Herbicidi u suncokretu

Da li bi smio prskati cerealisom 25 g/ha obzirom da suncokret još nije završio formiranje prvog para listova?
U utorak i srijedu javljaju kišu i sumnjam da cu moci u njivu prije petka ili čak subote, a korova ima...
 
Ja sam juče prskao sa 40 gr/ha, danas sam išao da vidim i korov je potpisao kapitulaciju.Suncokretu ne fali ništa.Ostaju još tretman od uskolisnih i špartanje.
 
Radi "metlu" i Ambroziju,ali mora ili ti bolje je kada se ima takvih ljutih korova odma u 6-tom listu puna doza 40gr Stocstara(ja sam njega koristio).
 
Do kog uzrasta suncokrera se moze koristiti pledge,ili ona njegova zamena?Da li bi vredelo da se malo smanji doza ako je suncokret veci,a posle da idem sa nekim folijarnim prihranama.
Susno prolece i zemljisna hemija nije bas najbolje odradila,sad imam na jednoj njivi bas mnogo sirokolisnih korova ,a suncokret je u 4 paru listova.
 
Pozz svima.Jedno pitanje.Prvi put sejem suncokret i iskustvo oko tretiranja herbicidima je 0.Posejao sam causade imeriu i sad sam u rebusu sa cim da prskam protiv sirokolisnih korova,posto neki tvrde da ako ga isprskam sa Gringom 75 koji sam inace kupio,da ce da se osusi suncokret vec treba da trazim neke druge preparate,Sa druge strane neki koje sam pitao tvrde da mogu slobodno da prskam sa njim.Da li imate neki savet za mene.Hvalal.
 
Pozz svima.Jedno pitanje.Prvi put sejem suncokret i iskustvo oko tretiranja herbicidima je 0.Posejao sam causade imeriu i sad sam u rebusu sa cim da prskam protiv sirokolisnih korova,posto neki tvrde da ako ga isprskam sa Gringom 75 koji sam inace kupio,da ce da se osusi suncokret vec treba da trazim neke druge preparate,Sa druge strane neki koje sam pitao tvrde da mogu slobodno da prskam sa njim.Da li imate neki savet za mene.Hvalal.
Nikako Gringo niti bilo koji preparat na bazi tribenuron-metila. Tebi treba Listego jer je tvoj suncokret "clearfield". Gringo ide za "express" tehnologiju gajenja.
 
Nazad
Vrh