Herbicidi u strnim žitima

Jel se moze kod nas naci ovaj Axial 50ec,sve sto valja ima u inostranstvu,kod nas nista jer smo majmunska zemlja
http://www3.syngenta.com/country/hr...astitu_bilja/Herbicidi/Pages/Axial_50_EC.aspx

- - - - - - - - - -

2ihxj12.jpg
 
@mirko 015

Ima da se kupi herbicid Pallas koji suzbija uskolisne korove ali je problem što mora da se prska kada su korovi mali, odnosno kad tek počnu da se bokore.
Ja sam ga nabavio ove godine da prskam jednu parcelu gde ima dosta ljulja, ali igleda da ga ove godine neću ni koristiti. Ljulj se već izbokorio a u njive ne može da se udje.
Pallas ima da se kupi u Šapcu, na Kamičku, u apoteci Brazda i košta 7700din.
Video sam da u Hrvatskoj protiv uskolisnih korova imaju neki preparat Tornado koji se primenjuje odmah posle setve pšenice, i mislim da to jedino ima smisla, ostalo je bacanje para.
 
Sta 7700,oo pa to je strasno,ovaj Axial u HR kosta oko 500-600din za litar i to je za hektar.

Kod mene na nekim njivama ljulj razbija tako da tu ako nesto ne preduzmem nemoram da uterujem kombajn.Samo zaorem.
Inace kod mene u kraju svi imaju problema sa uskolisnim korovima u psenici,sve vise,nema veze sto se postuje plodored,nema pravila.
 
Tacno,moja greska oko 6000 litra i ide za 1,5 hektara.Skupo,bas skupa.Isti problem imam i ja kao i ti,psenica na psenicu,total,oranje ali ja sam preorao i opet ima ljulja.
 
Izgleda da protiv ljulja pomaže prskanje odmah posle setve, ali kod nas nema ni jedan preparat za tu namenu.
 
Ma kod nas nema nista,dodje mi da kupim neki preparat za uskolisne(za ljuljeve koji suzbija)neki za soju,suncokret i slicno pa da probam na nekom kvadratu psenice.
U apoteci mi rece covek da se sve vise trazi nesto za uskolisne ali nema,jedino sekator koji ima i materiju jodosulfuron-metil-natrijum 25 g/l

- - - - - - - - - -

Ova kolicina 25g/l je mala pa je i reakcija na uskolisne ogranicena i spora.
Hussar koji kod nas nema ima 100g/l jodosulfuron-a
 
Ja ga koristio prosle godine,odlican,imao sam prinos 5 tona po hektaru sto je za moj kraj odlicno.Krenula rdja vidljivo,odradio posao samo tako,samo jedno prskanje+prihrana.
Bio je 3250 din.Litar za 2 hektara,moze 4 jutra.
 
Danas razgovarao sa odgovornim ljudima iz Bayercrop Srbija,za uskolisne korove u psenici mi preporucuju(posto nemaju Hussar kod nas)da uzmem jedan Sekator OD 0,15 i jedan Furore Super doza 0,8,lepo pomesam i poprskam psenicu,garantuju uspesno ubijanje uskolisnih korova ljulj i vlasulja kao i mnoge druge uskolisne i celu paletu sirokolisnih.

Valjda znaju znanje kad to predlazu u firmi a i njihov zastitar sa terena.
 
Furore super u psenici?::pomoc:; Posavetuj se obavezno sa jos nekim zastitarom, da ne bude posle tretmana ni korova ni psenice.
 
Izgleda da može . Malo sam guglao . Može da se nadje dosta zanimljivih rješenja samo treba znati gdje tražiti pomoć . Eto ja sam postavljao pitanje na stranim forumima postoji li herbicid za uskolisne korove ali u zobi , kažu sencor (ko bi reko ).
 
Poslednja izmena:
Danas razgovarao sa odgovornim ljudima iz Bayercrop Srbija,za uskolisne korove u psenici mi preporucuju(posto nemaju Hussar kod nas)da uzmem jedan Sekator OD 0,15 i jedan Furore Super doza 0,8,lepo pomesam i poprskam psenicu,garantuju uspesno ubijanje uskolisnih korova ljulj i vlasulja kao i mnoge druge uskolisne i celu paletu sirokolisnih.

Valjda znaju znanje kad to predlazu u firmi a i njihov zastitar sa terena.

Ne znam čemu Furore super kad za njega lepo piše da ne suzbija ljuljeve?
 
Bravo kolege,i meni sad nije jasno kako nesto nude a neznaju sta,tacno je da za Furore lepo pise da ne suzbija ljuljeve i vlasulju.

Ipak cu ja da kupim u bosni Hussar i da poprskam sa proverenom hemijom.
 
Nisam tretirao PSEnicu protiv korova sad he zastavicar razvijen klas he na jedno 5cm na vrhu psenice za nedelju Dana ide napolje sad mi predlazu da tretiram as herbicidom 'tomigan' trazim savet o iskusnije dali da tretiram i dali mogu da nanesem shtetu psenice
 
Krenuli korovi polako,dobra zima i sve krece kad netreba::lose::
40S slikao sam gde je retka psenica,bolje se vidi.

2mgv90j.jpg
 
Jbg za sad mozes samo da gledas kako napreduju,nema prskanja dok se ne popenju temperature,ne sekiraj se resice otrov sve to.
 
Nazad
Vrh