HHO sistem (gas)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovako .Msm bar slicno ovome.Jer je ovaj sranje

14azfqa.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima

ovo sa drvnim gasom nije bas za smejanje ali je ono sto je zadnje vidjeno na nasim prostorima kamion Paje i Jareta pa onda...

Vise od pola vozila za vreme 2 svetskog rata u Francuskoj je islo na ovaj sistem ali ima probleme sa pokretanjem i zaustavljanjem. Zato ga je najbolje koristiti za stacionarne potrebe (takav sistem cu instalirati na svom imanju u C. Travi za proizvodnju struje) jer tada daje optimalne rezultate. Svako ko ima pilanu ili se bavi preradom drveta ili ima drvnu masu u nekoj kolicini moze je iskoristiti kao pogonsko gorivo - a narocito oni koji spaljuju vece kolicine suvih ostataka. Inace najisplativiji kotlovi za grejanje na drva rade upravo na pirolizu drveta.

Ceo sistem je pogodan za samogradnju i uopste nije skup. Ostaje pepeo (drvo) koji moze da se koristi za djubrenje. U svakom slucaju se moze koristiti i na dizel i benzinskim motorima ali samo starije generacije jer se mora skinuti ubrizgavanje a na starijim motorima i karburator pa direktno na usisnu granu a gas se regulise leptirom na samom dovodu. Moze i preko karba ali treba potpuno zatvoriti dovod vazduha jer se gas mesa sa vazduhom pre usisa.

Mana je i to sto sistem proizvodi uvek istu kolicinu gasa pa pritisak raste pri stajanju - leru i nije praktian bas za neku voznju kreni-stani. Za voznju u komadu - od 2-3 sata je ok ali grad ne. Zato je najbolje koristiti stacionarno za proizvodnju struje pa dalje sa njom sta vam volja...

Pozdrav jos jednom!
 
sad mi nesto pade na pamet
na primer mercedes benz unimog moze da radi u poljoprivredi pa da se na njega napravi kotao kao kod paje i jareta ali da moze cela bala slame ili kukuruzovine da se lozi. U mom kraju vecina pali kukurozovinu a ovako bi mogla da se koristi kao gorivo
 
e sad predstoji i proracunavanje koliki kotao i koliko loziti?
Predlog za Pavletovog zeta i sve ljude koji zele novine na kolima (motorima da smanje potrosnju) zasto ne naprave sami hho generator i probaju ako ima ustede kupis savremeniji ,ako nema ostavis taj tvoj ako ne povecava potrosnju.Imate na YOU TUBE koliko hocete klipova za pravljenje ,sta mislite odakle tim majstorima nacrti i uputstva?
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svima

ne bih da se preterano mesam u zabavu ali kako pitanje energetski samoodrzivoe farme nije nasa izmisljotina vec predmet najozbiljnijih studija da kazem jos par stvari - nije mozda ovde mesto ali nema drugog - za drvni gas tehnologija postoji vec jedno 100 godina i svega ima proracunatog i sazvakanog do tancina. Moje misljenje je da se za ozbiljniju upotrebu najvise isplati stacionarno koriscenje kao kod agregata za struju - i ovo se ne moze koristiti na motorima kojima upravlja komp.

Druga stvar koja je dostupna svakom ko ima poljoprivredno gazdinstvo je proizvodnja etilena koji se sa minimalnim modifikacijama dizni moze koristiti u svim automobilima i traktorima.

Opet kazem ovo ne spada pod HHO pa bi neko ko moze da otvori novu temu mogao i da je pokrene a to bi bila npr Energetska samoodrzivost poljoprivrednog gazdinstva.
 
brt ja necu da se mesam ,i nezelim nikoga da ubedjujem u nesto sto radi.Ali sve te stvari koje se prave imaju neka svoja pravila kako se prave .Mnogi ljudi to nepostuju i dolayi do toga sto se tvom zetu dogodilo.A mislim da nemas prava da pricas da su to lazi jer si imao iskustva samo sa zetom.A ako kazes da su to lazi moras da vidis da to nefunkcionise na 2,3,4.... automobila.
 
za sasu p da vidi da regulator gasa postoji [video]http://www.youtube.com/results?search_query=governor+diesel&oq=governor+d iesel&gs_l=youtube-reduced.12..0.158321.170057.0.172424.15.14.0.1.1.0 .663.2184.4-2j2.4.0...0.0...1ac.1.z-bYx3DjBgw[/video]
 
Cim se prolepsa vreme dokazacu vam da motor od 8 hp moze raditi na vodu.Znam da ce biti nevernih toma.Ko neveruje neka navrati da vidi.Taj motor sam hteo posle prepraviti u agregat za struju.
 
Pozdrav svima

ne bih da se preterano mesam u zabavu ali kako pitanje energetski samoodrzivoe farme nije nasa izmisljotina vec predmet najozbiljnijih studija da kazem jos par stvari - nije mozda ovde mesto ali nema drugog - za drvni gas tehnologija postoji vec jedno 100 godina i svega ima proracunatog i sazvakanog do tancina. Moje misljenje je da se za ozbiljniju upotrebu najvise isplati stacionarno koriscenje kao kod agregata za struju - i ovo se ne moze koristiti na motorima kojima upravlja komp.

Druga stvar koja je dostupna svakom ko ima poljoprivredno gazdinstvo je proizvodnja etilena koji se sa minimalnim modifikacijama dizni moze koristiti u svim automobilima i traktorima.

Opet kazem ovo ne spada pod HHO pa bi neko ko moze da otvori novu temu mogao i da je pokrene a to bi bila npr Energetska samoodrzivost poljoprivrednog gazdinstva.
Prijatelju ne znam šta si po struci ali da li ti uopšte znaš kako se dobija etilen i koja mu je primena? .Gde ćeš ugraditi na traktor rezervoar koji se održava na -100 i kusur stepeni? Više ćeš potrošiti za čuvanje gasa etilena nego što ćeš imati koristi. https://www.hip-petrohemija.com/upload/documents/proizvodna_linija/etilen/Etilen s.pdf evo malo se edukuj o ETILENU.
Ili si mislio na ETANOL?
Da nisi ti Pavletov zet:osmeh:
 
Ljudi di mu verujete za te motore pre par meseci se zgrano i sastavio taj generator(rec je o miodragu)to mi je komsija. Zbog njegove neposlusnosti je doslo do toga da je eksplodirao uredjaj i popucali prozori mna radionicu:sjasi:nije hteo da poslusa brata mog koji mu je rekao da mora biti napon kontrolisan a ne od prilike. decko je neverovatno uporan i tvrdoglav. a topla voda je odavno smisljena!!!!:ppozdrav:
 
Kad bude sastavio taj get procesor i na tvojoj radionici ce prozori da odlete od detonacije.

Ljudi kad budete videli na vestima da je Bavaniste odletelo u vazduh nemojte misliti da je pocetak smaka sveta,to su naucna istrazivanja naseg Ajnstajna.:spavam::spavam:.
 
Ne sad oyb to ce da funkcionise na motoru.A planiram da napunim balon HHO gasom i konfetama.Zakacim fitilj i pustim u vayduh.Naravno upalim.Vodonik je laksi i od helijuma tako da ce da odleti na pristojnu daljinu kada explodira
 
Evo razjasnicu ti....Voda kao voda (H2O) ne gori ali kao vodonik ,hho ili h2o2 izuzetno gori. E postoi sprava koja proizvodi vodonik uz pomoc izduvnih gasova i izduvne toploto.Ako ti i dalje nije jasno videces.Ili ako ti je lakse kucaj na google-u Geet fuel processor.Taj procesor radi na 80% vode a 20 %benzina.Prvo radi na tih 20 % benzina pa nastavlja da radi na vodu.Prvo radi na benzin da bi se motor zazgrejao i mogao da pocne vrsenje kavitacije vode.A ja nameravam da nesipam u rezervoar i vodu i benzin neego da benzim bude u jednu posudu a voda u drugu ,tako da kada mi nestane vode nemoram da dolivam i vodu i benzin nego samo vodu do sledeceg paljenja. MALO JASNIJE A

- - - - - - - - - -
Geet processor bez rezervoara, i nije povezan. Deluje kao obicna cev ali ima unutra svasta nesto....
2133vgp.jpg
 
Pa kavitacija je kako strucnjaci kazu supljina u vodi.Dobija se naglom promenom pritiska ,naglom promenom temperature,kada se neko telo krece velikom brzinom kroz vodu i pregrevanjem vode.U ovom slucaju se koristi pregrevanje vode,koja se naglo hladi u klipu. I tada dolazi do kavitacije.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh