IMR - Rakovica

Pa nzm bas,razmisljali smo o tome,mislim da je cena smesna,pa smo odlucili da ih ostavimo,neka stoje na tavanu nece im nista faliti

- - - - - - - - - -

e da,i da pitam nesto ako se neko razume... u vezi je termostata,vec sam pisao da je pokvaren.. jer npr dok ga vozim ili radi u mestu traktor nece da nabije radnu temperaturu,barem je tako bilo pre neki dan kad je zahladnilo,dok npr danas kad je cale balirao balirao sa njim imao je temp oko 70 stepeni,nije bas puno usla u zelenu zonu,mozda malo a to mi je cudno da napravi oliku radnu temp s obzirom da to nije neki veliki posao za nju ... da li je termostat pokvaren ili radi kako treba??? da napomenem da se trektor obivno ne vozi na duze relacije svega par kilometar od kuce,jer su nam njive blizu

Ista priča kod mene na R47. Kazaljka uvek u beloj zoni, ispod radne temperature. Čak ni sa hladnjakom pola zaklonjenim ne može da uhvati zeleno.
 
ma hvatala je bez problema,e sad da li je otisao termostat ili ne znam sta drugo,motor radi kao sat,mada ovih dana nije radio nista teze od prese
 
Kad ti sad pricas da bez opterecenja ne moze da postigne radnu temp,mozda termostat i jeste ispravaan...
Danas sam posebno obratio pažnju na temperaturu kod našeg Imt-a (S-44 kao i kod tebe) i zapažanja su sledeća: 70 stepeni na asfaltu bez ikakvog opterećenja. 75-80 u njivi-tanjiranje nepaljenog kuružnjaka tj tulajišta,tuluzišta ili ko već kako kaže. 90 danju tj 80-85 noću,tanjirača+kembridži bez duplih točkova sprašen u friško oranje.... Dušu je ispustio u ovom zadnjem.... Bila bi manja temperatura samo da je hladnjak u boljem stanju. Al to je već druga priča.
 
evo koja slicica kabine
img311.jpg
[/IMG]
img312.jpg
[/IMG]
img313.jpg
[/IMG]
 
Mislim da kroz uljani filter mogu da prodju krupnije cestice prasine nego kroz vazdusni. Al javice se vec znalci pa ce da pohvale ili pokude ovu inovaciju.
 
Vec je raspravljano o tome u temi Mtz Belarus.Filteri sa uljnim kupatilom propustaju krupne cestice prasine,zato su ih vodeci proizvodjaci izbacili jos pre tri decenije.
 
Lepo izgleda ova kabina, još i rotaciju ima:osmeh:. Bez šale, lepo izgleda, nadam se i da je funkcionalna i kvalitetna, da će se dobro pokazati u praksi.
Reci mi vlado jel su to tonirana stakla ili mi se čini i da li ima klimu ili samo grejno-ventilacioni uređaj, jer čini mi se da je ovde neko pomenuo da se proizvode neke sa elektronskom klimom? Ja kad sam pitao jednog dilera gledao me belo kao da sam ga pitao da mi kaže kvadratni koren iz 543682 kao i za sve drugo što sam ga pitao. Sve informacije sam morao da dobijem u IMR-u.
 
Meni se extra svidja i stvarno je kvalitetno odradjena,a i ljudi iz MD metala su korektni ,tako da svaka pohvala i za njih... Jedino sto cu da promenim su retrovicori,kupicu nove,kamionske koji su veci.... Sakla su malo tonirana taman koliko treba :cool: ima grejno ventilacioni uredjaj,ali kad ukljucis ventilaciju i usmeris sva 4 da duvaju u tebe i nema neke potrebe za klimom... mi smo pitali da li ima klimu ali su rekli da se ona ne ugradjuje,nazalost... Sad je jedno 10x lakse uci i izaci iztraktora,a u unutra je i komotnije... Kad se sve sumira,nije jeftina,ali vredi svaki evro,i ne zalim pare sto sam dao :ppozdrav:
 
kabina stvarno lepo izgleda bas moćno.reci mi jel ima i neka muzika ili bar mesto za ugradnju?
mozes li da slikas i pod interesuje me kako je to reseno.jedino ova rotacija kod mene ne bi potrajala ni par dana da ovako strci izvan.
i ja sam u fazi sredjivanje neke kabine, doduse na imt ali trudim se da uvedem neka poboljsanja
reci mi gde su provucena creva za grejanje jel kroz ove stubove?jel to ne pravi problem kad je radijator toliko višlji od čepa na hladnjaku?
u zdravlju da te sluzi i čuva od kise i mraza:ppozdrav:
 
Slikacu cim uhvatim priliku,ali bice sigurno ovih dana,imam problema sa prebacivanjem slika na komp.. Jesu kroz stubove su izvucena,pa znas kako mislim da ne bi trebalo da bude problema za grejanje mada nisam ga i palio,a na prvoj slici se vidi crevo grejanja ide ispod haube pa zakrece i ide ispod filtera za vazduh... A kad je u pitanju muzika razmisljao sam se da ubacim radio i zvucnike,nije napravljeno mesto za ugradnju ali sa prednje strane one kutije gde je ventilacija ima i vise nego dovoljno mesta,mada se sad premisljam jer je traktor dosta bucniji pa ne vidim neku svrhu...
 
Odlično izgleda ova kabina. Samo mi se čini da je zvučnu izolaciju nemoguće ugraditi, a to je za moj ukus dosta veliki problem.
Ima li ova ventilacija neki filter ? Nije baš zgodno kad radiš neki prašnjav posao da ubacuje prašinu unutra. I zbog disanja, i zbog održavanja čistoće unutra :)
 
@peshut da ti odgovorim u vezi grejanja,veceras sam ga palio i radi vise nego zadovoljavajuce,ako ga pojacas na makximum ne mozes da sedis u kabini,pa mi je uvek bio na polovini... E sad posto je grejanje povezano sa vodenom pumpom kad traktor radi u mestu grejanje je nesto slabija a kad je u radi malo je jace jer je i protok vode brzi
 
Nazad
Vrh