Herbicidi u suncokretu

Za uskolisne sam nabavio Flupisor, za sirokolisne Du pontov Expres jer je u pitanju pioneer le25. Za Flupisor pise da se ne sme mesati sa drugim preparatima pa cu ici odvojeno..
 
smes da prskas do 8 listova (4 para listova) ona dva okrugla listica,koji su prvi do zemlje ne brojis,to su kotiledoni.

ja nisam mesao fuzilade i pulsar,zato sto fuzilade idem kad traktor jedva moze da udje u suncokret,onda pokupim sav sirak i vise ga na toj parceli nema
Kad ti je suncokret tako visok listovi pokriju sav sirak koji je manji od njega sto bi znacilo da je kasno za tretiranje protiv sirka jer ne moze dospeti herbicid do njega a sigurno ga ima i manjeg!
 
Kolege moze li mi neko reci gde bih mogao naci neki herbicid sa aktivnom materijom tribenuron/metil za Express hibrid suncokreta (Granstar, Cerealis, Mural, Omega 75, Stockstar)?
Zvao sam na dosta mesta i nema nigde...
 
Koja je doza primene (po iskustvu ) pantere u suncokretu protiv sirka iz rizoma i ko koristi dali je zadovoljan:ppozdrav:
 
Do koje faze rasta suncokreta se najkasnije moze koristiti Pledge?
Imam jednu manju njivu gde sam morao da dodam hibrid koji se ne moze prskati tribenuron-metil-om,pa bih to prskao Pledge-om.
 
10p3tc2.jpg


Imerija, prskana saPulsarom, na samom kraju , gde je nestalo vode, tacno se vidi koliko u stvari zaustavlja suncokret .Verovatno ne utice na prinos, ali...

- - - - - - - - - -

Do koje faze rasta suncokreta se najkasnije moze koristiti Pledge?
Imam jednu manju njivu gde sam morao da dodam hibrid koji se ne moze prskati tribenuron-metil-om,pa bih to prskao Pledge-om.
Do sestog lista, samo ako imas jako srce:haha:
 
Poslednja izmena:
Utice na prinos naravno. Zato sada se planira da krenu komercijalno Clearfield hibridi druge generacije koji ce biti selektivniji na imazamoks.
 
A kad bi se dva puta prskalo sa istom dozom recimo dva puta sa po litru na hektar, sta bi mu se desilo? Da li je neko imao tu situaciju?
 
Nazad
Vrh