Herbicidi u suncokretu

sjebace na njive ti kineski preparati
Otrov je otrov,to sto je Kinez nema puno znacaja!Sad Kinezi rade i Philips,Sony,Bosh,Nike i sve brendove,plate ljudi i kupe licencu i posle rade na veliko i zato im niza cena!Aktivna materija je ista i u Kletoxu i u Select Super-u,takodje i u Panteri i u Globusu,itd...Sta je tu je,ko hoce prska sa skupim ko nece plati i prska Kinezima! Izbor je na nama...Ove godine castim suncokret Fuzilejdom i Kletox-om u kombinaciji!
 
Evo aktivnih materija kod ovih par preparata:
globus EC (galenika) - kvizalofop P etil 50g/l
Kletox (agromarket)- kletodim 120 g/l
Pantera (agrosava)- kvizalofop P tefuril 40 g/l

Pitao sam zato sto sam naisao na :kletox po 1200din, furore (bajer) 1700 din a pantera 1800 din , a nelogicno je da je furore jeftiniji od pantere.
 
Hemolin (akt materija linuron) za kombinaciju sa Dual Goldom 12 evra + 8 % pdv . U kombinaciji sa dualom skida sve osim ambrozije.
 
Sta bi ste mi preporucili za predstojecu setvu sucokreta od herbicida za prskanje na crno za uskolisne i sirokolisne korove??

- - - - - - - - - -

Niko nezna??!!
 
Ja cu ici sa po pola litre kj Acetogal+ terbis+girosalin ova kombinacija je relativno jeftina , a uglavnom skida vecinu korova.
 
ja sam uzeo ARES 1/1 aktivna materija flurohloridon 250 gr/l isto kao girasolin ili reiser. Pošto u našem kraju ima dosta čička sa ovim herbicidom se može suzbiti do 70% a po meni i dovoljno važno da čičak nebude dominantna biljka na parceli.
 
Da li neko zna cene acetohlora (od bilo kog proizvođača) terbisa (rezona) i girasolina?
 
Acetohlor i terbis oko 550din u Staparu. Letimicno sam pogledao, pa nisam 100% siguran. Mogu ti javiti preciznije u ponedeljak.
 
Nazad
Vrh