IMR - Rakovica

Vlado svaka cast,masina kao avion,neka te dobro posluzi.
Moj komsija je uzeo istu Rajku,sa ovim italijanskim prednjim mostom Carrero,ja sam se odusevio ajnslangu,a hidraulicni klip je jako debeo i izlazi sa obe strane.Izgleda da je bolji od IMR-mostarskog,ipak je Carero vrhunski proizvodjac.Malo sam je probao ovih dana i imam samo reci pohvale,okretnost je skoro kao Rajka bez prednje vuce.On je vec imao kvar,pukao brezon koji drzi klackalice na glavi,oterao u njihov servis u susedno selo i covek to sredio i sada samo gas.Inace su mu rekli u servisu da samo tera sada maksimalno,da ga ne stedi i sve kvarove ce resiti u garantnom roku jer su po tom pitanju azurni i sve rese.Posle ce samo terati i nece imati problema,tako se kaze pokazalo u praksi.
Sada samo nova kabina,900 evrica a krila prodas meni:osmeh:treba mi za arape.
 
Hvala mirko ,za sadad smo zadovoljni. i za sada je sve ok. Od poslova je za sada jedino prevrtala seno,sa sunce grabuljama,nisamo hteli da je opterecujemo. Mis mo jedino imali problema to jos kad smo je preuzeli nije htela da gasi lampica alternatora,zvlai smo servis prijavili kvar,nazvao nas je majstor posle 10 min rekao da iscupamo jednu sivu zicu iz alternatora pa da onda probamo,kad mso ot uradili alternator je se ugaosio vec na leru,reki su da ta zica nema nikakvu funkciju,i jedno je bilo malo ulje pocelo da kaplje na onom ravodniku tj crevu koje ide ka manometru za pritisak ulja,to sam odvrnuo holender je spao,malo nabili holender zavrnuli i sad je sve ok. Sve u svemu zadovoljan sam. Za kabinu smo zvali MD metal Uzice,kabina je 1700e,pa cemo i nju da porucimo ovih dana.
 
Kod mene je drugar na ovu rakovicu narucio i ugradio novu kabinu 900 eura,ista kao IMR-ova,cetvrtasta krila.Ako treba mogu da odem kod njega da opalim koji foto da vidis kakva je.
 
Ajde ako ti nije tesko... Sada imr pravi 2 vrste kabina,mislim na fabricku,jedna je iz uzica a druga cini mi se krnjesevci (ili nesto sl nisam zapamtio )... imali smo neku za 700 e iz sremske mitrovice,ali mi se nije svidela,takodje nova... e i slikaj je i iznutra
 
Video si je,ova je iz Mitrovice,ali cu slikati najkasnije do sutra,samo da ga upecam sa traktorom,sad dosta radi sa njom.
 
Imam ja kabinu za Rakovicu, siroku, njenu original, hocu da je skinem sa traktora, jer nemam mesta u garazi. kabina je sa grejanjem... koliko bih mogao da dobijem za nju? u ekstra je stanju, traktor ima sto sati, tako da je kabina bas dobra...
 
ja sam kupio kabinu u ok stanju bez grejanja (stari model) komplet hidrauliku za volan (orbitrol, pumpa, klip i creva) kao i 6 tegova za rajku ukupno 550 evropljana. Ali vidim da sama kabina u oglasima ne ide ispod 500 evra

Na ovo sam slucajno naleteo







Firma je iz Vojke kod Stare Pazove, rade kabine za IMR za egipat, ove su sa klima uredjajem na struju, jako lepa izrada, odlicno zadihtovane!
Trenutno ne znaju cenu, imali su samo jednu izlozenu na sajmu u N Sadu
 
Poslednja izmena:
@Manjevic
Berač u ravnici Rakovica vuče prvom i drugom sporom u zavisnosti od biljne mase koju mora da preradi (ponajviše tarup), znači kolika je gustina i stanje kukuruza, na 1800o/min.



---------- Poruka napisana u 14:12 ---------- Prethodna poruka je at 14:08 ----------

Planiram se ponoviti sa Rakovicom 65dv pa pošto vidim priču o prednjem pogonskom mostu a ja nisam nešto iupućen u proizvođače i kvalitet istih pa ako mi neko može pomoći i pojasniti koja je razlika, kako ih najlakše prepoznati na izgled (da li po točkovima-felnama ili nekako drugačije) i da li i sada fabrika radi oba tipa ili samo jedan?
Ako ima negde na forumu posebna priča o ovome neka me neko uputi.
Hvala
 
imam pitanje za one koji imaju rakovicu sa DV.Kad je DV ukljucena da li je poluga za ukljucivanje u gornjem ili u donjem polozaju??? Kad sam je preuzimao ovi sto rade u prodavnici su rekli da je u gornjem,mada ni oni prvobitno nisu bii sigurni,pa su probali jednu koja je imala DV jer kazu kad je ukljucena kad se da veci gas cuje se da malo uji,i tako mi je odkako sam je kupio,ali nekoliko puta kad gledam u tockove,kad vozim po prasnjavom putu ne deluje mi kao da oni ude "glatko" tj deluje mi kao da i oni vuku...
 

Radi oba tipa,standardni je italijanski Carero kao sa slike Vladine Rajke,a doplata je mostarski koji se mislim doplacuje lepu cifru,koju neznam tacno jer jako slabo trgujemo sa duplakama.
Meni je lepsi i bolji italijanski,ajslang je vrhunski,ja sam se odusevio,kao i sistem hidro klipa za volan.U praksi je valjda bolji italijan,vreme ce pokazati.
Na starim Rajkama mi se nesvidja prednji most sa kardanom pored,to je kao na Univerzalu,slican,radjen u mostaru.Meni je nekako zgoljav i slab.
Prepoznavanje je jednostavno,stare Rajke do 1991 imaju kardan sa strane i suplje felne,posle imaju kardan u sredini i felne zatvorene to je mostarski i IMR(isti-slicni)a sad italijan video si na slici,kardan u sredini.


---------- Poruka napisana u 14:12 ---------- Prethodna poruka je at 14:08 ----------

 
Nazad
Vrh