Herbicidi u suncokretu

Ja sam radio na crno i usro se ja kako ga oprljilo sad se polako vraca iz mrtvih ,j. ti goal a sto pravi sranje na prskalici stopa dizne i sita ,ove sam god. radio sa njim i nikad vise.
 
pitanje za iskusne na IMI hibridima:
.....kaze mlada zastitarka, da idem KVAZAR split metodu sa 0,6 L/Ha a drugi tretman moze i kad je malo veci suncokret od propisanog nece mu jednokratna doza od 0,6 L/Ha skoditi.....
Jeste ucena ali mi se cini da su joj ostali atributi mnogo "napredniiji" od iskustva pa zato pitam iskusne kolege na forumu....
 
pitanje za iskusne na IMI hibridima:
.....kaze mlada zastitarka, da idem KVAZAR split metodu sa 0,6 L/Ha a drugi tretman moze i kad je malo veci suncokret od propisanog nece mu jednokratna doza od 0,6 L/Ha skoditi.....
Jeste ucena ali mi se cini da su joj ostali atributi mnogo "napredniiji" od iskustva pa zato pitam iskusne kolege na forumu....

Ja sam prskao ikarusom pre 2 godine, nejadnako nicanje. Bilo i sa 4 lista i do kolena i isao sam sa dozom 1L/ha i nista mu nije falilo, ali bas nista.
Slobodno rokaj kad god hoces.
 
Mesao sam kletox i pulsar i uverio se da nema nikakvih posledica, a kako stoje stvari sa Fuzilade i Pulsar kad se pomesaju, jel radio neko to i kako je prosao?
 
Prskam čoveku godinama al u soji, pulsar+harmoni+kletoks i nevidim ja tu nikakve posledice po soju a korov uništen, izvinte za:off_topic:.
 
Sustina je u smanjenom efektu kada se pomesaju herbicidi koji nisu bas sinergisticki nastrojeni. Na neke trave, neki herbicid ce imati manje dejstvo. Nece se nista desiti biljkama, vec travu ce neku mozda preskociti ili slabije delovati.
 
Ja od kad se Neoma pojavila na trziste kad god ima potrebe za mesanje Imazamoksa i herbicida za uskolisne korove miksujem bez problema, nebitno koja je a.m.
Nikad do sad nisam primetio neki los efekat, niti po suncokretu jer nema ni logike a ni ne efikasnost u skidanju korova!
U soji po potrebi sve zivo mesam, u kolicinama zavisno od korova!
 
Koliko velik suncokret sme da se tretira sa pulsarom u pitanju je neoma?Neka slicica bi bila pozeljna jer se u listove slabo razumem malo mi je nejasno to kod suncokreta do 3,4,5,...lista!?
 
smes da prskas do 8 listova (4 para listova) ona dva okrugla listica,koji su prvi do zemlje ne brojis,to su kotiledoni.

ja nisam mesao fuzilade i pulsar,zato sto fuzilade idem kad traktor jedva moze da udje u suncokret,onda pokupim sav sirak i vise ga na toj parceli nema
 
Nazad
Vrh