Herbicidi u suncokretu

najjeftiniji kod nas je kvazar 25 eura,Ikarus 32,pasat 40 i listego 50
 
Sa cime bih mogao da zveknem kupinu u kombinaciji sa prskanjem na crno? A da nije total,jer je sutra 4 dan od setve pa se plasim da total ne ostavi neki oziljak na suncokretu.

Послато са Tab2A7-10F
 
Total ide samo preko lista. Mada, ne bih ni ja tu išao totalom, to si trebao odmah posle setve. Ne verujem da bi tebris+girasolin to rešili, nisam baš toliko upućen koliko deluju na kupinu.
 
Koji je hibrid? Ako je imi mislim da neki imizadolin (ako se tako piše) rešava to. Nemam kupine po njivama ali mislim da je zilava i da će biti malo problema.
 
Jeste imi ...ma to je neki zakup koji radim i ne mogu da resim tu kupinu vec par godina. Probacu sve ,makar da je osamutim.

Послато са Tab2A7-10F
 
Uzeo sam kvazar i fusilade forte. Kvazar cu, kao i prethodnih godina, 0.3l/kj pa ako treba opet toliko (mada pulsar je tom dozom obrisao siroke) a posle njega fusilade forte u dozi 0.6l/kj. Cene nisam zapamtio a nije mi tu racun (ako se secam kvazar je oko 3200/l a fusilade 2900/l).
 
Nema nigde pelikan-a,jel dovoljno goal sam da ide,i jel moze terbutilazin i Flurohloridon da idu bez s-metolahlor a da uradi posao ,ocu da prskam samo siroki list a sirak cu kad nikne.
 
Sa cime bih mogao da zveknem kupinu u kombinaciji sa prskanjem na crno? A da nije total,jer je sutra 4 dan od setve pa se plasim da total ne ostavi neki oziljak na suncokretu.

Послато са Tab2A7-10F
Sad sigurno ti je kasno za prskanjem totalom jer je verovatno sav suncokret iznikao ali sa sigurnoscu ti mogu reci da si pogresio ako nisi koristio total i bio bi miran sto se tice svih korova! U buduce znaj da koriscenje totala nije kasno sve do faze kad neka kultura ne izlazi iz zemlje! Dakle slobodno dok ne izlazi iz zemlje iako joj treba jos samo par sati da ugleda svetlost dana! Total je iskljucivo kontaktni herbicid koji ne deluje uopste preko zemlje!
 
Sad sigurno ti je kasno za prskanjem totalom jer je verovatno sav suncokret iznikao ali sa sigurnoscu ti mogu reci da si pogresio ako nisi koristio total i bio bi miran sto se tice svih korova! U buduce znaj da koriscenje totala nije kasno sve do faze kad neka kultura ne izlazi iz zemlje! Dakle slobodno dok ne izlazi iz zemlje iako joj treba jos samo par sati da ugleda svetlost dana! Total je iskljucivo kontaktni herbicid koji ne deluje uopste preko zemlje!

U slucju jace kise moze kisa da ga podigne sa zemlje na biljke kad je proslo jako malo vremena od tretiranja do nicanja, i moze biti stete.
 
Moje iskustvo sa sojom je suprotno takvom misljenju!
Prsako sam je i dan pre nego sto je izasla iz zemlje i to sa kolicinom od 4 l/kj i nikakve stete nisam primetio!
 
Moj komšija je tako nagrabao sa kukuruzom...
Koristim total takođe u te svrhe ali posle tog slučaja kod komšije gledam da ako je usev pred nicanje nema kiše u najavi
 
Користио сам ту тотал и то и комбинацији Монт,тербис,гирасолин све 1л на Ха..тотал је одрадио посао али није још увек спржио купину само је пожутео...надам се да после ове кише више неће да је буде!

Послато са Tab2A7-10F
 
Svuda se pise o divljoj kupini pa ajde i ovde da napisem iskustva mozda nekom bude od koristi.Koristio sam totalni herbicid 12 l po hektaru prskao sam strnike od divlje kupine i unistilo je tj,mislio sam da je unistilo.Posle dve godine(kad su skrenule kise) ona je krenula kao da nisam prskao.Prosle godine koristio sam u kukuruzu Bonacu i Lodin po 1l po hektaru takodje mislio da je unistio ali krenula posle mesec ipo dana.Tako da nemojte se zanositi nekim smesnin herbicidima tipa tribenuron metila Cerealis.Expres itd.
Najvise je unistava fluroksipir Bonaca,Lodin ... ali nista manje od 1,5l po H.Cak mislim da je bolje i 2l po h prskati strnjiku i da se resi i taj problem.Veci ti je problem u suncokretu cicak ako nemas cicak divlja kupina nije problem jer suncokret brzo zatvara redove.
 
Nazad
Vrh