Herbicidi u suncokretu

I moja neoma nesto kilavi,jedva da izadje,ali nema puno sirka.Pitanje,dali sa fuzilejdom moze da se prska u split aplikaciji,i sa kojom kolicinom otrova?
 
Dali on unistava ambroziju u suncokretu ili ja nisam dobro proucio link?
Koji preparat upotrebiti da odradi kao fuzilejd, a unisti i ambroziju?
 
Problem je sto ce ambrozija nici posle suncokreta. Nije je bilo na oranju.
 
Ja imam isti problem kao @ida uljma...Danas sam bio u obilazak njiva i imao sam sta da vidim...u suncukretu, gde je prethodne god bio kukuruz svuda nikao sirak, a kukuruz gde je bilo zito nema sirka uopste, ili jako jako malo neke uskolisne...evo par slika da ubacim jer moram da vas pitam nesto...Sirokolisnih srecom nema, ili zanemarljivo malo....ali sta raditi sa ovolikim sirkom kada je on ovolike velicine a suncukret tek oformio redove? :( Takodje je neoma u pitanju i sporo nice nesto isto kao i vama...

img20130504102139.jpg
naravno nije mi sva njiva ovakva, ali veci deo jeste i sve je gore...
img20130504101805.jpg

img20130504091248.jpg


Citao sam da za uskolisno ide prskanje od 2-8 listova, pa dokle moze da se ulazi....ali sta raditi kad je ovolika trava vec, a suncokret mali? ako ostavim ima da ga presisa i sto je najgore, da se ojaca, posle mu necu moci nista...ima neko predlog? :(
 
fjuzilend 1.3l/h ili fokus ultra 2l/h ja sam do sada to koristio sirak u suncokretu nije problem on se da rešiti vrlo jednostavno
 
Ja imam isti problem kao @ida uljma...Danas sam bio u obilazak njiva i imao sam sta da vidim...u suncukretu, gde je prethodne god bio kukuruz svuda nikao sirak, a kukuruz gde je bilo zito nema sirka uopste, ili jako jako malo neke uskolisne...evo par slika da ubacim jer moram da vas pitam nesto...Sirokolisnih srecom nema, ili zanemarljivo malo....ali sta raditi sa ovolikim sirkom kada je on ovolike velicine a suncukret tek oformio redove? :( Takodje je neoma u pitanju i sporo nice nesto isto kao i vama...

img20130504102139.jpg
naravno nije mi sva njiva ovakva, ali veci deo jeste i sve je gore...
img20130504101805.jpg

img20130504091248.jpg


Citao sam da za uskolisno ide prskanje od 2-8 listova, pa dokle moze da se ulazi....ali sta raditi kad je ovolika trava vec, a suncokret mali? ako ostavim ima da ga presisa i sto je najgore, da se ojaca, posle mu necu moci nista...ima neko predlog? :(
nemoj ići punom dozon podeli jer ako bude još kiša nići će novi bolje idi 0,65+0,65 /ha
 
I mislio sam da podelim, samo ne znam kad prvo prskanje da bude, je l rano jos sad s obzirom da je sunuckret mali?
 
Nemas ogranicenja u uzrastu suncokreta,moze da ima otvorena samo 2 lista(kotiledona) i da se prska punom dozom.

Moje misljenje da su rizomci poizlazili jer je bilo dovoljno sunca za njihovo nicanje.Da je njiva moja ja bi za 5-6 dana prskao punu dozu,a ti kako hoces.
 
Sirak u suncokretu se lako unistava, samo sta ja da radim, kad na jednoj parceli imam i palamide (nesto manje) i cicak i pepeljuge i ko zna sta vec a nisam siguran dali skodi Pulsar nesto Neomi koja tek sad izlazi? Neujednaceno nicanje. Ima koji je i u dva para listova!
 
Dali od forumasa iko koristio Raft (Bayer) aktivni materijal oxadiazol -2(3h) 400g/l , u suncokret posle nicanje . Protiv sirokolisnih korova prosle godina kakva iskustva postigao .Hvala na informacija Navodno samo to moze koristiti u suncokretu posle nicanje protiv sirokolicnih kororova ( kad je suncokret od 2 -4 lista )
 
Dal je ovo pogodan uzrast useva i korova za tretiranjem Pulsarom?
ako sutra padne kisa ambozija ce prerasti suncokret dok se ponovo moze uci u njivu.
attachment.php

attachment.php
 
Nazad
Vrh