Herbicidi u strnim žitima

Колеге који препарат препоручујете за љуљ у пшеници,знам за Хусар ал му је и цена јака.
Odjednom se kod svih pojavio ljulj u psenici,a meni se svi smejali kad sam pisao da nemoze od ljulja da se zivi:osmeh:

- - - - - - - - - -

Bilo je i za manje od 6000.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
Gde ima za manje od 6000?Meni treba za 3 hektara.
 
E odlicno!!,njegov radnik u prodaji je iz mog sela a ja radim njegovu zemlju.Nazvacu ga sutra da vidim jel imaju.:ppozdrav:
 
Kod mene jutros mraz ,da nije bezveze prskati psenicu sad,deluje li hemija na ovako niske temperature
 
Metmark i Lodin-ima li neko iskustva sa ovim herbicidima? Kako ova kombinacija unistava prilepacu? (kod nas se ova trava zove broć,a na latinskom galium aparine)
Cena po hektaru je oko 1000 din.
 
Metmark i Lodin-ima li neko iskustva sa ovim herbicidima? Kako ova kombinacija unistava prilepacu? (kod nas se ova trava zove broć,a na latinskom galium aparine)
Cena po hektaru je oko 1000 din.
.
Za prilepaču ti je Sekator mama, 1l sekatora može da se nađe za 10-ak hiljada dinara a ide 150 ml/ha, mnogo bezbolnije rešenje od Lodina i Metmarka.
 
Znam da je Sekator odlican,vec vise godina koristim taj herbicid,ali kod nas je litarsko pakovanje 11-12 000,sto znaci da je kombinacija koju sam u predhodnom postu naveo,jeftinija 700-800 din po ha.
Cene nasih proizvoda su katastrofalne,pa zato pitam za ovu povoljniju varijantu.
 
Naravno svako ima prava da eksperimentiše sa hemijom, al ja to više neradim. Samo proverene preparate i rezultat neće da izostane... Godinama smo eksperimentisali, bućkali koje šta, pa poske ispadne skuplja dara nego mera...
 
Metmark i Lodin-ima li neko iskustva sa ovim herbicidima? Kako ova kombinacija unistava prilepacu? (kod nas se ova trava zove broć,a na latinskom galium aparine)
Cena po hektaru je oko 1000 din.
Ja sam radio sa Tezis (metsulfuron-metil) i Bonaca (fluroxipir) ,isto kao i tvoja kombinacija,briše to sve redom,i bolje od Sekatora
 
Ja sam prosle godine radio sa metmarkom i lodinom, ali sam lodin uzeo samo za njive gde ima prilepa. medjutim, imalo ga je i tamo gde nisam racunao pa sam sa poslednjom dozom lodina od 400ml umesto 1 ha oprksao 2 ha i nista nije preteklo od korova! Mada sam i rano prskao, pocetkom aprila, korovi su bili manji... Ove god idem isto ali cu 1l/3ha.
 
Ja sam prošle godine naučio lekciju sa preranim prskanjem protiv korova. Ječam je bio u pitanju.
Svi bili rekorderi samo ja ima nikad lošiji prinos.
 
Kod mene ljulj jednak sa psenicom a bogami na vecini mjesta i veci a ima ga skoro kao i psenice pa se plasim da na vreme ne stigem djelovat,kisu najavljuju ponovo sledece sedmice pa pitam da li ce Husar ili neki drugi preparat odraditi uspjesno ako taj prokleti ljulj bude u nekoj uznapredovanoj fazi.Sad kako stvari stoje mozda bi se i moglo sutra nekako i uci u njivu iako je zemljiste jos mekano ali opet ne ceka mi se dugo, ko zna kad ce se opet steci uslovi za prskanje a evo ovog jutra i nema mraza sto se tice toga mozda bi i proslo.Takodje me zanima sta bi jos bilo pozeljno od fungicida koristiti preventive radi iako zasad ne vidim nekih promena tipa pegavost lista i dr.
 
Nazad
Vrh