IMR - Rakovica

Sinisa hvala. Očigledno je onda na diznama ili pumpi problem jer nije superica pa nema hidrauličnu pumpu.
Ako znate koliko košta servisiranje pumpe, tariranje i zamena dizni, valjda bi to rešilo problem?
 
Znam da je zamena rotora 100 evra,a @sinisa1979 ne verujem da su 150 dizne,trebalo bi da su jeftinije. Ako nije do ac pumpe,ne znam sta bi drugo moglo da bude...Moze li bosch pumpa da propusti gorivo preko njenog pogonskog zupcanika u karter?
 
Poslednja izmena:
Servisiranje pumpe moze da uradi samo Precizna mehanika,ostali majmuni bosisti mogu samo da ubodu kvar jer su nepismeni 100%.
Jako losa iskustva imam sa bosistima,jos nismo ubacili pumpu na traktor a da je bosista uradio iz prve,zato kad uradi precizna mehanika nema omaske,do sad smo preko 50 pumpi kod njih radili,jos se nije desilo da nevalja.
Nova pumpa u Juselu za 65-cu je 23000 okruglo,za 60-ku jeftinije.Nov rotor je 5700 za 60-ku+prsten+garnitura zaptivaca i ako nesto jos treba.
Ako pali i ide ne diraj nista!!!!!!!!!!!!!!!
 
a sta ako vergla i nece da prokine i nema dima a kad zavergla odam drugi put prokine il opetvergla pa onda tek AC pumpa nova i to se desava samo kad je zagrijan jedan mi je stari traktorista reko da je pvp otisla a kad upali radi normalno i prima gas filteri zamjenjeni
 
kako da balavi ako je ubacen merac? Kada je skroz ubacen merac? ili kako nisam bas razumeo...
 
Potinger to se i našoj dešava,i dokle god mogu da je upalim-ne čačkam ništa! Inače mogao bi biti odmeravajući ventil u pvp,''četkice'' u pvp ili onaj mali filter u pvp. Baš da je komplet pvp roknula onda ti traktor ne bi kasnije radio,kada ga upališ. Jedan prijatelj je do te mere ganjao rajku da je sa svakim paljenjem morao koristiti start sprej nebi li upalila. A kad upali morao je držati na pola gasa da se ne ugasi. Nije imala snage sama da se kreće kamoli da nešto radi. Bilo je tu raznih komentara al je najbolji bio: Taj motor će se naviknuti na start sprej i nikad neće paliti bez njega. Kad sam se nasmejao tip me je pogledom saseko ko mačem (Riblja Čorba).... Skoro sam se posvadjao s njim da je to ne moguće jer nije mašina ljudsko biće pa da se navuče na nešto. I da ne dužim dalje,vlasnik rajke je nedugo potom popravio pumpu tako da rajka i dan danas pali besprekorno. Što se tiče balavljenja.... Može da balavi i pored dobro vraćenog merača,što može biti znak da je loša gumica u meraču i ili loš(iji) motor.
 
Kolega Sinisa svaka ti je na mestu,kao u Njegosa.I ja kad cujem ovo za start sprej se nasmejem,to mu dodje kao narkotika za motore:haha:Nista mu ne fali,i kod mene komsija 60-ku pali na start i vrucu i hladnu evo 12 godina i jos ide.
Za merac kad malo vise duva oce da protera pored gumice pa pravi crnu fleku oko meraca.Sto bi se reklo,sve je vec receno.
 
ovaj pomenuti filter u pvp sam jednom otvorio i izgubio dan dok sam skonto kako se vraca nazad jer su poispadali oni elementi citav dan ga vuco sa 59 da upali taman upali zakopcam kosu da krenem ugasi opet otkopcaj vuci upali i tako citav dan a majstor radio seb na parceli i nije mogo ostavit i dodje navece slozi ono za 5 min i upali a ja citav dan slago s ocem i nisam mogo al sad znam kako se slaze i moracu opet provjerit mislio sam da mi je losa ac pumpa al kad odvrnem one sarafice na pvp ona baca 3-4 metra mlaz a kad vec skinem pvp moracu povarit blok tako da ce zimu cekat i jedno i drugo valjda u silazi ne izda :)
 
I kod moje 60ice je svako prvo paljenje sa Startom da se ne preopterećuje anlaser i akumulator a posle kada je vruća startuje bez problema. Kada je napolju +40 onda i prvi put upali bez Starta, znači još se nije navikla (navukla) na Start-dobro je:osmeh:.
 
Pored Siniše i Mirka sa njihovim znanjem ja nemam šta da tražim, ali da samo potvrdim Potingeru da sam ja sa mojom R60imao istih problema - razlog->PVP i to ili filterčić u njoj ili zaglavi onaj klipčić kod tog malog filtera ili četkice ili mi se desilo da se pojela dekla koja dovodi gorivo (nosi taj deo sa malim filterom i klipom) i nema šanse da upali. Kako god da je SVE to da kupiš neće te koštati više od 30-tak EU i onda samo gas. Rajka je zakon....
 
Hvala Ivanm ali niko ne zna sve! Više ljudi više zna. Eto npr nisam napisao za deknu i klipčić,mada sam znao ali sam se zaboravio.... Evo opet čitam moj prethodni post i tek sad vidim da sam se možda malo nejasno izrazio.... Citiram sebe: Baš da je komplet pvp roknula onda ti traktor ne bi kasnije radio,kada ga upališ.Hteo sam reći da ako je skroz roknula pvp,kad bi upalio traktor ne bi imao zadovoljavajući rad motora tj motor ne bi imao snage,trokirao bi...itd.
 
Kako je moguće da se brzina kretanja kod dve Rakovice 65 koje su kupljene istovremeno (isti dan, kod istog trgovca) drastično razlikuje. Gume su iste i kao i maksimalni broj obrtaja motora. Ova sporija moze da ore prvom brzom i uz brdo a druga mora trećom sporom.
 
Lucky, ako je ta situacija u oranju onda manjak snage može biti prouzrokovan razlikom kompletnog prenosnog odnosa na relaciji motor-podloga. Ne verujem da je fabrički poremećen prenosni odnos menjača i GP a s obzirom da su gume iste i max broj obrtaja onda je ovo i za mene misterija.
Maksimalna brzina traktora može biti različita ali samo promenom max brojem obrtaja, ali na određenom broju obrtaja brzina bi trebalo biti ista.
Baš me zanima šta drugi kažu na ovu temu.
 
Poz forumasi . Imam r65 pre neki dan smo unesivali slamu sa njom.Kada smo se vracali kuci pao je mrak upalio sam svetla i slabo se vidi . Ja bi da stavim dve radne lampe napred na kabinu koje mi preporucujete za nju ?
 
Nazad
Vrh