IMR - Rakovica

ovde je prodata jedna za 6000 covek lupio onako bzv cenu nije ni planirao da proda ...covek ode kuci ponese pare i kupi........ee sad da je vise takvih bilo bi super...
 
Lucky, ako je ta situacija u oranju onda manjak snage može biti prouzrokovan razlikom kompletnog prenosnog odnosa na relaciji motor-podloga. Ne verujem da je fabrički poremećen prenosni odnos menjača i GP a s obzirom da su gume iste i max broj obrtaja onda je ovo i za mene misterija.
Maksimalna brzina traktora može biti različita ali samo promenom max brojem obrtaja, ali na određenom broju obrtaja brzina bi trebalo biti ista.
Baš me zanima šta drugi kažu na ovu temu.[/QUOTE
u mene je slicna situacija ima dovoljno snage za potegnit ali u saobracaju spora ko magare inace su rakovce na glasu kao malo brzi traktori i ja mislim da je u mjenjacu razlika ja sam usporedjivo sa drugim rakovcama koje su priblizno isti godina na istom broju obrtaja sve su bile brze jedino im je kardan bijo isti br.obrtaja
 
Lucky, ako je ta situacija u oranju onda manjak snage može biti prouzrokovan razlikom kompletnog prenosnog odnosa na relaciji motor-podloga. Ne verujem da je fabrički poremećen prenosni odnos menjača i GP a s obzirom da su gume iste i max broj obrtaja onda je ovo i za mene misterija.
Maksimalna brzina traktora može biti različita ali samo promenom max brojem obrtaja, ali na određenom broju obrtaja brzina bi trebalo biti ista.
Baš me zanima šta drugi kažu na ovu temu.
Koliko sam cuo,tu je razlika u podesavanju bosch pumpe.Zavisi koliko je otvorena.Ako je otvorena vise,brza je,ali ima manje snage.Gde se to podesavanje vrsi-ne znam.Imao sam r65 i u to vreme su imali iste u PKB-u.Mehanicar koji je tamo radio,a i odrzavao moj traktor,mi je to rekao.Nisam pitao za detalje,jer nisam hteo da izgubi snagu zbog malo vece brzine
 
Koliko sam cuo,tu je razlika u podesavanju bosch pumpe.Zavisi koliko je otvorena.Ako je otvorena vise,brza je,ali ima manje snage.Gde se to podesavanje vrsi-ne znam.Imao sam r65 i u to vreme su imali iste u PKB-u.Mehanicar koji je tamo radio,a i odrzavao moj traktor,mi je to rekao.Nisam pitao za detalje,jer nisam hteo da izgubi snagu zbog malo vece brzine
Bos pumpa i nista vise.Sve ostalo je skoro pa isto zadnjih 50 godina.
Cena razlicita,zavisi od godista.65-ca sa tegom napred bez hidro volana je oko 3500-4000 za prodaju ili 6000 da se prodaje 10 godina.
 
Jesu kvalitet,ali ako je kupis za godinu dve ces morati raditi generalno ako ne i odma a i to je trosak oko700e,pa ces odma ubaciti delove sto ima u ove nove pa dobijas isto... plus ova nova ima i hidro volan to je jos 500e pa racunaj
 
Sve zavisi ko kako voli ...Zato treba da gledas sta kupujes ...Ako nadjes dobru ocuvanu kupis je i nemas problema dok si ziv samo je treba odrzavati. :)
 
Ima za 8 ali 47-ca.A 65-ca je oko 9,5-10::novac::

Najvise volim da cujem ovo,kao stare su bolje i kvalitetnije,jos ako je stara 20-30 godina i radila u sumu,ma nepoderiva stvar.
 
kad je vec cena u pitanju nova je 10 hiljada,u komsiluk stigla jedna pre 2 dana sa dosta novih prikljucaka,a sa DW je 14 hiljadarki.
 
Dzogi, de molim te pojasni šta si mislio pod tim sa dosta novih priključaka? Jel misliš na neke priključne mašine ili na priključke na samom traktoru (hidraulučki izvodi i sl.)?
Baš me zanima to pošto mislim da se ove nove ne razlikuju od onih pre recimo 10god sem možda kabine.

---------- Poruka napisana u 23:27 ---------- Prethodna poruka je at 23:24 ----------

Inače, 65DV je 13000e ako ćemo računati evro 118 (1540000din)::novac::
 
mislio sam na prikljiucne masine,nisam se dobro odrazio.....meni su rekli da je sa DV 14hiljada e sad....
 
Od 14000e je verovatno ona sa četvrtastom haubom, u svakom slučaju onom ko bude hteo da je kupi sigurno će znati tačno, ja sam pre mesec dana uplatio 65dv sa starom haubom po toj ceni a možda se nešto u međuvremeno promenilo.
 
Koliko onda moze da vredi Rakovica 65 sa hdrovolanom i kabinom 1995 godiste, jos su fabricke gume na njoj, nema ni 700 sati...
 
5000-6000 realno da se proda,sve ostale skuplje se tesko prodaju,svako radije kupi novu 2012 godiste nego stariju 15 i vise godina za 2-3 hiljade manje.:ppozdrav:
 
landin rajka

interesu je me ubacivanje motora od r60 na landina dali je potrebno zameniti samo medju plocu ili moram menjati i zvono menjaca sa spojickama i sta bih jos trebalo da se radi:sta:.hvala u napred
 
Netreba ništa da se menja sve paše šaf na šaf, imam ja landina sa rajkinim motorom, samo ti trebaju agregati od r60 jer nisu isti.
 
Nazad
Vrh