Herbicidi u suncokretu

Da li je moguca kombinacija za prskanje neome 0.6l/ha fusilade forte, pa posle 5 dana pulsar 1l/ha , pa posle ako bude potrebe da opet oprskam sa drugim delom fusilade forte-a(posle 5-6 dana)? :sta:

Ovo pitam, zato sto je njiva tretirana zemljisnim hgerbicidima, a sirka ima najvise, dok se sirokolisna trava tek pojavljuje, i rano mi je da radim sa pulsarom, a ne bi da sirak poraste previse.
 
Uzmi u obzir da Pulsar bolje deluje kad su manji korovi a i suncokretu manje smeta dok je manji.
 
Suncokret posejan 18 aprila,sutradan isprskan herbicidom terbis + acetohlor+ pantera znaci na crno.Poceo lepo da se razvija ima 8-10 listova ,ali na 6 i 7 listu se pojavile bledozute fleke .Ovih dana kod nas je bilo dosta hladno ali bez kise,da li moguce da je zutilo posledica hladnoce? :sta:
 
Da li je moguca kombinacija za prskanje neome 0.6l/ha fusilade forte, pa posle 5 dana pulsar 1l/ha , pa posle ako bude potrebe da opet oprskam sa drugim delom fusilade forte-a(posle 5-6 dana)? :sta:

Ovo pitam, zato sto je njiva tretirana zemljisnim hgerbicidima, a sirka ima najvise, dok se sirokolisna trava tek pojavljuje, i rano mi je da radim sa pulsarom, a ne bi da sirak poraste previse.

Danas sam zvao basf u vezi ovoga i rekli su mi da pravim pauze izmedju prskanja 8-10 dana, mozda ce nekome zatrebati
 
koliko treba vremena da prodje da se vidi delovanje pulsara i, na drugoj njivi, pantere? nesto to kilavo ide... proslo je vec 4 dana a skoro se nista ne primecuje...
 
Recimo kod mene se sa dozom od samo 0,8l/ha videlo delovanje posle sedam dana.Kod pulsara nema klasičnog nokaut efekta.Manifestuje se tako što korovi ne mogu dalje da rastu i suši im se srce stabla na mestu izlaska novih listova.Tako da donji listovi ostaju sktoz zeleni a vrhovi se kvrče kao da ih je neko brenerom ošurio.Posle tako dužeg stojanja počinje se sušiti kompletan korov.Korovi prestaju biti konkurentni usevu jako brzo.Ja sam danas odradio neke rutave njive sa 1,5l/ha kletoxa.Tu će se ići sa pulsarom za jedno 10-12 dana kada suncokret bude imao tri para stalnih listova.
 
koliko ostavite dana izmedju dva tretiranja Fusileda? na synegntinom preparatu pise 7-10 dana a na istom od delta agrara 10-15 dana....
 
Trebalo bi ostaviti onoliko da izađe još sirka koji je tu blizu površine.Ako se on ne dočeka i isprska nema efekta deljenja doze.Verujem da za 7 dana retko šta na ovoj suši (kao kod tebe i mene) može mnogo da se promeni tj. da mnogo sirka izađe za to vreme.
 
treba da prskam sa KLETOX-om
koliko mogu da dodam UREE 46% po prskalici/Ha da ga malo osvezim a s druge strane da ne skodi suncokretu ? ? ?
 
proslo je tacno 8 dana od prvog tretiranja Fusilad-om 0.7l/ha....poceo je da crveni sirak, u ponedeljak cu drugi put ici...je l treba da povecam dozu sad na 1l/ha da ga resim skroz ili ce biti dovoljno kao i prvi put??

img20130517080218.jpg

img20130517084848.jpg


img20130517085100.jpg
 
Licno ja nebi povecavao dozu, jer prosle godine sam isao samo sa 1l po ha jedan tretman i sav sirak je crkao.
 
Ja sam prskao sa 0.6l/ha Agila i na moje iznenadjenje i rizom je jako dobro odradio. Verovatno ce krenuti da se regenerise ali nece skoro. Jako su dobri ti herbicidi za uskolisno u soji/suncokretu/repi.
 
To je žestoka kombinacija.Trebala bi da skine u momentu sve uskolisno.Ajd baš javi utiske posle sedam dana od prskanja.
 
Nazad
Vrh