IMR - Rakovica

Ovakve rakovice nema u prodaji... ovu sto sam ja video moguce da je bila jako mala serija ,i meni je izgledala kao da je malo koriscena.. mada uagroridu (kao i kod vecine prodavaca) traktori ,NAZALOST,stoje napolju,izlozeni suncu od 40+ kao i zimi od -30,kisi,gradu,mrazu,ird... tako da je lako moguce da je ova duze veme stajala u takvim uslovima.
 
U ponedeljak sam na rumskom vašaru video na kamionu AgroRida napisano da prodaju neke polovne traktore između ostalih i jedna BS ica, moguće da je to baš ta. Pisalo je da je 2008god. i nisam siguran da li negde oko 13000eura.
 
prosle godine sam video taj traktor i bio je 12500eura,razlika je u haubi i menjacu,sa strane je menjac i cini mi se da mi je rekao da ima 12 brzina napred i 4 za rikverc i sinhronizovan je, bio vracen sa lizinga
 
Tako je. Razlika je u haubi, unutrašnjosti kabine, instrument tabli, samoj kabini, i ona najkrupnija razlika, možda i najbitnija, u menjaču kako već reče zlatiborac.
Imam negde slike sa sajma, ako ih nađem postaviću.

- - - - - - - - - -




 
Моје искуство са Раковицом и није баш за неку похвалу. За сада има само 22 радна часа и није имала тешких радова. Први сервис урађен пошто је код мене нешто дуже од 3 месеца. За сада не ради сат за показивање горива, температуре и сви осигурачи су отишли. Оно што сам приметио је да у задњем фару на блатобрану нема сијалице(као да кошта читаво богатство па је у фабрици нису ставили), а о буци у кабини нећу поново да говорим. Треба прође неко време док изађем из трактора и вратим се у нормалу како бих добро чуо.
 
Моје искуство са Раковицом и није баш за неку похвалу. За сада има само 22 радна часа и није имала тешких радова. Први сервис урађен пошто је код мене нешто дуже од 3 месеца. За сада не ради сат за показивање горива, температуре и сви осигурачи су отишли. Оно што сам приметио је да у задњем фару на блатобрану нема сијалице(као да кошта читаво богатство па је у фабрици нису ставили), а о буци у кабини нећу поново да говорим. Треба прође неко време док изађем из трактора и вратим се у нормалу како бих добро чуо.

pa i mi smo kupili novu 76icu za sada 80 rs i za sada sam prezadovoljan :sta:
 
Pa na pocetku dok se nije razradio samo je vozen i prevrtao je sseno i izvlacio,sada se malo uvodi u posao,ali nijke mu sezona tj sav smo kukuruz stavili u silazu,a od ugarivanja nema nista,tako da manje vise sad ni ne radi nista...
a i da dodam da je radni sat na rakovici veci nego na imt=u,ili bar ja tako mislim,na imt je cini mi se na 1500 a na rakovici pri 2200 obrtaja po min jedan radni sat
 
Ja sam moju 65 cu platio pre mesec i po dana i nemam pretstavu kada ću je dobiti. Ko poželi da je pazari oprez.
 
Mi smo cekali 3 meseca,al dobro nista strasno... problem je bio jer su imali vecu kolicinu da isporuce za afriku pa je nastala nestasica za domace trziste
 
Ništa strašno kada lepo kažu pa se pripremiš. Meni su rekli mesec dana, srećom pa staru nisam prodao inače bi u berbu sa jednim traktorom ušao. A i nešto mi u decembru traktor i ne treba:osmeh:.
Problem je tu još i do dilera. Da sam je kupio direktno u fabrici dobio bih je za dve nedelje, pa onda ide izgleda po nekim njima znanim prioritetima, jedan diler, drugi diler a do mog dok ne dođu ko zna koliko će potrajati. Za Etiopiju ponovo imaju da rade za dve nedelje 140 traktora, sve je to meni jasno (hvala Bogu što se fabrike tiče i naše proizvodnje što je tako) ali malo je bezveze da uzmu pare pa onda ti kažu e za mesec, dva, tri će valjda, strpi se malo.
Proći će i to, samo da dobijem neku sa kojom ću biti zadovoljan, bar kao ti vlado.
 
P ono nije da je bas korektno,ali jbg... i moj savet kad dobijes traktor OBAVEZNO proveri da li su svi srafovi dotegnuti,pogotovo na tockovima i oni sto spajaju zadnje tockove sa ostatkom traktora (nisam bas strucnjak za mehaniku pa nzm kako se zove taj deo)...
 
Tako je. Razlika je u haubi, unutrašnjosti kabine, instrument tabli, samoj kabini, i ona najkrupnija razlika, možda i najbitnija, u menjaču kako već reče zlatiborac.
Imam negde slike sa sajma, ako ih nađem postaviću.

- - - - - - - - - -




ovo vec lici na traktor ovako nesto bi kupio bas mi se svidja kabina podignuta gore izgleda da je izolovana od menjaca sigurno manje buke ima.Ako je tako da je i cena 12500 eto im kupca naprolec:osmeh:
 
e to vec nzm,mozda zbog modela super koji je zamenio staru rakovicu a ne ovaj model,ali mislim da bi ovakva rakovica imala dosta uspeha... Pravo da ti kazem rakovica koja pravi isti traktor 30 god ima dobru proizvodnju i dosta se ceka na nju,a sa druge strane imt koji je kao malo ulepsan je u katastrofalnom stanju,mislim na fabriku. a na traktor se ceka po godinu dana
 
Nazad
Vrh