Herbicidi u soji

Не кукуруз...Користио сам корум и приметио да ради посао у њивама где је закоровљеност мања а у њивама где је већа нема од њега ништа у дозама које они препоручују.
 
Не кукуруз...Користио сам корум и приметио да ради посао у њивама где је закоровљеност мања а у њивама где је већа нема од њега ништа у дозама које они препоручују.
Tako je,ja sam 2x prskao sa punim dozama corum i 3x sa dinoxom ali isto sejem kukuruz posle, a gde prskam samo 1x punu dozu posejem psenicu ...
 
Свашта сам радио а ове год је у плану прскање Дикамбом Соја са малим дозама имам једну фртаљицу која ће се жртвовати за експеримент😁Јер они су написали да не може е сад дали су пробали не знам.....
 
8.maja prskan sa Corumom 0,9l/ha. Kao da primetio?!
fe746bdc24ee9ffb90d6181b63586955.jpg
0c3ea69027965bfe0606bdf5fe97fdc8.jpg
 
Ja prskao na crno ali vec sad krenuo korov ko da nije uspelo na crno,sa cime ici? Jel da idem sa corumom u splitu ili neku drugu kombinaciju


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja sam išao na crno sa Sencorom i Glifosatom.Za korekciju sam spremio Imazamoks, Bentazon i Tifensulfuron-metil ako bude bilo potrebe.
 
Свашта сам радио а ове год је у плану прскање Дикамбом Соја са малим дозама имам једну фртаљицу која ће се жртвовати за експеримент😁Јер они су написали да не може е сад дали су пробали не знам.....
Jel oces da vidis dali ce biti povecanja prinosa zbog soka ili mozda da pomognes da se ubije neka travka?
 
Једноставно да пробам па шта буде...волим да експериментишем.Кад сам прскао Соју у котиледонима већина је то сматрала лошим а сад сви то раде ја сам то радио пре 10 год...пробао и удри.А кад видим шта Дикамба уради Амброзији у кукурузу греота не пробати.
 
Да свестан сам да ћу је сатрати али више ме занима шта ће бити после....Размишљам о малим дозама...И Тербутилазин улази у причу.
 
Na jednoj parceli sam tretirao malu ambroziju koja je razvila prva dva lista pre deset dana
Kombinacija je bila ikarus 0,6,bentamark 1l i simfoni 4gr,sve to po h
Danas po izgledu ambrozije bi rekao da je malo i porasla u odnosu na pre 10 dana,ali dosta zuta i negde sa braon listovima(spaljenim)
Danas pojacana doza 0,7 ikarusa 1,5 bentamarka i 4gr simfonija
Sta je preporuka za kasnije ako i ovo prezivi soja trenutno pocela drugu trolisku
 
Uradio prvu split aplikaciju na jednoj njivi, 1.5 litara koruma na 1.6ha, oko 8 grama harmony i 0.8 litara dasha na tu površinu. Prilično je čupavo. Videćemo kako će izgledati za par dana. Soja kreće u prvu trolisku.
 
Nazad
Vrh