Herbicidi u suncokretu

Najidelaniji usev za unistavanje sirka je secerna repa. Nema fazu cvetanja kao soja, nema fazu kao suncokret da ne mozes da udjes u usev. Preparati za sirak su 101% selektivni prema secernoj repi. Moja taktika je bila prskanje sa 60-70% doze prvog talasa sirka, a sledeci treman u junu/julu kada je ekstremno toplu napolju i idem sa 100-120% preporucene doze preparata. Rezultati su jako dobri, jeste skuplje, ali se resavam trave. Ovo je taktika za nove njive, i kada posle toga sistematski drzite njive pod kontrolom nema potrebe za ovakvim dozama preparata.
 
Mislim da nam neće biti potrebna ta taktika za nove njive, jel kako je krenulo ni na našim nećemo imati ništa veliko od zarade. Sale ratar je u velikoj meri objasnio gde se greši prilikom tretiranja od sirka.
 
Da li je fuzilejd u split aplikaciji jednako efikasan kada se primeni iz jedanput?

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Naravno,split je jako dobra stvar,pogotovo za sirak,koji nice nejednako,samo se drzati uputstva i kolicine preparata.
 
Pre 7 dana sam radio prvi tretman suncokreta sa Agronarketovim Soyasan.Isao sam sa 0.8l po ha.Danas obisao i jako zadovoljan odradjenim.Svi iznikli korovi su bukvalno oduvani.Nesto sto nice se susi ili je oprljeno.Za tri cetiri dana ide jos 0.4l po ha.Znaci daleko mi se bolje pokazao ovaj preparat od istog njihovog Ikarusa.Sto i kako ne znam.
 
Prvi put sam posejao suncokret. U pitanju je Pioneer-ov express hibrid.

E sad, posto nemam nikakvog iskustva sa suncokretom, a niko ga ne seje u mom kraju, imam pitanje za iskusnije kolege sa cime prskati protiv uskolisnih korova. Najvise imam muvari i pomalo zubace. Za sirokolisno idem sa express50.


Inace posle setve uradjen tretman sa Rezonom i Basarom, ali slab efekat.
 
Danas oprskan suncokret Pionir le 25 Stockstarom 30grama po hektaru.

- - - - - - - - - -

Cena 305 dinara 20 grama.
 
Uradjen prvi split 0,5l/kj Flupisor, drugi tretman za 10 dana videcemo sa kojom dozom 0,4-0,5l
attachment.php
 
Nazad
Vrh