IMR - Rakovica

Ova Rakovica je uradjena u veoma maloj seriji,ne proizvodi se vise jer je fabrika pametno shvatila da je teski promasaj praviti ovakav traktor.Pre par dana sam probao ovakvu Rajku i ona nije za nasa brda,poliesterska hauba,kabina sva u staklu...Menjac nije ZF,njihov proizvod.
Vidim da je ovde hvale samo vojvodjani,e sad,Rakovica se kupuje najvise u Srbiji juzno od dunava i save i u Bosni a tu su tezi uslovi rada i klasicna rakovica se pokazala u tom izdanju odlicno.Naprimer u Vojvodini 70% stanovnistva(cast izuzecima) smatra da je Rakovica najveca grobina na svetu i da smo mi sto je kupujemo nenormalni pa je tako i fabrika nastavila da proizvodi model koji moze da proda uvek na trzistu gde se i trazi Rajka a ovaj manekenski traktor za super uslove rada izbrisala.
 
Tako je. Razlika je u haubi, unutrašnjosti kabine, instrument tabli, samoj kabini, i ona najkrupnija razlika, možda i najbitnija, u menjaču kako već reče zlatiborac.
Imam negde slike sa sajma, ako ih nađem postaviću.

- - - - - - - - - -




ovo vec lici na traktor ovako nesto bi kupio bas mi se svidja kabina podignuta gore izgleda da je izolovana od menjaca sigurno manje buke ima.Ako je tako da je i cena 12500 eto im kupca naprolec:osmeh:

Ta cena je za polovnu staru 4god, nove koliko znam nema a čini mi se da je pre 5-6god na sajmu cena bila blizu 20000e. U to vreme je Belorus od 82ks bio 17000e primera radi pa je ta cena za traktor od 65ks poprilična.
Meni se ona lično svidela i ne mislim da je razlog neproizvodnje ne mogućnost potencijalne prodaje već problemi u samoj proizvodnji koji sve naše firme imaju. Para nemaju, a za sve novo treba investicija, problem dobavljača i sl.
 
20000e ? pa da je od zlata ne bi je uzeo:
Nemoj me držati za reč, ipak je to bilo pre par godina ali znam da nisam bio oduševljen cenom.
Pa ako je jedan Landini iste konjske snage 33-34 hiljade valjda i Rakovica može biti upola, samo da je rade takvu, sa malo izolovanijom kabinom, boljim menjačem, boljom preglednošću i modernijim dizajnom, što taj model ima.
 
bila je tacno 19000 meni se traktor svideo,ja zivim u brdsko planinskim predelima imam rakovicu dv i pokazala se odlicno,ne znam kako bi se pokazala sa ovim menjacom,menjac je ZF nije rakovicin,steta sto se vise ne proizvode,vrlo lep traktor
 
Danas jedan crepajac dosao u centar sela sa novokupljenom polovnom rakovicim, dobro izgleda, kaze da ga je kupio u Svilajncu za 6000e, zavrnuo turu celoj kafani, jedino sto nisam siguran koliko je u koaliziji sa istinom.
 
Ma bežite ljudi od nove rakovice. Kvalitet je nula. Videli ste šta se meni izdešavalo, a bio je pre neki dan u emisiji Potrošački savetnik jedan čovek čiju su R65 serviseri više puta rasklapali i sklapali. Bio je i još jedan sa imt 539 kome su menjali ceo motor, a proizvela ga je (pogađaš sigurno) Industrija motora Rakovica. Ja uopšte ne sumnjam u to što su izneli u emisiji jer sam i ja razdvajao traktor skoro nov i to o svom trošku i svojeručno jer je imao garanciju neverovatnih 50 sati ili 6 meseci (tih 6 meseci je presedeo jer je kupljen jeseni)

odgledaj ceo klip:
http://www.youtube.com/watch?v=tBW9unduOtg&feature=plcp
 
Poslednja izmena:
kod nas je nekoliko njih kupilo rakovicu,i svi su zadovoljni,i ja sam kupio novu 76icu i za sada je sve ok... Nemam nikakvu zamerku ,sa traktorom sam prezadovoljan.... e sad moguce je da se desi da dodje do greske u proizvodji,ali to bi fabrika trebala odmah da popravi,ali nazalost nije uvek tako
 
Ma bežite ljudi od nove rakovice. Kvalitet je nula. Videli ste šta se meni izdešavalo, a bio je pre neki dan u emisiji Potrošački savetnik jedan čovek čiju su R65 serviseri više puta rasklapali i sklapali. Bio je i još jedan sa imt 539 kome su menjali ceo motor, a proizvela ga je (pogađaš sigurno) Industrija motora Rakovica. Ja uopšte ne sumnjam u to što su izneli u emisiji jer sam i ja razdvajao traktor skoro nov i to o svom trošku i svojeručno jer je imao garanciju neverovatnih 50 sati ili 6 meseci (tih 6 meseci je presedeo jer je kupljen jeseni)

odgledaj ceo klip:
http://www.youtube.com/watch?v=tBW9unduOtg&feature=plcp
Necu da se mesam,ali ovaj sa rakovicom nema puno problema,za razliku od ovog sa imt.
 
Dare, ne sumnjam ni ja da ti ljudi sa ovog videa imaju problema sa svojim traktorima kao i ti što si imao sa svojim, ali kada se prave ovakve reportaže trebalo bi ispitati odrećen broj korisnika i videti ko je zadovoljan a ko ne a ne naći dvojicu najnezadovoljniji i samo o njima pričati. Da kvalitet nije kao što je nekada bio istina ali ovakve reportaže se naručuju od strane onih koje ovo tržište uveliko osvajaju pa im smeta i ovo malo što domaća industrija radi. Ne kažem da je baš ova naručena ali ima toga. Meni je već muka od priča da je sve tuđe bolje a sve naše ne valja a to tuđe još platimo bar tri puta više.
Komšija je Cormika posle godinu dana rasklapao na pola pa ne vidim da je došla neka tv ekipa da napravi reportažu i kudi proizvođača.
Meni je uvek rađe da dam pare za neku domaću mehanizaciju, da neki naš čovek dobije deo tih para, da prehrani sebe i porodicu nego da dam deo tajkunu distributeru a deo nekom Nemcu, Italijanu i dr. Al većina vidim da ne deli moje mišljenje s obzirom da su nam u poljima umesto nekad plave i crvene sad neke žute i zelene boje.
 
Danas bio na jednom placu i stoji nova Rajka 65,glanc nova,stigla iz IMR-a covek kupio i nije hteo da je preuzme kad je video u kakvom je stanju.Posten da budem nisam ni ja zakeralo ali je i ja nebi uzeo_Ove sve sto sam video do sad nove su OK,klasican srpski proizvod,ali ova kao nogama da je sklopljena,farbanje kao kofom da su polili po motoru i haubi a finis farbanja zavrsili sa metlom,curilo i plakalo sacuvaj boze,ofarbali sve zivo i sto treba i sto netreba.Odlivci nesto bruseni mnogo kao da je lose odliveno pa dopravljali,auspuh smejurija ukoso zavaren kao da su coravi bili,ofarbali i gume po 5-10 cm sa strane,motor i svi spojevi na mortoru umazani silikonom crvenim sacuvaj boze pa ofarbali pa se to sad ljusti,ulje iscurilo na prednji semering i na zadnji do menjaca pa curi ispod,kaplje nafta na AC pumpi i curi ulje na srafljenju pumpe na blok.Sediste nije zavrnuto,samo 2-3 loze uvrnuti srafovi itd....Znam da su takvi traktori izlazili i pre 20 godina,nista bolje ali nije mi jasno sto se malo ne potrude da barem svaku stvar stave kako treba pa makar i bila nekvalitetna.Bas su me iznenadili,ove do sad sto su stigle u selo i sto sam video su bile dobre,cemu sad ovo....
 
Meni je već muka od priča da je sve tuđe bolje a sve naše ne valja a to tuđe još platimo bar tri puta više.

A meni je muka što smo dozvolili da tuđe bude bolje i kad ja skrenem pažnju, na primer na temi o prikolicama, da se domaća proizvodnja bavi sitnarijama dok stranci trljaju ruke, onda graknu svi na mene kao da sam kakvo svetogrđe izrekao.
 
savle svaka caste,mislimo isto..meni nikad nije tudje bolje..jos samo mi malo da napredujemo i da ne idemo u rikverc..ja cu prvo uzeti nasu masinu ispred svih,makar i strana bila najbolja..u obzir i rusi dolaze..:D
 
E taj detalj neznam,ali onu sto je stigla i ja nebi uzeo.Steta sto je nisam slikao,kako je odradjena svaka cast.Ove sto sam dosad video da su uzete i stigle su standardne,a ova je komedija.
 
Danas bio na jednom placu i stoji nova Rajka 65,glanc nova,stigla iz IMR-a covek kupio i nije hteo da je preuzme kad je video u kakvom je stanju.Posten da budem nisam ni ja zakeralo ali je i ja nebi uzeo_Ove sve sto sam video do sad nove su OK,klasican srpski proizvod,ali ova kao nogama da je sklopljena,farbanje kao kofom da su polili po motoru i haubi a finis farbanja zavrsili sa metlom,curilo i plakalo sacuvaj boze,ofarbali sve zivo i sto treba i sto netreba.Odlivci nesto bruseni mnogo kao da je lose odliveno pa dopravljali,auspuh smejurija ukoso zavaren kao da su coravi bili,ofarbali i gume po 5-10 cm sa strane,motor i svi spojevi na mortoru umazani silikonom crvenim sacuvaj boze pa ofarbali pa se to sad ljusti,ulje iscurilo na prednji semering i na zadnji do menjaca pa curi ispod,kaplje nafta na AC pumpi i curi ulje na srafljenju pumpe na blok.Sediste nije zavrnuto,samo 2-3 loze uvrnuti srafovi itd....Znam da su takvi traktori izlazili i pre 20 godina,nista bolje ali nije mi jasno sto se malo ne potrude da barem svaku stvar stave kako treba pa makar i bila nekvalitetna.Bas su me iznenadili,ove do sad sto su stigle u selo i sto sam video su bile dobre,cemu sad ovo....
Mirko ovo sto si ti sve nabrojao ja,licno bih posumljao da ta Rakovica nije uvaljena polovna od strane prodavca da prodje"kao" nova!Ne verujem bas da bi sa svim tim curenjima izasla iz IMR a.
 
Kolege,ja sam kupio novu rajku 76 u avgustu prosle godine i za sada sam zadovoljan mada ima nekih sitnih propusta(obrada varova na kabini losa,zaboravljen termostat,u kabini tapacir lose uradjen i losa el instalacija) ali masinom sam generalno zadovoljan mada joj je ova jesen da se pokaze. Mislim da nase fabrike mogu da proizvedu konkurentan traktor i sa konkurentnom cenom,samo treba da se potrude malo vise, jer upravo te sitnice koje pokazuju aljkavost mogu puno da znace...
Ali videcemo sta ce vreme pokazati ili ce krenuti napred ili ce nestati...
 
Sto bi rekao cveja i meni deluje kao da je uvaljen apolovna... mada nije mi jasno odakle im hrabrost da tako nesto urade,pa sutra servis da dodje treba da zapise broj trraktora,uostalom vidi majstor i na oko da nije nov traktor,pa da mi je to prpodavac uradio ,ne smem ni da kazem sta bi bilo...
 
Nazad
Vrh