Herbicidi u suncokretu

Ja cu mozda morati na jednoj njivi da probam vibalu. Novi zakup i pojavila se ambrozija, kesice u kolicini 40g/ha joj nisu odradile prskano pre 12 dana.
Dragane koliko blizu sme da ide tretman vibale herbicida za uskolisne korove ?
Izmedju vibale i herbicida za uskolisno minimum 5-7 dana
Možda ću i ja morati vibalu na jednoj parceli od 4h. Koliko se preporučuje posle expresa da se radi sa njom?
Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk

Može da se radi zajedno u istom prohodu.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Treci dan od tretiranja tribenuron-metilom 30gr/kj + okvasivac :

Bas sam se iznenadio kako radi galijum
cicak
poponac
samonikli suncokret

Tretman protiv uskolisnih korova tek sledi zajedno sa nekim insekticidom.
Ima puno suncokreta sa kovrdzavim listovima, a kada se bolje zagleda:
Vasi, puna tacka porasta.
Mada ova parcela na slikama i nije tako strasno napadnuta vasima kakvih ima po ataru.....
Sta li je sa tim poponcem.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Koliko je vremena potrebno da se suncokret oporavi nakon Listega Pro?
Suncokret bio prvo zut, sad je vratio boju ali je poprilicno zaostao u rastu i ima jako cudno lisce... Prskano pocetkom meseca...
 
Pitanje .Da li presevati ili ostaviti.
Komšija je greškom oprskao Diamantis sa tribenuron metil.Suncokret je u fazi 6-8 listova .Prskan je pre 5-6 dana sa 25 g/kj.Za sada je samo požuteo .Da li je neko imao sličan problem ?
 
37a64e95f20f2748c765fc527b311b3f.jpg

Odradjen tretman vibalom na divlji kanabis! Nesto mi Rafal slabo delovao na sirak, ovo je 5 dana nakon primene! 1,5L/ha sa lepkom!
@kiraj i ja bih ostavio mislim da ce pregurati...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedino doza od litre po jutru ubije rizom uspešno i trajno.Manje doze mu samo sprže nadzemni deo a rizom preživi.
 
1 lit Floyda po kj je jedno veliko nista u poredjenju sa 1 lit Kletodima po kj.
I Flupisor isto stavljam u isti rang sa Floydom. Nekad Fusilade sa dozom od 0.7 l/kj (a mozda i danas) je bio strah i trepet.
 
Ja sam isao Fuzilejd 0.7 l po kj i nisam primetio da deluje kao pre par godina kada sam isao istu dozu...onda se crveneo sav za ned dana a ove god tek tek nesto krenuo da klone...izgleda da mora 1L po kj, ali sad je gotovo
 
Da li je neko nekada ponavljao tretman za uskolisne korove u suncokretu?Danas obilazio jednu parcelu i neprijatno sam se iznenadio.Prskano je pre tri nedelje sa Sirakcidom i Kletoksom, ubijen je semenski i deo rizomskog sirka a čini mi se da je izašao nov rizomski pa bi bio rad da ga klepim još jednom.Ono što me buni je to da Fluazifop-P-butil koji je akt.mat.u Sirakcidu, Fusilade-u, Flupisoru ne sme da se primenjuje više od jednog puta na parceli a za Kletox piše da se ne preporučuje primena nakon formiranja 4 para listova.Da li da se umijem, da se ubijem ili da uzmem neku treću akt.mat i sa njom odradim?
 
@Matic fokus ultra je najvise selektivan mislim da on 2 litra moze da resi problem proveri sa jos nekim...

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Da li je neko nekada ponavljao tretman za uskolisne korove u suncokretu?Danas obilazio jednu parcelu i neprijatno sam se iznenadio.Prskano je pre tri nedelje sa Sirakcidom i Kletoksom, ubijen je semenski i deo rizomskog sirka a čini mi se da je izašao nov rizomski pa bi bio rad da ga klepim još jednom.Ono što me buni je to da Fluazifop-P-butil koji je akt.mat.u Sirakcidu, Fusilade-u, Flupisoru ne sme da se primenjuje više od jednog puta na parceli a za Kletox piše da se ne preporučuje primena nakon formiranja 4 para listova.Da li da se umijem, da se ubijem ili da uzmem neku treću akt.mat i sa njom odradim?
ja godinama radim suncokret skoro do kolena verovatno ima mnogo vise od 4para listova(prvo spartam) nit sam to znao,nit mi zastitari rekli. koristim kletoks,nije bilo umanjenje prinosa. cak se desilo jedne godine ga koristio dva puta.
 
Da li je neko nekada ponavljao tretman za uskolisne korove u suncokretu?Danas obilazio jednu parcelu i neprijatno sam se iznenadio.Prskano je pre tri nedelje sa Sirakcidom i Kletoksom, ubijen je semenski i deo rizomskog sirka a čini mi se da je izašao nov rizomski pa bi bio rad da ga klepim još jednom.Ono što me buni je to da Fluazifop-P-butil koji je akt.mat.u Sirakcidu, Fusilade-u, Flupisoru ne sme da se primenjuje više od jednog puta na parceli a za Kletox piše da se ne preporučuje primena nakon formiranja 4 para listova.Da li da se umijem, da se ubijem ili da uzmem neku treću akt.mat i sa njom odradim?
Ja da sam na tvom mestu ne bi dirao nista,jedino sto bi ospartao. Ako bas sirak preti da ce smanjiti prinos,onda bi odradio Fokus ultra
 
Nazad
Vrh