Herbicidi u suncokretu

Da li ambroziju ove veličine može da uništi 30g/ha Gringa?
 
Ala Viballa brije, za 48h od primene poponac,grahorica i ambrozija sve je popadalo, pa i suncokret a u fazi je 3 razvijena para i 4ti krenuo da tera. Opasna hemija, za sad mi se cini sl godine nema dubinski samo viballa jer dodje oko 20e/kj.
 
Nema ambrozije ali ima dosta samonikle Neome, ima i cicka i pepeljuge ali ne preterano.
Ja sa prosle godine imao problem na jednoj njivi,Ambrozija je bila koliki i suncokret. Isao sam sa 60gr/kj i samo gornji deo je pozuteo,da nismo 2× spartali ugusila bi suncokret. Nisam primetio nikakvo ostecenje na suncokretu e sad vrv da je smanjilo prinos. Inace nema neke razlike u borbi protiv ambrozije ni sa 20gr a ni sa 60gr,mozda jaca doza malo brze deluje.
Ja sam ove godine isao sve sa 20gr+100ml Inex okvasivaca na 100L vode. Sporo deluje na ambroziju i palamidu.
 
Ja sa prosle godine imao problem na jednoj njivi,Ambrozija je bila koliki i suncokret. Isao sam sa 60gr/kj i samo gornji deo je pozuteo,da nismo 2× spartali ugusila bi suncokret. Nisam primetio nikakvo ostecenje na suncokretu e sad vrv da je smanjilo prinos. Inace nema neke razlike u borbi protiv ambrozije ni sa 20gr a ni sa 60gr,mozda jaca doza malo brze deluje.
Ja sam ove godine isao sve sa 20gr+100ml Inex okvasivaca na 100L vode. Sporo deluje na ambroziju i palamidu.
Nemam ambrozije. Meni je bitna kolicina herbicida po kj kako bi unistio samoniklu Neomu.
@talianu
E do k.... onda! Kako je kod tebe? Jesi obilazio? I ti si isto rekao da si radio sa 20 gr/kj.
@North ARMY
Kad si rekao da vibala je resila cak i suncokret, jesi pomislio na samonikli ili redovno posejani?😳😠
 
Poslednja izmena:
Da sa 20 g ali ove g još nisam počeo da radim,kasno sam sejao.u Planu je od sutra da startujem eksprese,prošle g sa Gringom nije bilo problema.
Ja samo mislim da su noći hladne i da sve radi malo usporeno.Juče sam gledao kukuruze rađene mustangom tačno 11 dan da se vidi da je samonikli suncokret udaren.prvih 5-6 dana nekako slabo vidljivo .
 
Pero i Dejan mi se danas žali na Granstar posle 7 dana ni ne primeti se da je prskao.
Grabik hoćeš da kažeš da tom ekspresu nije smetala jača doza ili Kondiju?
Hocu da kazem da se kondi nije osusio, znaci ostao deformisan i ni upola visine ali opet smetao kao korov ovom drugom hibridu.
 
Nemam ambrozije. Meni je bitna kolicina herbicida po kj kako bi unistio samoniklu Neomu.
@talianu
E do k.... onda! Kako je kod tebe? Jesi obilazio? I ti si isto rekao da si radio sa 20 gr/kj.
@North ARMY
Kad si rekao da vibala je resila cak i suncokret, jesi pomislio na samonikli ili redovno posejani?😳😠
Redovno posejan je opustio listoce. Ali nije zut kao npr od pulsara
 
Do kog lista ili para listova ste prskali sa Gringom, Cerealisom i ostalim kinezima Pionire? Znam da je valjda do 4tog para punih listova, a bojim se da cu zbog vremena mozda probiti taj opseg....ne idem split, zato sam i cekao momenat
 
Subaru preziveo listego pro 0,5litra u 1 paru lista. Greskom isprskao 30ari sa listego pro mislio sam da je bakardi pogresno sam zapisao . Neverovatno

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Otisao u subotu da vidim dali je sisla vlaga da presejem soju kada ono se vide redovi suncokret u 2 paru.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Do kog lista ili para listova ste prskali sa Gringom, Cerealisom i ostalim kinezima Pionire? Znam da je valjda do 4tog para punih listova, a bojim se da cu zbog vremena mozda probiti taj opseg....ne idem split, zato sam i cekao momenat
Ja sam jednom prskao drugi split oko 20gr/ha suncokret je bio oko pola metra visine,nije mu nista falilo.
 
Nazad
Vrh