Herbicidi u suncokretu

Prskao sam suncokret pre 17 dana fuzilejdom, medjutim posle ovih kisa opet je izasao sirak. Da li bi smeo jos jednom da prskam?, jel bi mogao opet sa fuzilejdom ili bi moglo i nesto jeftinije?

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Panteru sam primenio u split varijanti, dva puta po pola litre po kj....al slabo delivala na sirak, prosle ned prskao drugi put....hteo sam sutra jos jednom al pise da sme Panteta samo dva puta.....da li mogu sa Fuzilejdom?
 
Prskao sam suncokret pre 17 dana fuzilejdom, medjutim posle ovih kisa opet je izasao sirak. Da li bi smeo jos jednom da prskam?, jel bi mogao opet sa fuzilejdom ili bi moglo i nesto jeftinije?

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока

ja sam to probao jedne godine na jednoj drzavnoj zemlji sirkom zatrovanoj......prvo sam isao ful doza fjuzilejd pa je kasnije navalio drugi sirak gde sam zvekno punu dozu kletoksa(moralo se),delovalo je negativno na suncokret u procentima oko 30% smanjenja prinosa,nepreporucujem al ako se mora bolje i to uz gubitak prinosa nego da ga sirak ugusi jos vise.....
 
ja sam to probao jedne godine na jednoj drzavnoj zemlji sirkom zatrovanoj......prvo sam isao ful doza fjuzilejd pa je kasnije navalio drugi sirak gde sam zvekno punu dozu kletoksa(moralo se),delovalo je negativno na suncokret u procentima oko 30% smanjenja prinosa,nepreporucujem al ako se mora bolje i to uz gubitak prinosa nego da ga sirak ugusi jos vise.....
sirak je poprilicno manji od suncokreta, i uglavnom ispod njega ga i nema. Danas sam jednu parcelu osparto malo rasirio motike i preko 90% je poseceno. Tako da necu jos jednom prskati, a planirao sam na ostalim parcelama, ostavicu za total posle zetve. Hvala puno na savetu!
 
Duga je vegetacija jos, imaces puno sirka irizomskog i semena za naredni period...Oprskaj sa manjom dozom kletoxa, u zadnji trenutak kad mozes da udjes
 
Prskao sam suncokret pre 17 dana fuzilejdom, medjutim posle ovih kisa opet je izasao sirak. Da li bi smeo jos jednom da prskam?, jel bi mogao opet sa fuzilejdom ili bi moglo i nesto jeftinije?

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока

Ako je suncokret usao u butonizaciju nemoj ga prskati jer ces sigurno umanjiti prinos i to dosta jedino resenje spartaj ga i u zadnji momenat ga nagrni ali dobro da sto vise sirak bude pod zemljom i dok se on oporavi suncokret ce sklopiti redove i pobecice mu.

- - - - - - - - - -

Jedno pitanje za sve jeli kasno sada dosejavati suncokret par redova do komsijinog zita zecevi i srne obrstili strasno znaci danas kada sam ga spartao psovao sam sve i lovce i lisice i sakale sto ih ne istrebe ali najinteresantnije jedu samo Kondi ostale ni da pipnu ko da znaju da je najskuplji majku im glodarsku usatu **greška.
 
Da,ranije sam gledao na neki sajt gde nije bilo uputstvo,samo sam video da je doza od 0.5-4 litre po hektaru.
 
Kod mene Omega 75 WG (tribenuron-metil) u Pioneer-u LE 25 odlicno uradila posao sto se tice svih sirokolisnih korova,za 5-6 dana su bukvalno sprzeni,cak i veci zaostali primerci.
 
Nazad
Vrh