Herbicidi u strnim žitima

Nije, skuplje je uvek tako na manje mere...oko 5000din je litra
 
Fastak u Zrenjaninu u poljoprivrednoj apoteci 5750 a mala doza od 0.5dl 390din za prvi put posto nisam primetio insekte ne planiram da prskam sa njim niti sa bilo kojim insekticidom, ali sam uzeo sad falcon+meteor(ili metmerk)+murtonik plus+okvasivac
 
Juče oprskana pšenica kombinacijom Acanto Plus+Meteor+Trend. Usev za sada izgleda lepo.
 
Kojim herbicidom da oprskam psenicu iza koje ide postrno kupus posto vise ne mogu da nabavim SEKATOR u ponudi ima samo LANCELOT, MUSTANG , I BONACA. Sve je tu okej ali su oni i zemljisni herbicidi pa se bojim posledica jednom prosle godine uveo kupus posle rasadjivanje. Ima li ko kakva iskustva sa ovim slucajem . Hvala unapred,
 
Dali je rano (a rano je),za prskanje psenice matonom ima podosta gorusice i jos kojekakvih trava,s obzirom da je tek polovina februara a gledam temperature cele nedelje oko 12 do17c...a psenica je prilicno velika pa se bojim da ne bude kasno u martu a maton stoji u kutiji vec tri godine nikako da ga potrosim.?
 
Rano je,izace jos tu trave,a i jos je to ladno,nemoj da te sekira gorusica i sto je zito veliko,nema ono jos kolence.
 
ja do sad nisam isao nikad folijarno ureju cuo da idu sa 10kg i vise,neko mi savetuje 5kg po h neko kaze 10 neko i preko 10 a 25 jos nisam cuo :D
 
Danas je 6 dan nakon prskanja sa pisljivim Metmarkom koji nije nista ucinio divljoj repici u psenici, malo se samo zuti pri vrhu. Kolicina je bila i jaca za 3 g po ha. Prvi put koristio sam ga ove god. I nikad vise. Moram ovih dana raditi korekciju sa Sekatorom.
 
Nazad
Vrh