IMR - Rakovica

ljudi uyeo sam Rakovicu 65... Kazi te mi na sta da obratim paznju i sta da pregledam... traktor je 95. godiste... i za sta sluzi ona velika rucka kod hidraulike? ima i ispod hidraulike jedna sipka koja se pritiska nogom. Jel je to blokada diferencijala?
 
yhjnsidhdh
 
Imam jedno pitanje za sve vrsne poznavaoce Rakovice.
Posle određenog vremena od zamene ulja pojavi mi se višak u karteru.
Nekako gorivo dolazi u kartet a to nije preko membrane AC pumpe niti preko grejača.
Na koji još način to može da se desi?
U pitanju je Rakovica 60 i nisu velike količine, otac i ja je sa tim problemom već godinama vozimo, sve planiramo posetiti majstora ali pošto malo radi još uvek to nismo uradili.
Sad je planiram udomiti pa da znam kakve informacije da pružim budućem vlasniku.
 
Nisam vrsni poznavaoc rajke ali pokusaću da ti pomognem. Ako je narandžasta rakovica tj r-60super u pitanju postoji verovatnoća da ti ustvari podiže nivo ulja u karteru preko pumpe hidraulike. Odnosno da ti uopšte ne meša naftu i ulje nego hidraulično ulje i motorno ulje. Mada ako tako vozite godinama verujem da biste primetili da vam nedostaje u hidraulici..... Inače ako je nafta u pitanju moguće je da pušta na pumpi visokog pritiska (retko) ili na diznama (još redje).
 
Ljudi, promenio sam ulje u rakovici, imala je 14 l. Sada sam stavio novo, stavljeno 8 litara, ali kada izvucem merac, ono prska. sta moze da bude uzrok toga?
 
U najgorem slucaju moze biti da su potrosene karike i da propusta kompresiju pored karika i duva u karter pa zbog tog izbacuje ulje na merac.
 
Kako ja da ustanovim sta je. Trebam da otvaram motor ili moze na neki drugi nacinda se ustanovi kvar?
 
Ako dosta dimi na iberlauf, tj ako jako izbacuje karter gasove onda su sigurno karike.A iberlauf, ili crevo na koje izbacuje karter gasove cete naci izmedju motora i hladnjaka tu ga uglavnom smeste pretpostavljam da znate na sta mislim.Najbolje bi bilo kad bi ste mogli da snimite kako radi traktor i da postavite snimak.
Moze da bude i da su katike na kompresoru pojedene pa ubacuje vazduh u motor preko creva za napajanje kompresora uljem.


Najbolja provera motora bi bila u oranju jer su ti motori jako cudni.Kod mog strica rakovica duva i trosi ulje mnogo a vuce kao blesava i on ne namerava da je opravlja dokle god tako dobro vuce.
 
Poslednja izmena:
Ako balavi ulje na merac kad je ubacen merac onda je motor tanak,ako ne balavi onda je OK.Svaka 65-ca baca ulje kad se iscupa merac.
 
Nazad
Vrh