HHO sistem (gas)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije lepo ismevati stvarno ali kako poverovati da se moze nedelju dana vaditi drva u sumi od jutra do maraka sa 20l nafte i 80l vode pa taj je slagao u startu sam sebe.. Da li ce taj traktor i imati snage da vadi drva u sumi,i pitao bi ga da li on zna koliko je nedelju dana neprestalnog rada samo to...:ppozdrav:
 
Sve sto je explozivno i sto gori moze pokrenuti motor.A da nepricam koliko je explozivan HHO.Sam vodonik je jako eksplozivan a + ako sadrzi u sebi kiseonik.Ja sam doziveo eksplozije 10-tak litri HHO gasa i znam sta priocam.U njegovom slucaju Geet procesor stvara veliku kolicinu gasa.Sto je gas explozivniji manje je potrebno da pokrene klip.Mnogi misle da se izduvni gasovi vracaju nazad u klip i ponovo sagorevaju,ali ne .Samo jedan deo gasova ulazi u rezervoar sa vodom i zagreva vodu.Takodje taj isti deo i potiskuje paru da prodje kroz procesor i udje u klip.
 
Ljudi,ne znam sta je cudno sto neko 7 dana radi u sumi sa 100l utrosenog goriva.Odma ispade covek lazovcina,a nigde nije napisano da je traktor neprestano bio u rado.Jednostavno ode u sumu,malo testera,malo traktor,malo odmor i prodje 8 ili 10 ili 12 sati,a potrosi se samo 14l za taj dan.Jos traktor Torpedo koji vazi za vrlo ekonomicnu masinu.Recimo kod mene u sumi kamion Dajc 75 ili 80 ks,vuce skoro ceo dan drva,sa gasom do patosa i potrosi samo 20l nafte.
Eto,pa nek budem i ja lazov,a ko zna shvatice.
 
Da 20 litara nafte a ne vode... A ja mislim da na predhodnim stranicama pise da je vadio trupce oj jutra do mraka sa njim... :ppozdrav:
 
@miodrag94
Kako se ponasa svecica kod benzinca, kada ima 80% vode u mesavini?? Ili filteri kod dizela? Ili ulje u karteru? Ipak neki deo te vode ode u karter! Zeznulo bi ulje za 20 radnih sati....
 
Da 20 litara nafte a ne vode... A ja mislim da na predhodnim stranicama pise da je vadio trupce oj jutra do mraka sa njim... :ppozdrav:
Ivan jakobovic je rekao da je nedelju dana radio u sumi a nije rekao sta akao sam napisao da je vadio greska.A i 100X sam rekao rekao da je to pregrejana para koja nema svojstvo vode.Ne rdja gvoydje od toga.
 
Porcitao sam temu, i mogu vam reće da je poprilično interesantna, pogotovu deo sa zetom :haha:

Koliko je meni poznato da bi se voda razdvojila potrebna je energija, a da bi se taj gas kasnije iskoristio ne može se dobiti ista energija koja se uložila, već uvek manja, pošto postoje gubici, tako da sam skeptičan po tom pitanju.
Međutim ono što mi ipak ostavlja malu nadu da sve to možda nije samo marketinška magla koja se prodaje lakovernim jeste kogeneracija. Naime, svagi generator ima određeni stepen iskorišćenja i on je određen nekim maksimumom(u ovom slučaju generator je motor, nisam stručan pa ne bih dalje da zalazim) i on se nikako ne može premašiti. Kod motora je negde oko trećine(kažem nisam stručan pa ne znam baš taćno, ali tu je, par procenata gore-dole) a ostatak se pretvara u toplotu, gubitke u ležajevima, trenje,... Ako se na neki način uspeju iskoristiti ti gubici za neki novi generator, odnosno ako napravimo kogeneraciju, tada je zajednički stepen iskorišćenja generatora veći od pojedinačnih stepena iskorišćenja, i to je ono zašto ovo možda ima smisla.

@miodag94 znaj da je svaka novina za većinu uglavnom "Mrtvo more-Radoje Domanović" i protiv toga se treba boriti, ja ti želim puno sreće u radu.
Velike stvari su uvek jednostavne, samo ih se treba setiti :ppozdrav:
 
Пуна и неподељена подршка за оног ко испише енергетски баланс тог генијалног изума .. и гајба пива приде :ppozdrav:
 
Evo moj zet se vratio iz Novog Sada ,ugradio je danas taj zaverenicki procesor u svoj auto_O HHO generatoru misli sve najgore pljuje ga na sva usta i kune se sad u ovu novu spravu. Kaze da mu automobil ide potpuno identicno kao i na benzin .Poskakuje kao blesav po kuci i nabija mi na nos neki sertifikat koji je dobio od tih inovatora u kom se navodno prikazuje da je usteda benzina preko 80 %.Nasuo je kako on kaze pun rezervoar u Novom Sadu kad im je predao automobil da ugrade taj procesor i kaze da se kazaljka od goriva od tad nije ni mrdnula a presao je skoro sto kilometara.Ne sija mu vise ona zuta lamica na tabli a i na auspuh ne izlazi ona vodena para.Ispod haube u motornom prostoru video sam samo neku cevcugu i par ventila koji su navodno podeseni i sad ne treba nista a se dira.Sve je to kao potpuno automatsko samo se pali i rekli su mu da treba samo da se uredjaj eventualno skine ili zamaskira pred tehnicki pregled jer navodno drzava to brani zbog atesta koji ne da tim inovatorima jer tako bi se navodno smanjio priliv novca od akciza u drzavni budzet,
Bog sveti zna sta je tu u pitanju nisam pametan.Zet mi usi probi sa graktanjem da ce od sad da se vozi za badava.
 
@pavle da te nema ova tema nebi bila zanimljiva:osmeh:
nemogu jos da te ocenim jel ti ovde nas zezas ili si ozbiljan,u svakom slucaju imam predlog da ti tog zeta pozoves u lov :haha:
 
Opklada ce biti sigurno a mogli bi mi ovde na forumu da organizujemo neku kladionicu da bude kao pravo nadmetanje sa ulozima... :haha::haha::haha::haha:
 
Zet mi se tako razveselio i evo non stop me podbada da sam matoro neverno gundjalo koje je iz proslog veka.Trazi revans za opkladu ali je problem sto nema novaca da polozi za ulog.Sve je novce dao za ugalj a kredit je uzeo za ugradnju ovog novog cuda.Ja sam i dalje skeptican i ne mogu da verujem da je moguce da se auto vozi na vodu il vec sta drugo a da to nije automobilska industrija sa milionima inzenjera uradila nego se sa time bave razni samozvani inovatori.
Iskustvo me je naucilo da ne treba verovati u cuda i da su varalice na sve strane.
Zet mi uopste nije merodavan kao neko kome bih slepo verovao u sve sto kaze ali moram da priznam da ovaj put iz auspuha nema one vodene pare ne sija ona lampa i ne trza motor a i nista ne brboce ispod haube.
Probao sam malo da provozam automobil i ja ne osecam ama ni najmanju razliku u radu sa tim cudom iako zet tvrdi da mu auto sad povlaci mnogo bolje i da je pun snage.
Dakle po meni ovo radi potpuno identicno kao i kad je auto radio samo na benzin a skala meraca goriva zaista stoji jos uvek na oznaci da je pun a dokle ce to biti videcemo.
Ja sam ipak za to da sacekamo neko vreme da vidimo kako ce se to pokazati.
Posebno mi je sumnjiv detalj da je zet automobil tim inovatorima predao na benzinskoj pumpi i da je u nekom kafeu sa jednim od tih ljudi sacekao da mu se to cudo ugradi u automobil ko zna gde.Nije mi jasno zasto se ti ljudi kriju i zasto je tolika ilegala u pitanju.Doduse platio im je tek kad su mu auto zavrsili i kad su se provozali da zet utvrdi da sve radi i da nema problema.
Meni je tu sve sumnjivo ali zet je odusevljen i tvrdi da su to neki super genijalci.
 
Energetski bilans ti ne mogu ispisati jer, niti je to moja struka, niti znam, niti me zanima. Jednostavno sam napravio paralelu, jer mi ovo liči na kogeneraciju, a ako se neko razume bilo bi dobro da objasni. Znamo da je stepen iskorišćenja motora oko jedna trećina, dosk su 2/3gubici, a velika većina su toplotni, onda se verovatno ti gubici mogu iskoristiti. Da li je ovaj uređaj pravi, i da li se njim to ostvaruje ja to ne znam, ali mi daje neku malu nadu da je moguće, treba naravno proveriti.
U elektroenergetici kada se koristi SUS motor kao agregat za generator (retki su slučajevi ali za pokrivanje vršnog opterećenja se koriste najčešće motori od starih aviona), obavezno se radi u kogeneraciji sa parnom turbinom niskog pritiska. Nemam kod sebe knjigu prof. Đurić da vam slikam šemu, ali koliko me sećanje služi upravo se koristi toplotna energija izduvnih gasova koja se u izmenjivačima toplote razmenjuje sa vodom,... kad pogledam znaću tačno da vam kažem, ipak sam to polagao pre 2,5god.
Ovo je samo analogija sa ovim sistemom(kako se već zove), jer koliko sam shvatio iz ovih postova i ovde se koristi energija izduvnih gasova, tako da verujem da ima nekog učinka, kolikog i da li je pravi ne znam, ali se nadam da ćemo se uveriti u delotvornost :ppozdrav:
 
@pavle
da li bi mogao da postaviš slike od tog čuda u zetovom automobilu, da vidimo kako to izgleda.
@miodrag94
ako imaš neke slike od tog hho što si pravio, jer bi mogao da ih okačiš, i da kažeš kakva su ti iskustva
Hvala
 
Link koji pokazuje efikasnost GEET procesora u francuskoj SPAD varijanti - koristi se i za 400 ks na dizel motorima - imate testove, analize izduva traktore proizvodjace...

http://www.panacea-bocaf.org/geet.htm

To sto ne postoji trenutni interes za potpuni prelazak na ove "tehnologije" je potpuno jasna - zamislite da nafta odjednom nije potrebna: koliko ljudi ostaje bez posle u naftnoj industriji, koliko drzave izvoznici gube, koliko drzava (npr nasa koja uzima iz litra goriva vise nego sto pripada proizvodjacu) - samo sedite i razmislite - odakle ce one (drzave) to nadoknaditi - oporezovati vodu? Prvi elektricni auto za svakodnevnu upotrebu je bio Fordov model T (znaci prvi Fordov model - googl pa nadjite) ali - nije to nista novo. Dizel je razvio motor da radi na ulje a biodizel je samo obicno jestivo ulje kome se oduzima glicerin (da bi ga prodali drugde), cak je i na Toop gear emisiji vozen Mercedes 190D na ulje iz usputnih fast food restorana - imali su malih problema kod indijskih zbog karija, a to je zejtin mozete ga naci i za 135 din po litru (ponegde kad je akcija pa eto ustede)...

HHO radi samo na karburator modelima motora i pravi ustedu - na manjim motorima veca usteda sa istim izvorom struje a GEET radi...

Jos jedan primer iz prakse (SPAD varijanta):

http://www.panaceauniversity.org/Leo Umila supplemental GEET.pdf
 
Poslednja izmena:
evo HHO generator zajedno sa posledicama explozije...


Babler koi je pre explozije imao 10L hho gasa u sebi

I popucali prozori
 
dolovac" jel ima neke smanjene potrosnje kod komsije na traktoru,jej to ima konkretni rezultata,pitam ozbiljno ne zezam vas posto vecina sumnja uto,dajte neke slike informacije koje vec stavio imali efekta ja ovde vidim uglavnom negativne komentare,dajte pozitivne da uporedimo,al da nebude havarija ko sa prozorima:haha:
 
Ako to uopšte radi, cena od 1000€ nije ništa, to bi svako od nas ugradio, mada sam i ja skeptik, a izgleda previše dobro da bi bilo istinito :osmeh:.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh