Herbicidi u suncokretu

zato što je to bilo u prodavnici , a razlika u ceni nije velika . Može i obični acetohlor
 
Pa zato i pitam jer znam da se protektant odnosi samo na kukuruz.U suncokretu naravno ništa ne šteti ali nema ni koristi.
 
Zato što je to najjača komb... to je sve po hektaru . Terbisa ne smem da idem jače od 1 l po ha jer u vlažnom može da deluje fitotoksično , girasolin ga nadopunjava , a u tom slučaju ni acetohlora ne treba 2 l/ha.
 
@Dragan18 a je l moze da mu skodi ako se ide doza Acetohlora od 2l ili bar 1,5l po he? Cisto preventive radi zbog sirka...da ne bude malo samo litra? Plus ova dva sto si rekao naravno
 
Na sirak iz Rizoma neće delovati ništa preko zemljišta.

Terbis deluje na : • Jednogodišnje uskolisne korovske vrste: proso korovsko (Echinochloa crus-galli ), divlji sirak iz semena (Sorghum halepense ), livadarka iz semena (Poa spp .).

Acetohlor deluje na :
Jednogodišnji uskolisni korovi: veliki muhar (Echinochloa crus-galli ), muharike (Setaria spp .), divlji sirak iz semena (Sorghum halepense ).


Ako je zemljište lakšeg mehaničkog sastava i manje od 3 % humusa ne mora da se ide sa punom dozom ili sa povećanom dozom. Sasvim lepo će odraditi i ovakva kombinacija što sam naveo. Naravno ukoliko bude Rizomskog sirka (koji ne očekujem) prskaću sa Fusilade forte a ako ga bude usfalilo (a hoće jer imam samo za 3 ha ) dodaću Select Super ili Kletox.
 
Nisam znao da nece...a on je problem uvek, bar kod mene...:( Zato sam kontao za vecu dozu...E hvala na objasnjenjima Dragane! :)
 
probajte da povećavate dozu acetohlora pa ako udari doobra kiša eto posla mada i sa normalnom dozom postoi rizik ako krenu kišee
 
da da sve je to lepo ali nisu rekli šta se desilo onom suncokretu koi je dobipo malo više kiše pa se herbicidi spustili malo niže nego što bi trebalo svi su taj suncokret presevali
 
Sa umanjenom dozom od po 1l ha nema ostecenja.Ja prskam sa 0,5l kj sva tri herbicida i nije bilo ostecenja ni u kisnoj godini
 
Koliko odprilike dana posle setve ima vremena da se oprska na crno? Znam da mnogo faktora utice, al' po nekim vasim iskustvima?
 
Bas i nije nesto uspesan. Trebalo bi da moze da je zaustavi ako je jako mala, sva pozuti, ali se ona kasnije regenerise i dole tera nove zelene listove.
 
Uspesan je do treceg lista palamide.. do 6 lista je delimicno zaustavlja ali ona kasnije nastavlja vegetaciju.
 
neoma posejana 24.tek pocela da nice a sirak kao marakana..........sta dalje?ove toplote su pokrenule sirak neverovatnom brzinom,nesto mi kilava neoma ili duze joj treba da se uvrsti.
 
Nazad
Vrh