IMR - Rakovica

Da ja sam kupio sa fabričkom kabinom vlado.
Momosaric, veza je za komplet hidraulički sistem, hidraulička pumpa se aktivira ukjučenjem kardanskog vratila. Kad su priključci plug, setvospremač itd onda nije problem, kardan radi stalno i sve je u redu, ali ako je tu rasturivač min. đubriva (hraniva), prskalica i sl. onda je malko komplikovanije ali naravno ne nemoguće, radi ona posao.
 
@savle jel stigla rakovica?? jesi zadovoljan?? meni se vise svidela ova kabina sto privatnik radi jer mi deluje kvalitetnije i lepse ,mada su i fabricke dobre neams razloga da se pokajes
 
Jel ta direktna veza kardana i hidraulike važi samo za vanjski izlaz ili i za dizanje poluga? Kako onda raditi sa bilo kojim priključkom ??
I za dizanje poluga.Ima jedan ventil koji u jednom polozaju usmerava ulje da moze da se kipuje,a u drugom da traktor radi sa polugama.Nalazi se ispod sedista i ako se dobro secam trebalo bi da je za kljuc 17.

Dolovac,moze i na 3 tocka ako treba.
 
Poslednja izmena:
Nije još stigla, rekoše mi danas ali me nisu zvali. Pretpostavljam da su malo duže čekali na utovar u fabrici (tako nešto su mi nagovestili) pa prošlo radno vreme za danas, nadam se da će sutra zvati.
Ma verovatno je i ova kabina dosta kvalitetna ali za razliku od tvoje nema ni napred ni nazad farove na njoj, rotaciju, a ako ćemo iskreno ni tonirana stakla:osmeh:
 
To za saf 17 i dizanje poluga i ukljucivanje izvoda hidraulike vazi za R65 i to nema veze sa kardanskim pogonom.
 
Milane, de pojasni poslednju poruku molim te.
Stigla mi je danas R65 i pravi je šok bio kada sam video da hidraulika radi samo sa uključivanjem kardana.
O čemu se radi, pomagajte???
Jel još neko ima novu koja radi tako, vlado ti reče da ti je hidraulika zasebna?
 
Ovako da bi hidraulika radila i kardan,prvo moras da ukljucis onu polugu sa leve strane ,kad to uradis hidraulika i kardan su u funkciji,sa desne strane imas standardno poluge za hidrauliku i izmedju tih poluga i diferencijala imas rucicu za kadran... Ni kardan ni hidraulika ti nece raditi ako ne upalis onu rucicu sa leve strane diferencijala,sve ostalo je kao kod IMT -a

A standardno imas onaj sraf za ubrzavanje podizanja i spustanja,kao i prilikom kipovanja
 
U vlado bre, uteši me. To mi najvažniji od svega pa da ne radi. Moram sutra to pogledati, sa tom desnom ručicom. Kod R60 se kardan uključuje sa tom levom i nema nikakve desne. Jesi ti dobio neko uputstvo za korišćenje i održavanje, katalog, ja nisam ništa, nije ni čudo što ne znam to i moram ovako da se raspitivam.

Sad mi je jasno o čemu je milan971 pisao, kod R60 postoji vijak koji se zakreće kada treba hidraulički izvod da se koristi jer ima samo jednu ručicu hidraulike, mislim da kod 65-ce to nema jer ima ručicu za poluge i ručicu za hidraulički izvod.
Kod R60 mora kardan da je uključen uvek kada se koristi hidraulika, bilo za izvod, bilo za poluge.
 
Dragane mislim da je Milan hteo reći da kod R-65 sa 17 ključem možeš preusmeriti ulje na izvode hidraulike jer ih R-65 ima. A kod R-60 ne možeš jer izvoda nema. Jedino što je Milan zaboravio,ili nije znao, da se može postaviti cev koja ima približno jednaku funkciju kao i spoljašnja hidraulika na R-65. Inače ni na jednoj R. ne rade istovremeno i poluge i izvod za kipovanje tj spoljašnja hidraulika. Osim ako je ugradjen ventil prioriteta ili još jedna zupčasta pumpa. Savle vijak postoji na sva tri modela rakovice(60.65.76) i funkcija im je ista. Regulisanje brzine spuštanja a ne dizanja i preusmeravanje ulja na spoljašnju hidrauliku(ručica sa strane).
 
Pogledaj mada ne znam kako je to na 65ici da li je kao na 76... Nisam dobio nikakvo uputstvo,mada ja sma ga uzeo i odstampao sa ovog sajta imas ga u dokumentaciji... Pitaj kad ti dodje serviser na prvo servis sve sto ti nije jasno... i da ti ponovim mada mislim da sam ti sve ovo vec napisao OBAVEZNO PROVERI DA LI SU SVI SRAFOVI DOTEGNUTI!!!Pogotovo na tockovim ai oni koji spajaju tockove tj zadnju osovinu sa ostatkom traktora
 
Trebalo bi da ima ali nisam obraćao pažnju pa ne znam kako se uključuje,ustvari dal je uopšte i ima,ali neko će se već naći ko sigurno zna bolje od mene.
 
Nazad
Vrh