Herbicidi u suncokretu

Dali od forumasa iko koristio Raft (Bayer) aktivni materijal oxadiazol -2(3h) 400g/l , u suncokret posle nicanje . Protiv sirokolisnih korova prosle godina kakva iskustva postigao .Hvala na informacija Navodno samo to moze koristiti u suncokretu posle nicanje protiv sirokolicnih kororova ( kad je suncokret od 2 -4 lista )
Moze,ali isprskaj i 10-15 dana nemoj da ides na njivu,cisto radi srca,jer prizor moze da utice na zdravlje.Da li i koliko utice na prinos neznam,jer nikad nisam tretirao suncokret sa Raftom ali sam video parcele koje su radjene i na oko izgleda da tu bude slabiji prinos.
 
Koliko je fuzilejt kod vas? danas sam zvao apoteku 4200din je litra!!! je l on stvarno toliko bolji od Pantere npr ili ostalih jeftinijih?
 
i ja bih samo da prodju praznici.
jel dosta za ovo 0,5l/kj pulsara?
Ja nikada nisam išao sa nekim nižim dozama od 1,2l/ha.
Kod tebe mi se čini da su korovi dosta manji nego u momentima kad ja radim pulsarom.E sad ako ćeš ići iz dva puta onda je moja preporuka 0,7l/ha+0,5l/ha ako za to bude potrebe posle 10-tak dana.Tako radi jedan drugar i često nema potrebe za tim drugim tretmanom od 0,5l/ha.Ukoliko hoćeš da odradiš samo jedan tretman a da budeš siguran idi bar 1l/ha i mirno spavaj.
 
nista onda, ici cu u Ns onda ako je toliko jeftinije....i ja bih da prskam sto pre, ali kisa pala veceras dobra, tako da tek za dan dva
 
Pitanje u vezi Kletox-a...Imal li veze "uzrast" suncokreta, kada sme da se primeni Kletox?
 
suncokret nije clear feeld, prskan acetohlor+terbis, pala kisa, nazalost na Abutilon nema nikakav efekat, ja bih da spartam ali posle ove kise neki kazu da ne treba dirati, kakva su vasa iskustva. Suncokret tera 6 list slop je dobar komotno bi se moglo raditi sa spartacem :sta:

p.s. Hvala unapred
 
Postavio sam isto pitanje u temi Suncokret 2013,nisam video da ima i ove teme.. Da li smem da kombinujem syngentin Dual Gold sa Agrosavinim Goalom?
 
img0234ly.jpg

Počela 'prihrana' kukuruzice preko lista ...1,2 l na Xa
 
Juce sam oprskao Neomu Fusiladom, prvi put....za nedelju dana cu drugi put ici...inace nasao sam ga za 1300din litru...
 
kod mene acetochlor i terbis dosta dobro uradio posao suncokret ce jedva izvuci!!!!!:sta:
 
Pa kad je bilo sigurno jakih pljuskova na već mokru zemlju.I kod nas ima te pojave u delu atara gde je uhvatila kiša.
 
Nazad
Vrh