Herbicidi u suncokretu

Битно ми је да не прави конкуренцију у почетку..што сам и успео јер се надам ефекту гирасолина и тербиса...имам пример да се црево на прскалици поцепало и цурео тотал у великој количини на једном месту док нисмо заменили са другим цревом,на том месту купина добро ошурена али није уништена,иначе је прскана стрњика том приликом.

Послато са Tab2A7-10F
 
Kako ja resavam takve problematicne korove: Ledjna prskalica i velika koncetracija totala. Obicno kupina, palamida nisu po celoj njivi vec samo na nekoliko mesta.
 
2l/ha je gornja doza
Ja uzeo rafal 120 od galenike, to je isto am kletodim, mnogima se ne svidja kako radi, i ja sam mislio da ga izbacim al ajd jos ovu godinu :haha:
Od agromarketa je jako interesantan Floyd, isto za sirak u suncokretu, am isto ko u fuzilejdu, pa ko sta volii:ppozdrav:
 
Pisalo se o Kletoxu naširoko u jednoj od tema za soju i iznešeni su zaključci mnogih.Koristio sam ga neko vreme i izbacio iz upotrebe a na njegovo mesto je došao Flupisor koji takođe mora u full dozi da bi uradio kako treba.Imao sam dobru ponudu za Agil ove godine ali ga nisam uzeo na tom mestu jer je ostala potrebna hemija imala jaču cenu od konkurenta.
 
Slabo čitam temu o soji moram pogledati tamo. Kod mene nema fuzilejda ove godine na mestu gde uzimam herbicide.
 
Uzmi A.Savin Flupisor on je generik Fusiladea ili Agil on je neprikosnoven ali i malo skuplji.

Koja je to full doza Flupisora više od 1.3l/ha? Radio sam sa Agilom prošle godine u soji u vršidbi di koji se video, ove u monokulturi opet ga ima. Išao bih Flupisorom a kasnije ako bude trebalo spremio original Selekt Super.
 
Full doza je 1.3l/ha a po preporuci njihovih stručnjaka 1l/ha je navodno dovoljan(što nije tačno).
 
За усколисне корове сам користио Фуроре ,немам замерке за деловање док је Рафал имао ретровегетацију..цена за литар је око 1700 дин ...

Послато са Tab2A7-10F
 
Flupisor idem u dozi 1.5l/ha i uklapam se u 3000din/ha, Agil je nekako mocniji njega idem 1l/ha za istu cenu. Efekat je slican. O original Fusilejdu ne razmisljam jer i po najnizim cenama izadje 4000din/ha
 
Ja sam posejao samo Neomu, tako da cu koristiti Ikarus (3000 din. L) u kolicini od 0.7 l/kj i Fuzilade (proslogodisnji) i Flupisor (1750 din. L) u kolicini od 0.75 l/kj.
 
Da ja nešto napišem o suzbijanju sirka (pisao sam o tome verovatno),sirak je jako zajeban za uništavanje (rizoma), niče etapno, kad se zemlja zagreje na 20 stepeni on kreće da raste, znači onaj na 5cm dubine niče ranije a onaj na 20cm kasnije i ljudi malo požure i sprže onog što je pre izašao a u međuvremenu izađe onaj sa veće dubine i onda oma nevalja preparat, pa onda prskanje širokolisnih korova sa preparatima koji uništavaju i sirak iz semena, muhari ( na primer pulsar) i depresivno deluje na rizomski sirak koji boluje 7-10 dana a u međuvremenu se isprska protiv uskolisnih (2-3dana posle tretmana pulsara koji je šokirao rozomski sirak) i sirak uopše ne usvoji preparat protiv uskolisnih korova i opet nevalja preparat, pa prskamo posle zahlađenja (kao što je ovo a ima sirka napolju pošto je bio period sa visokim temperaturama koji je izmamio deo rizomskog sirka) a sirak pod stresom i opet slabije usvoji preparat i opet nevalja preparat, pa prskamo sirak koji preraste veličinu a preporuka za najveći uzrast od 30-40cm porasta a mi prskamo i od 1m visine pa i u metličenju a rizom ko ruka debeo i razgranat ko koren kukuruza e to nemože ni total ko svet da reši ali no.Razumem da umnogome zavisimo od vremenskih uslova i ograničenja vremena primene na gajeni usev ali pravimo dosta grešaka prilikom primene i svesno i nesvesno, slabo primenjujemo split aplikacije, moramo znati u kojim usevima se boriti protiv uskolisnih a u kojim sa širokolisnim korovima ( da smanjimo brojnost korova da ih dogodine ima manje u drugom usevu) ali no_Ovo je samo deo nečega što sam naveo gde mi grešimo a ima i do preparata ali više je do nas.
 
Nazad
Vrh