IMR - Rakovica

Pogresna farba,treba efekt lak Zorka,sa tim se farba u fabrici zadnjih 40 godina,sve ostalo se u praksi pokazalo strasno i obara cenu traktoru.Lepo to sad izgleda ali posle izvesnog vremena pocinje da se ljusti i postaje zuto ko govno na motoru.
Ja sam farbao Rakovicu efekt lakom i kad je kasnije dosao arapin po nju uopste nije provalio da je farbana,mislio da je fabricki i da je ocuvana.Koju god smo imali sa ovakvim silver bojama arapi su obarali cenu,vazno je da nije farbana i cena je maksimum i za grobove.
Jel ima gotova boja ili mora da se nijansira?
 
Ima gotova boja,"Zorka"Efekt Lak-siva EL01,cena oko 600din. konzerva.Farba na nitro bazi,susi momentalno.Ima je u svakoj farbari.
Bio u fabrici pa video cime farbaju,samo sto oni to dobijaju na kante od 25 litara.

Mirko i ja sam bio u fabrici pre par godina i video sam cime farbaju i to nije efekt lak, kupio sam jednu litru i probao i to nije to, ipak je to efekt lak na nitro bazi
i farba ima izgled kao da je ispucala.
Samo trazite u farbarama AUTOREPARATUR SIVI boja 9006 i to je prava boja, a ti Mirko farbaj sa cime hoces nemoj ljudima da dajes netacne informacije.
Pozdrav od Jagodinca
 
Poslednja izmena:
Ovo je tema o rakovici, ovde sam samo da bih naucio nesto novo i nekome pomogao da resi problem, ne zovem fabriku svakog dana da bih se raspitivao o cenama traktora i
pisao koja je cena kog traktora, samo da bi ispal kao da se ja razumem u traktore.
Zao mi je sto ne poznajem rakovicu kao ti, ali bih voleo u buduce da me zaobices svojim postovima, jer nije meni potreban Mirko da bih ofarbao traktor :bravo:

---------- Poruka napisana u 21:43 ---------- Prethodna poruka je at 21:37 ----------

Da se nadovezem ovde mozete skinuti ton kartu nitro efekt laka i da vidite kako izgleda, a jos probao da farbam sa njim, pa nije ni priblizno fabricki : http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j...M2VH9FdM85_zpIvKw&sig2=r82tJnkz-fVMoz--SVjVsw
 
Mirko 015 šta vam znači ovo vaše "Konjiranje"?U pravilima jasno piše da je pisanje posta koji u sebi sadrži isključivo smajlije strogo zabranjeno!
 
Ako je dobra,a tvoja je sigurno tip-top od 3000 pa na gore.Ima ih nekoliko sto kupuju,obicno izbegavaju farbane,moraju da imaju cetvrtasta krila standard(ne ona novija)felne standardne(ne one novije),rebrasti blok naravno da nije pukao,poteznica da nije cupana pozadi,da nije trup lomljen,varen,teg napred citav.Gume ih ne interesuju kakve su.Kako koji,neki uzimaju i losije primerke ali su i cene losije.
 
A ocin je tip top... Ali daleko od toga da je groblje. Motor malkice trosi ulje a ostalo je sve ok. Nista kidano,cupano,vareno.... Ali je matora (33jahr) i samim tim u standardu ima ona mala krila.... Ah... Uhvatilo me malo mastanje ali brzo dodjem k sebi kad pogledam u kalendar.... U svakom slucaju hvala na proceni!
 
Za arape.Nije slikano vise,ovo je kod kolege-partnera,trguje se,ima i kod mene trenutno,ne samo Rajka,ima raznog krsa:osmeh: i kod burazera Slavka,treba slikati,ma nebitno,radi se sve zivo da se zaradi,takav zivot.
Ja polako odustajem od trgovina,uspeo sam u zadnjih godinu dana da drzim cisto dvoriste,samo osnovno,moj traktor,auto,i neki prikljucci,a sad i plac za smestaj krsa gledam da cistim od traktora i prikljucaka za prodaju,u planu su druge stvari.Samo da naleti Rajka 47 (a nema je)i sa njom cu zavrsiti trgovinu,ili ce ipak doci nova:bravo:
 
Poslednja izmena:
kojom brzinom bi rakovica 65 trebala da radi sa zmajem 222s i ma koliko obrtaja... cuo sam za spore kardane na rakovici, pa vas za to pitam... i kako bi rakovica radila sa plugom imt-om 757?
 
ima spor kardan mi stavili od landine brzi.kad je suvo moze da vuce a kad je losa godina nemoze a i plug je prevelik za nju ali ide nekako kad valjaju ranici
nije to za nju tesko,ja brat slavisa i mirko smo na nasoj pokidali konusnotanjirasti i blokadu,silovali smo je maksimalno dok nije prsla ali je i dalje morala da ide
 
@Manjevic
R 65 i imt 757 je kombinacija koju ja imam , s tim da sam ja u ravnici i mogu da ti kazem da mu nije bas svejedno.Mislim da je daleko bolja kombinacija sa 756.
A sto se tice beraca i to sam imao do pre dve godine , ako hoces cestito da odradis druga spora na 1700 obrtaja i teraj.Ako si u brdu nece mu biti bas jednostavno uzbrdo i to posebno sa punim kosem.
 
Kolega jel se uopste zna koliko ima obrtaja od landine.Mi imamo na landini,pre smo plocu koristili na 65-ci dok je nismo prodali pa smo vratili na landrasa.Nismo ispratili koliko je brzi,tj koliko ima naprimer obrtaja na 1500 obrtaja motora.Da je brzi i da je bolje to se pokazalo u praksi.

---------- Poruka napisana u 23:12 ---------- Prethodna poruka je at 23:07 ----------

ima spor kardan mi stavili od landine brzi.kad je suvo moze da vuce a kad je losa godina nemoze a i plug je prevelik za nju ali ide nekako kad valjaju ranici
nije to za nju tesko,ja brat slavisa i mirko smo na nasoj pokidali konusnotanjirasti i blokadu,silovali smo je maksimalno dok nije prsla ali je i dalje morala da ide
U bre bato al nas napravi teskim ubicama traktora,pa ja nisam bas takav:osmeh:I jel ima gde kod tebe veliko slovo,vidi se da si bezao sa casova:haha:
 
Vukao sam sa R65 silosilokombajn, silirao sam lucerku i ide solidno, na jesen treba da radim silazu od graska pa ne znam da li ce moc ipak grasak ima dosta veci prinos...
 
Nazad
Vrh