HHO sistem (gas)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo ga apn na plin ali kao sto vidite netreba mu nikakva pumpa za ulje,vuce ulje vakumom.
Na isti takav princim bi mogao da radi i na hho samo sto nebi imalo potrebe za onim slinlim sranj..a nazad...
 
Kakav bi efekat bio ako bi u usis vazduha neke četvorotaktne mašine doveli malo vodene pare? Znači samo grejati vodu bez ikakve elektrolize a paru kroz crevce sprovesti u crevo usisa kod usisne grane. Mogla bi posuda sa vodom na izduvnu granu i kad motor u radu zagreje izduvnu grani i na njoj posudu sa vodom, eto pare. Ako bi to pomagalo bez nus pojava, nekako mi deluje mnogo jednostavno.
 
Kakav bi efekat bio ako bi u usis vazduha neke četvorotaktne mašine doveli malo vodene pare? Znači samo grejati vodu bez ikakve elektrolize a paru kroz crevce sprovesti u crevo usisa kod usisne grane. Mogla bi posuda sa vodom na izduvnu granu i kad motor u radu zagreje izduvnu grani i na njoj posudu sa vodom, eto pare. Ako bi to pomagalo bez nus pojava, nekako mi deluje mnogo jednostavno.
To sto si sad rekao to ti je geet provessor.Samo pogledaj malo bolje.Cev od izduva ulazi u babler i zagreva vodu .ta para dalje ide i dogreva se.Prouci malo i videces.
A gledao sam da nemora da bude para nego se sa diznama uprskava voda u usis. motor dobija takve preformanse....
To cu da snimim kad probam.
Probacu i sa parom i da uspricam vodu sa flasicom za brisanje prozora :D
 
Voleo bi vidim rezultate sto pre bas sam radoznao sta ce biti...:bravo: Idalje sam ubedjen da veliki motori poput traktorskih nemogu da rade samo na vodu ali za ove manje mislim da ce uspeti nas kolega Miodrag.. I ja te podrzavam sa ovim sto sad pokusavas ali sa onim HHO u automobilima da ce da smanje potrosnju 50%-80% to nikako nemogu da verujem..:
 
Ne mora da smanji ni 80%. Ja bih bio zadovoljan i sa 50% ako nema skraćenja života motoru a jednostavno za napraviti i bezbedno. Umesto dva rezervoara u njivi potrošiš jedan i balonče demi vode, malo li je sa ovim cenama nafte. Na primer 50l nafte umesto 100?
Moram još negde pročitati nešto o ovome. Čitao sam o hho ali mi to malo komplikovano za sopstvenu izradu i opterećujem alternator na max.
Geet već dolazi u obzir. Mogao bih za probu da ga stavim na dizel motokultivator ali on i ovako malo troši da će mi trebati pola leta u radu sa njim da se uverim u uštedu nafte i bezbednost po motor (skoro nov, tek razrađen) samo mi malo šteta seći auspuh fabrički ograđen zbog opekotina ali bolje i tako nego da odmah rizikujem na traktoru gde je generalka do 1000 evra. Oba motora su sad u odličnom stanju ali na manjem je manja šteta ako bi smetalo malo vodene pare u cilindar.
 
Poslednja izmena:
Evo ti motor koi ima preko 10000cc a radi na geet procesor
2up7bme.gif
 
Invazija ili invayija,za ili ya,slazem ili slayem.... Zašto tako pišeš? Ako ti već nije uskladjena tastatura,(ili šta je već problem) onda klikni Y i dobićeš Z,i obrnuto.....
 
Necu da psujem ali ja smartam da je ova tema ozb i da treba da ima ogranicenja u salama.I molio bih vas da malo uredite temu
g-Vulkan moj predlog vam je da me sacekate neki dan za moja iskustva,jer sam ja uzeo motor zamo za experimente.
I da znate nepravi se totalno isto za ustedu i da radi samo na geet processor
Ja cu na motor probati sve konbinacije,ali smatram da je najefikasnija pregrejana para (geet processor),ali probacu i obicnu vodu ,i paru male temperature.
Rezultate cu podeliti sa vama :D
 
Jel benzinski motor u tome svemu služi da zagreje vodu i pretvori je u paru, pa se tom parom pokreću cilindri, pa sve to funkcioniše kao neka parna mašina?
 
Samo vi zajebavajte čoveka koji pokušava da unapredi stvari. Kažu da je i Tesla trpeo razna maltretiranja od svoje okoline zbog njihovog nerazumevanja što će mu bolje svetlo od sveće i slično. Pa čovek morao da se odseli u beli svet da nastavi eksperimente.
Miodraže, pao mi na pamet moj kineski skuter kojem je motor pri kraju. Mislio sam da ga bar osvežim zimus al je ostao ako uspe da izgura još jednu sezonu, oko 7000km. Dvotaktni je al uzima ulje nezavisno od benzina. A ima mesta oko izduva da se nakarabudži neka posudica sa vodom, samo nemam Co2 da je napravim i to ako nađem vremena kad otopli a sad kad imam vremena posle posla nemam gde da radim. Da ne isecam auspuh na novom motoru na motokultivatoru a i pre ću primetiti razliku u potrošnji jer skuter svaki dan ide 20+km istu deonicu puta a motokultivator u proseku koristim 3h nedeljno u različitim uslovima. I ako sjebem skuter da zakuje nije velika šteta,već je na samrti motorčić. Mada mi to nikako nije pouzdano za dvotaktne motore. Drugačije podmazivanje, sumnjam da će brzo da zakuje radilica zbog vlage a manje benzina. Ipak on to ulje u cilindru pomeša sa benzinom. Razmisljam dok pišem ovo al će izgleda pre da strada auspuh na motokultivatoru. A ne znam dal je na njemu četvortaktni motor ili dvotaktni. Po zvuku radi kao dvotaktni a sipa mu se ulje u karterčić i menja se prema radnim satima ili godišnje.
Mene ovi zajebanti isprovociraju da te branim a i ja nešto hoću a fali mi znanja.
 
@Vulkan
neznas jel motokultivator na 2 ili 4 takta a hoces da pravis da ide na vodu
kako da ti se nesmejemo kad nisi ni osnove mehanike savladao a pravis poredjenje sa Teslom:cvetic:
 
Dok nestane goriva vracamo se na paru i konje il ako uspostave ovaj generator na vodu:bravo:
Benzinski motor sluzi kao proizvodjac i kao potrosac.On sto stvori to i potrosi.A nema nema nikakve veza sa parnom masinom jer parna masina nema sagorevanje.
Vulkan tvoj motor na frezi je 4-t cim ima karter.A moja licna preporuka za skuter je da mu stavis hho,jer su ljudi to vec radili.Na dvotaktnim motorima su postignuti neverovatni rezultati.Snaga se udvostrucava a potrosnja se smanjuje i preko 50% i to sa malim kolicinama hho gasa.
 
Poslednja izmena:
Goran IHC, samo ti peckaj. Kao da meni nije žao što mi je život sranje. Siroče i sirotinja od malena, bez para za školu, (bem ti državu i sistem). Dobro da uopšte imam posao a loše što je plata ispod minimalca (i nedovoljna za osnovne troškove) jer gazda vara sa ugovorom o radu a inspekcije ne rade svoj posao. Sa posla trčim kući u baštu i na njivu da bih imao šta da jedem. I ne poredim sebe sa Teslom a i on se sigurno nije rodio naučen. Napisao sam gore da se moram više informisati o ovome a inače muka me naterala da krpim svoje starudije od mašina kako znam, malo slušajući i gledajući druge i sam se snalazim. O radu motora sam davno čitao i puno stvari zaboravio jer nisam često u tom poslu da obnavljam i dopunjavam znanje kako i mehanika postaje savremenija ali mogu sam da remontujem svoj alternator i alnaser a prošle nedelje sam na svojim kolima umesto obične letve volana ugradio servo letvu i ostalo što nije bilo (pumpa, creva, remenica) a sad zbog drugačije letve treba. Znači koristiti mozak i logiku i ponavljam, moram još pročitati o ovome sistemu, Geet, jer deluje vrlo jednostavno dograditi, ne Hho koji je je složen i treba znanja oko elektronike i da kupujem materijal i dajem pare kojih inače fali a nema konkretnih dokaza da to pomaže. I počeo sam nespreman da pišem u ovoj temi jer mi žao da zajebavate nekog ko će vam možda u budućnosti olakšati život. A ako ne, nije vam ništa ni skrivio.
Miodraže, samo napred kad imaš uslove ali oprezno, bezbednost i zdravlje su najvažniji.
 
Hvala cenim to sto si napisao,ako ti nesto nije jasno u vezi sa procesorom slobodnu pitaj.
Inace za izradnju geet procesora netreba neka velika pamet.Takodje ni za hho ali hho ti je manje efikasniji a skuplji i tu ti treba neko da ti obradi prohrom :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh