HHO sistem (gas)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nešto Vi ovde niste dobro razumeli pa je najbolje da ipak uzmete knjigu i da dobro to proučite kako bi i Vaš komšiluk bio siguran.
 
Prijatelju ne znam šta si po struci ali da li ti uopšte znaš kako se dobija etilen i koja mu je primena? .Gde ćeš ugraditi na traktor rezervoar koji se održava na -100 i kusur stepeni? Više ćeš potrošiti za čuvanje gasa etilena nego što ćeš imati koristi. https://www.hip-petrohemija.com/upload/documents/proizvodna_linija/etilen/Etilen s.pdf evo malo se edukuj o ETILENU.
Ili si mislio na ETANOL?
Da nisi ti Pavletov zet:osmeh:

E nisam mu zet ali mala je ovo zemlja za mene mozda treca sreca...

Nekada se ETANOL nazivao ETIL - alkohol (slobodno proveri pa mozda otuda zabuna) pa ja pricao onako kako sam ucio - ako hoces po novom - da mislio sam na etanol iliti etil alkohol. Proizvodnja 96%-tnog etil alkohola je vrlo prosta ali dalje necu ulaziti u tu temu ovde.

Pozdrav Miodrag
 
Pa kavitacija je kako strucnjaci kazu supljina u vodi.Dobija se naglom promenom pritiska ,naglom promenom temperature,kada se neko telo krece velikom brzinom kroz vodu i pregrevanjem vode.U ovom slucaju se koristi pregrevanje vode,koja se naglo hladi u klipu. I tada dolazi do kavitacije.
ajd objasni kako je naglo hladis u klipu:ppozdrav:
 
Geet processor bez rezervoara, i nije povezan. Deluje kao obicna cev ali ima unutra svasta nesto....
2133vgp.jpg


Sad sam se bas razocarao... Ja sam ovaj geet procesor 'vako nekako zamisljao!

ilzrqq.jpg
 
Kad ono samo neke cevi i slavine jaoj umro sam od smeha kad sam ovo procitaooo :haha::haha::haha: Ni meni nije jasno da li ce to da sluzi za neki auto ili da instalira neku cesmu????? :sta:
 
Poslednja izmena od urednika:
Mrzi me sad da trazim, ali neka parafrazirana definicija kavitacije bi bila:"Pojava kada usled naglog pada pritiska dolazi do formiranja mehura vodene pare. Kolapsom tih mehura, dolazi do oslobadjanja velike kolicine kineticke energije". Usled ove pojave dolazi do raznih mehanickih ostecenja, na radnim delovima turbina, pumpi, propelera... Dakle, jedna vrlo NEGATIVNA pojava!
 
E nisam mu zet ali mala je ovo zemlja za mene mozda treca sreca...

Nekada se ETANOL nazivao ETIL - alkohol (slobodno proveri pa mozda otuda zabuna) pa ja pricao onako kako sam ucio - ako hoces po novom - da mislio sam na etanol iliti etil alkohol. Proizvodnja 96%-tnog etil alkohola je vrlo prosta ali dalje necu ulaziti u tu temu ovde.

Pozdrav Miodrag
Nema šta da proveraam imao sam samo 5 hemija na studijama.
Nema tu ništa "nekad se zvalo".
U hemiji nema zabune ili ode sve u m....
nazivi se daju koren reči + gas,alkohol,fenol,fenil,keton...itd
Etil alkohOL ili ETANOL a Etilen je nešto sasvim drugo,da si rekao špirit(stari naziv) više bi te ljudi razumelo.
 
Pratim i ja ove "komedije" i suosjecam s Pavlom...

Nego, kavitacija je koliko ja znam pojava na MATERIJALU a ne na ili u vodi ili bilo kojoj tekucini. Ta pojava na materijalu se ocituje njegovom potrosnjom uslijed brzog kretanja kroz tekucinu i samim trenjem tekucine i metala metal se trosi. Ovo je istaknuto pogotovo na propelerima motornih camaca, brodova i tome slicnog, gdje se pri kretanju propeler vrti a brod stoji mal te ne na mijestu i dok se ne ubrza zamislite samo pritisak vode preko lopatica propelera koji se tu pojavljuje...

Kako je gosp. panonstib i napisao, netko tu ne cita dovoljno i uopce se nije informirao o cemu se radi a meni je ovo sve zanimljivo (ni ne pomisljam na izgradnju icega slicnog) pa sam potrazio po internetu o cemu se tu zapravo radi...

Rijec je o zagrijavaju isparavanja (plinovi) koja se dogadjaju prilikom "buckanja" tekucine, ne mora biti voda kako se vidi na drugom videu koji je postavio iceburn, nego moze biti bilo sta, od sirove nafte pa do vode, kazu da je nebitno, glavno da se "bucka". sistem je slijedeci: Usis motora posredstvom vakuuma pravi u tekucini "Mjehurice" koji isparavaju u nekoj posudi i iz te posude odlaze u usis motora. usput taj "plin" prolazi kroz uredjaj "cjev kroz cjev" znaci plin je u maloj unutrasnjoj cjevi koja je oklopljena vecom cjevi kroz koju prolaze ispusni plinovi i dodatno zagrijavaju taj plin i "pretvaraju" ga u (po rijecima covjeka koji je to i izmislio, ako se ikome moze uopce vjerovati vise) Plazmu, neku vrstu zracenja njima neobjasnjivu i tako... ne zna ni sam sto se tu desava ali glavno je da radi i ako ste do sad uspjevali s litrom benzina preci 20km, ovaj stoj vam omogucava da uz dodatak bilo kakve tekucine vozite i do 60km uz istu kolicinu benzina...

Ovo mora biti sumnjivo i malom djetetu, samim time sto ni inovator sam ne zna sto se u njegovom izumu desava i na koji nacin taj njegov stroj tocno radi. Takodjer se hvali da se na potrosnim djelovima motora i nakon duze eksploatacije ne poznaju NIKAKVI znakovi trosenja, da ulje nije nikad mjenjano te da iz ispuha izlazi vise kisika nego sto u "inovaciju" ulazi...


Dodje mi da vristim...


LIjep pozdrav i veselim se buducem citanju jer je tema stvarno dobra da popravi raspolozenje i naj tuznijem covjeku ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo nesto za vaseg zeta kolega Pavle...ako sada ne spicka kucu i imanje nikad nece.Pogotovo obratite paznju na drugi snimak.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=GOrB3huE1Ow



http://www.youtube.com/watch?v=RBdLisFwbVc&feature=player_detailpage
Bravo majstore to je to .Onaj procesor sa drugog snimka ja pravim,onaj prvi se yasniva na necem drugom.A da yaboravio sam da vam kazem da u taj uredjaj moye da radi i na neke druge tecnosti...Neko me je pitao kako se hladi u klipu pa hladi se tako sto se cilindar hladi i u cilindru je do 100c .Kada udje para od 250-800c u klip i naglo se ohladi tada dolayi do kavitacije.A sto se tice unistavanja delova,neunistavaju se uvek .Delovi se unistavaju u slucaju velike bryine kretanja kroz vodu.Kao sto to radi propeeler na camcu. A u ovom slucaju ne.
 
@miodrag94 imas moju punu podrsku, samo tako nastavi i naravno na prvom mjestu trebas imati svoju bezbjednost.
Ja licno najvise cjenim kada neko nesto napravi svojim rukama sa idejom iz svoje glave.
Nemoj ni slucajno dopustiti da te ustave negativni komentari u tvojoj namjeri, mlad si imas vremena.
Isto tako treba znati da skoro ni jedan patent ili inovacija ne mogu proci iz prvog pokusaja, drugacije receno na greskama se uci.
 
Neynam koliko ste upuceni ali jedni od prvih avijona na mlayni pogoy za gorivo su koristili bas vodu.

- - - - - - - - - -

za one kojima su one cevi bile samo civiluk
24dle8k.jpg
 
Ako pogledas malo bolje videces da izduvni gasovi koji sadrze tu temperaturu greju vodu koja iz bablera isparava u reaktor a u reaktor se para naknadno dogreva takodje izduvnim gasovima
 
Miodrag druže mi te ideje ne ismevamo zato što smo zaostali nego zato što znamo unaprijed da tu nema energetske efikasnosti i nebili mnogi odustali u startu i nebi li našli sebi neki drugi hobi. Tu se vidi da nema nikakve novostvorene energije nego samo trenutno korišćenje energije izduvnih gasova . Prosto trebao bi motor da radi samo zato da bi njegovi izduvni gasovi proizvodili energiju a to povlači da tu nema uštede nego će to čudo čak trošiti više.

Mi koji to osporavamo nismo fizičari , naučnici i najlakše nam je da kroz humor i zezanje pokušavamo te sulude ideje da miniramo a da tu ima nešto to bi davno instituti koje ima auto industrija , npr Toyota, BMW,... jedva čekali da primjene .
 
Naj lakse je nabijati postove kroz klozetski humor i gluposti koje odredeni broj clanova svaki dan iznosi sirom foruma praveci od svake teme pijacu.HHO ili GEET generatori imaju primenu uglavnom kod motora male snage tipa skuter,agregat za struju,freza itd ima i pokusaja da se ugradi i na automobile ali je problem u niskim preformansama (inace vozilo se normalno krece putevima i radi bez problema) pa su od toga za sada mnogi odustali.Potrosnja je manja i mora bit jer su u pitanju MESAVINE raznih tecnosti kao sto su voda,korisceno motorno ulje i sve sto vam pada na pamet ukljucujuci i urin ako vam se svida (da preduhitrimo eventualne "sale" nekih od nas) sa benzinom i dizelom koji idu u jakoj maloj meri uglavnom da pokrenu reakciju i pomognu u odrzavanju iste.
Dakle da rezimiram:nije stvar u tome KOLIKO ce motor sa tim generatorima potrositi nego STA jer ce u smesi od npr 10l biti mozda 2-3l benzina ili dizela za iste preformanse,dok "veliki instituti" nemaju interes da se time bave jer SE RADI O PAR VODOVODNIH CEVI I VENTILA i svako to moze da sklopi a "patent" je slobodan i nalazi se sirom internete (you tube za pocetak).
 
Poslednja izmena:
Totalno si upravu samo da napomenem da npr: benzin koji se sipa u vodu nemora da se sipa u vodu moze da bude i u drugom rezervoarau .On sluzi da upali motor da bi se motor zagrejao .Cim se benzin potrosi ostaje voda koja je uveliko topla i krece da isparava.Dakle potrebno je nesto da se upali motor dok izduvni gasovi nezagreju vodu i pokrenu reakciju.Ja sam umesto benzina hteo da palim motor sa HHO generatorom ,a da ostatak rada provede na GEET PROCESSORU.Tako da je to 100% na vodu...I svako novo paljenje ispocetka
 
e miodraze sada znas kako je bilo Tesli ,zasto unapred osudjivati mozda i proradi a kada bude proradio? svi veliki naucnici su prvo ismevani a posle? experimenti sluze da se nesto iz njih nauci i vidi dali moze ili nemoze zar ne? Samo obrati paznju ti gasovi su mnogo zapaljivi i pitanje je sta se tu desava da se motor ne razleti.
E sada posto je puno prodavaca magle koji ljudima koji nisu strucni pokusavaju da uzmu pare, HHO generator u teoriji radi i teoretski je moguce, ali sta se zapravo dogadja? Izgradnja kosta oko 50 e a oni ti traze 150-400 e e sad da bi ti on to uvalio obecava ti nemoguce ,e sada ti si se upecao a on vidi da uredjaj neide u tvoj model motora jer imas kompijuter koji kontrolise rad ma boli me uvo uzimam 150 evreja ili koliko vec zalost da se propusti.
Najbolje je ugradi da probam ako radi pare su tvoje, ako ne Ma vadi to go... i nosi se.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh