HHO sistem (gas)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ako nemas novaca onda necackaj da ne pokvaris i to malo sto imas:sta:
 
Onda sacekas lepo da ja uradim i iznesem svoja iskustva.Po svim pricama a i po logici motor znatno produzava svoj vek :D
 
ako nemas novaca onda necackaj da ne pokvaris i to malo sto imas:sta:
Kad bih plaćao popravke i remonte ne bih imao ni za čarape. Kupujem jednu po jednu rashodovanu mašinu što je dotrajalo da se prodaje jeftino i sređujem za sebe. Ove godine sam kupio rasipač veštačkog đubriva, komplet remontovao i ofarbao, kupio i preredio traktorski krunjač Blace, uhvatili mrazevi pa čeka proleće da se ofarba ali je meni već mleo i onako zarđao. Kupio i imt traktorsku kosu stari tip jesenas, naručio u Rapidu koliko fali prstiju i klizača i nov komplet prut sa noževima, nabaviće posle 10 januara. To me čeka čim malo otopli da mogu uveče da izdržim par sati napolju. To sad imam svoje da ne plaćam ili odrađujem komšijama a da sam kupovao ispravno ili platio nekom da popravi i ofarba imao bih para verovatno samo za jednu od njih. Treba da zamenim valjke na petom točku prikolice 4tonke, zar da platim nekom možda 50 evra ono što sam mogu za jedan dan? Misliš da bih na taj način mogao da napredujem i širim domaćinstvo? U planu je kad izleti traktorska prskalica, setvospremač i četvoredni špartač al treba mi dosta para za obore u svinjcu i jasle i pojilice u štali, pa polako. Na kući sva građa pojedena od žiška, plafon od trske se obesio, zatrpaće me jedne noći na spavanju al para za to nema. Ti nemaš tih problema. Vidim u tvojim temama da tebi fino ide, imaš finansija za ulaganje i dobitak pa imaš vremena i za zajebanciju.

- - - - - - - - - -

Onda sacekas lepo da ja uradim i iznesem svoja iskustva.Po svim pricama a i po logici motor znatno produzava svoj vek :D
Ja to ne mogu probati do početka marta, možda i aprila. Dotle ću valjda stići da još nešto pročitam o tome. A tad ako ne uradim imaću prečih stvari po dvorištu i njivama pa ko zna kad ću.
 
Veruj mi da nema stvari koje nebih vole da rasturim,prepravim njene greske,renoviram itd
Takav sam od malena
Imate na forumu slika prskalice koju sam sredio .Verujte mi da je ispala...bas ..

- - - - - - - - - -

Motor od apn-a je prosao test.Kada sam mu ubrizgao vodu mirnije je radio i bilo je bas bas manje dima.Za snagu i obrteje nemogu da govorim jer je motor van stela.Msm da je imao malo vise obrtaja ali opet za snagu nemogu da kazem :D
 
Poslednja izmena:
Nije ova tema al je jako slično a već se i pisalo ovde o tome. O Geet procesoru. Malo sam proguglao (pola sata i batalio) i vidim da na srpskom nema (bar ja nisam našao) engleski slabo razumem a i sa gugle prevodom je loše. Puno video snimaka je uklonjeno što mene samo još više uverava da je to moguće napraviti ali, teorija zavere, nije u interesu moćnicima, naftnoj industriji, društveni poredak i slično. Ono što može da se vidi je uglavnom kabasto i moglo bi (verujem) za neke stacionarne motore da se koristi, koji rade na konstantom broju obrtaja, agregati, pumpe, ali mi nikako ne deluje praktično za vozila gde se stalno menja broj obrtaja i opterećenje motora.
Ja ću možda pokušati nešto vrlo jednostavno a to je da na izduvnu granu dodam metalnu posudu u koju ću dodavati destilovanu vodu a koju će grejati samo toplota izduvne grane, ne elektroliza ili izduvni gasovi. Znači motor se pali na gorivo koje inače sad koristi i kad zagreje izduvnu granu verovatno će biti dovoljno toplote da stvara isparavanje vode iz posude a isparenja bih jednim crevom uveo u crevo vazduha što bliže usisnoj grani. Na svakoj mašini su relativno blizu izduvna i usisna grana a oko motora je toplo neće se previše hladiti do cilindra pa ako šta pomogne pomoglo je. Pre bilo kakve temeljnije dogradnje na traktor jednostavno ću probati da u usis skutera (mali dvotaktni motor gde se svaka promena vrlo lako primeti) uvedem malo vodene pare koju ću uzeti iz kuvala za vodu ili grejanjem na rešou ili kako mi bude zgodno u tom trenutku. Ako po sluhu ocenim da skuteru ne smeta ili mu čak poboljša rad, recimo malo poveća obrtaje a bez dodavanja više goriva kroz karburator, onda ću kad stignem skarabudžiti nešto na traktor. Ima termostat i brzo se zagreva motor i ako para bude imala kakav uticaj na potrošnju goriva to ću primetiti već dok pripremim možda i samo 1ha zemlje sa setvu. Da dodam da su mi kola već sedmu godinu na plinu a ispočetka se nije verovalo da to može pa se sad benzinci masovno vozi na plin što znači da treba eksperimentisati i pokušaviti otkriti nešto novo što nam može olakšati ili ulepšati život. Druga je tema što je zadnje 2-3 godine cena plina duplirana akcizom zbog praznog budžeta (dobrim delom i zbog alavosti i rasipnošću političara) naše države a realna cena (do krajnjih potrošača) je 30 naspram 70% plin-benzin plus razlika u zagađenju atmosfere a koja je još i višestruko veća sa motorima na dizel gorivo. Dosta od mene da sad ne skrećem i u teme politike, ekonomije i ekologije.
 
Time sto ti planiras ces samo uspeti da izazoves koroziju na motoru , a sto se plina tice imao ga je jedan taxista na poljaku pre 40 godina.Samo sto je tad i cena benz. bila mizerija pa su se ljudi cudili sta ce mu to.
 
@miodrag94

Steta sto nisu vise medju zivima pa da razmenite znanje i iskustva.:osmeh: Ni njih nisu hteli da shvate, pa su znanje odneli u grob. Sramota.

 
Sa geet processorom mozes da dodajes gas i da menjas obrtaje bez problema ali ne i sa hho gasom.A sto se tice tvoje pare za traktor ti ces posudu staviti na auspuh i grejaces vodu tako da krene da se pretvara u paru.A vidis kod get proocesora greje se voda auspuhom ,ali se posle isparavanja i ta para greje.Ustvare one cevi greju paru,a slavine regulisu protok vazduha,izduva i pare.Ako malo bolje pogledas kod geet procesora ide cev u cev.Veca cev je izduv ,a manja cev koja se nalazi u vecoj cevi (izduvu)je usis kroz koju je para.Pogledaj slike i bice ti jasnije.Inace je jako lako za izradu.
Danas sam startovao motor na benzinu i zapoceo projekat...
 
Danas sam uspesno izveo paljenje motora od freze.Za motor koi nije godenama radio jako je lako upalio .Sutra ga celog cistim menjam ulje..
Takodje cu mu napraviti nesto slico kao ispitni sto da bih mogao na njemu da radim a da mi neseta po podu a i da bih pratio stanje motora :D
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh