Herbicidi u soji

Prvi split sam radio sa 0,6l ikarusa 1l bentamarka i 4 gr simfonija sve to po h
Sad bih u drugom splitu isao isto to i pojacao sa rampom.Koliko smem rampe da dodam u ovaj miks.Soja na drugoj trolisci
 
Nekada kad sam radio sa Furore superom ili Fusiladeom cekao sam namerno da izraste sirak i do 30-35 cm kako bi u celosti obuhvatio herbicid.
Sto je vise listova izbacio jedan koren bolje je usvajao i vuko u koren a rezultat je bio odlican i doveo do potpunog unistenja korova.
Sad, zadnjih godina i ne smem bas da se igram na takav nacin jer sigurno vise herbicidi nisu ono sto su nekad bili.
Da li si ispratio fokus ultra da li ubije u potpunosti koren, 4 litre totala za 30tak dana nije ubio sirak mislim da na ugare treba ubacivati nesto od hemije za soju ...
 
@nikola.zivkov
Nisam bas radio sa Focus ultra sem par puta ali pre mnogo godina.
Vezano za herbicide protiv uskolisnih korova u soji sad si me podsetio na neko njihovo delovanje konkretno na sirak.
Nikad nisam voleo kako deluju odnosno na koji nacin rade neki herbicidi kao sto su koliko ih pamtim, Pantera, Fokus ultra, Floyd i jos neki.
Sta se desava, nekako, samo dobijaju neku boju rdje i na mestima gde pada herbicid list se samo lomi, dok nakon Furorea, Fusiladea, Galanta, Agila, Kletoxa, prvo svi listovi sirka dobiju crvenu boju iako deluju kao kad su zivi bez nekog savijanja pa nakon par dana krenu da se osuse skroz do korena.
 
Uz 80 g/h Dinoxa, 8g/h simfonija, 0.2 dl komadora(480 g/l klomazon) koliko bi smeo staviti npr savazona? Tretman bi bio između prve i druge troliske, i da li da stavljam okvašivač, vidim da neki pišu da manje soja bez njega dobije po nosu..
Soja je posejana 03.05 i posle čeitiri dana prskano je sa 2 litre po jutru totala i to je odnelo taj prvi talas.
Ima ambrozije, štira,suncokreta, bikova..
Inače radim sa corumom,simfonijem iz dva puta ali to su čistije njive, pa nemam iskustva sa ovim jačim kombinacijama u punoj dozi.
 
Uzeo sam neki oksasulfuron, ne mogu se setiti naziva, djubre se teško rastvara. Posle 10 minuta mešanja ne verujem da se trećina rastvorila.
 
Uz 80 g/h Dinoxa, 8g/h simfonija, 0.2 dl komadora(480 g/l klomazon) koliko bi smeo staviti npr savazona? Tretman bi bio između prve i druge troliske, i da li da stavljam okvašivač, vidim da neki pišu da manje soja bez njega dobije po nosu..
Soja je posejana 03.05 i posle čeitiri dana prskano je sa 2 litre po jutru totala i to je odnelo taj prvi talas.
Ima ambrozije, štira,suncokreta, bikova..
Inače radim sa corumom,simfonijem iz dva puta ali to su čistije njive, pa nemam iskustva sa ovim jačim kombinacijama u punoj dozi.

Si ti ovo mislio odjednom,ovu kolicinu hemije,razvalice soju.
 
U soji samo tri stvari - špartač, motika i čupazon...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Mada video sam ove godine kod drugara, prskao je max 51 i frontier plus total, rastavić sav požuteo. Sumnjam da ga je total dokačio, verovatno ova zemljišna kombinacija...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Si ti ovo mislio odjednom,ovu kolicinu hemije,razvalice soju.
Nece joj nista faliti. Mazohista je soja.
Aaa bentazon mozda na tu hemiju nekih 0,5 do 0,75 jer ce svakako pozuteti (kratkotajno). Bentazon sprzi samo nadzemne delove biljke i to je to. Dobije i soja po repu al se oporavi.
Bentazon obavezno kada korovi porastu - da sprzi biljku a ostali herbicidi da uniste skroz.
On je tu kao spartac.
Malko smanjiti doze ostalih herbicida ali opet ako gledamo 80gr oksasulfurona je prihvatljivo s obzirom da provereno (u dva puta) moze i 100gr po ha.
To je ako nije bio total u opticaju a posto je bio, to znaci da je prvi talas suzbijen. Posto volim da soja bude jedina biljka u njivi, pune doze sa prethodnim totalisanjem bih smanjio osim ako ne prskam botanicku bastu. Dosta su umanjene doze za 30%-40% zbog ekonomske isplativosti
 
Poslednja izmena:
Da li je za ambroziju dovoljno : 2li Savazona+0.3lit rampe + eventualno simphony ili harmoni sve to po Ha ili je bolja ista kombinacija samo umesto 2lit Savazona da ide 1lit Savazona + 1 lit Coruma ?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nece joj nista faliti. Mazohista je soja.
Aaa bentazon mozda na tu hemiju nekih 0,5 do 0,75 jer ce svakako pozuteti (kratkotajno). Bentazon sprzi samo nadzemne delove biljke i to je to. Dobije i soja po repu al se oporavi.
Bentazon obavezno kada korovi porastu - da sprzi biljku a ostali herbicidi da uniste skroz.
On je tu kao spartac.
Malko smanjiti doze ostalih herbicida ali opet ako gledamo 80gr oksasulfurona je prihvatljivo s obzirom da provereno (u dva puta) moze i 100gr po ha.
To je ako nije bio total u opticaju a posto je bio, to znaci da je prvi talas suzbijen. Posto volim da soja bude jedina biljka u njivi, pune doze sa prethodnim totalisanjem bih smanjio osim ako ne prskam botanicku bastu. Dosta su umanjene doze za 30%-40% zbog ekonomske isplativosti
5+
 
Nazad
Vrh