Herbicidi u strnim žitima

Ja sam prosle godine prskao 16 marta, videcemo dal ce i ove godine moci u to vreme.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
kakva su iskustva od prosle godine sa herbicima?ja sam prskao sekatorom 150ml po hektaru i nije mi bas bilo najbolje,ove sezone ako radim sa njim pojacacu na 200ml.neznam samo kakva ce cena da mu bude?
 
kakva su iskustva od prosle godine sa herbicima?ja sam prskao sekatorom 150ml po hektaru i nije mi bas bilo najbolje,ove sezone ako radim sa njim pojacacu na 200ml.neznam samo kakva ce cena da mu bude?
Ako si prskao 150 ml po ha i nisi zadovoljan onda tu nešto ne štima, ili sekator nije pravi ili si ti negde pogrešio... Sa 150 ml po ha nesme ništa da ostane osim sirka... I žita naravno...
 
meni je bilo mnogo cudno da sa 150ml u 250l vode po hektaru nije svuda odradio kako treba,na nekim mestima je palamida ostala kao da nije prskano.gledao sam u nekim knjigama sa bayerovim proizvodima i na njima pise da se koristi od 150-200ml po hektaru.zato sam i pitao kako je drugima uspevalo prskanje i mislim da povecam na 200ml.obzirom da imam 5 hektara pod psenicom taman 1l da zavrsi posao
 
Da li neko zna ima li nesto da unistava "vlasulju livadnu" (Festuca pratensis Huds) vec je sad ima na pojedinim mjestima dobro napreduje
 
Vlasulja ima i kod nas,tacnije to je Ljulj i od te travke pati cela Srbija juzno od save i dunava medjutim zastitarske kuce to ne zanima jer nevide nas sitne proizvodjace.Kod vas u Republici Srpskoj postoji preparat Hussar ili jos bolji je BASF-ov Pallas.
 
Nazad
Vrh