da moze da se izbori,videcu u spremanju za psenicu,posto mi pomaze covek sa 558.
 
Ma Rakovica je keva kakav 558. Prelozen sam da je kupim, daj Boze u sto skorije vreme. Hvala na odgovorima.
 
Imam Rakovicu 120 koju sam kupio u delovima, pa je preradjujem i sklapam sa mercedesovim motorom od 135 KS kojeg sam izvadio iz kombajna. Mislim da ce biti gotova najkasnije za mesec dana (slikacu je kada zavrsim, necu sada da baksuziram). Moje pitanje je da li neko ima neko uputstvo koje mi moze pomoci posto ovde citam da im je hidraulika komplikovana, a pravo da vam kazem i ne znam koja rucica cemu sluzi. Hvala unapred i jedva cekam da postavim slike jer ce to znaciti da je posao gotov :ppozdrav:
 
Ima kod nas jedna R120 sa mercedesovim motorom,ali trebalo bi da je 145ks.Cak mislim da je i vlasnik tog traktora clan foruma.
 
Ja gadjam neku R60 vec duze vreme ali uvek se pare istope. Jel ona sporija i tromija u odnosu na R65? Posto koliko sam skontao ima isti motor kao 558 a on mi je kao puz, bar onaj koji imam prilike da vidim.
Moja ima 35god i !"vrišti" motor kao i pre 30god dok 65 ce zvuče kao da stalno idu po uzbrdici tako da nikako ne bih rekao da je tromija i sporija. Da ima hidrauliku kao 65 ca i da je malo novija ne bi je menjao, ovako mi ovi dana stiže druga a ona traži novog vlasnika.
Za sve ove godine samo reči hvale za taj traktor, i orač i transporter odličan, okretan, mali potrošač. Jedina je mana što hidraulik nije odvojen od kardana (pto) pa je jako nezgodno recimo berač (bunkeraš) koristiti sa njom.
 
Govorio sam o mojoj staroj R60, one nemaju odvojenu hidrauliku i kardan. Da bi hidraulika radila moraš da uključiš kardan a onda zamisli da kipuješ bunker, uključi-isključi, berač radi dok kipuješ itd.
 
Kako koja hidraulika? Hidraulička pumpa radi preko kardana, a hoćeš traktor koristiti za podizanje oruđa ili za kupovanje prikolice sasvim nebitno.

- - - - - - - - - -

Ma vukla je i ova moja stara berač ali Zmaj 221, zakači prikolicu i vozi ali sa novijim serijama berača (bunkeraša) bi bilo povuci-potegni.:sjasi:
 
Ja sam do skoro imao R60 i uvek je ona brala sa 222,nevidim kakav je problem sto ce da vrti berac dok kipuje.
 
Uzgred, javili su mi da sutra idem po ovu novu pa ću da vidim šta ću da dobijem ali sve mislim da ću se pokajati što nisam ovakvu kao tvoju kabinu kupio vlado, mnoogo mi se dopada i mislim da je dosta funkcionalnija (ako ova reč uopšte postoji u rečniku):osmeh:

- - - - - - - - - -

Ma nekome veći, nekom manji, nekom nije problem. Nisam rekao da je nemoguće samo da je to mana.
 
Nazad
Vrh