Herbicidi u soji

Kolika je puna doza primene Dynoxa Savazona(Bentazon) i Promoni po kj? Oćel zaustaviti Dynox malo sirak semenski, da li ovo pokriva sve širokolisne ?
 
Oprskao sam prvo sirak na toj parceli jel ga ima poprilicno.Soja otvara drugu trolisku ostale trave i nema. Kad mogu ici sa drugim tretmanom za širokolisnu?Hoće smetati ako za dan dva oprskam?
 
Situacija u 6 dan posle prskanje sa PLEDGE-om
Razlika izmedju prskanog i kontrola:
image00002.jpg


Korove na koju nije delovao:
image00008.jpg

image00006.jpg


A ono sto, gde nesto radio:
image00003.jpg

image00004.jpg

image00010.jpg

image00011.jpg

image00013.jpg


A na kraju zbog cega sam uzeo PLEDGE poponac, (Convolvulus arvensis L.) , kao da je vec krenuo?!
image00005.jpg
izvinite zbog puno slike
 
Koji je ovo korov, i zasto dobija ovu crno plavu boju. Obicno sam navikao da kad vene vidim zutu pa me sad ovo malo buni. Prskao sam ga sa oxonom i promonijem punu dozu.

 
Mislim da je cicak ovo na sedmoj slici kod Camel driver-a. A ovaj moj korov je kod njega na cetvrtoj slici.
 
Teško da će ovako veliko kereće grožđe odneti okson i promoni, trebao si dodati i malo deltazona.Jednom sam prošle godine prskao sa tom dozom takve veličine kereće i veći deo se povratio.
 
Za kerece grozdje je jako dobar Pulsar. Navedeni korov je opasan ako ga ima vise onda zna da pravi problem prilikom vrsidbe.
 
Mi smo prskali danas kereće u kotiledonima-pa do faze da je krenuo prvi par stalnih listova,klijanaca više nema,sa Corum 0.55l/ha + Dynox 23g/ha + Okvir 4.7g/ha + Dash 1l/ha , naravno ima i drugih trava ali sitnih,nečekam da se vide i sa lenije :osmeh:

APROPO ,za PLEDGE ,ovo je neviđeno,meni se tako nešto nije desilo,dali ste koristili okvašivač???
 
Poslednja izmena:
Sta mislite dali bi bilo pametno u trguoj turi prskanja sa oxonom+harmony dodati npr 3 dl i li pola litre po kj kletoxa,fuzilejda,selekt supera itd,da bi se pojacalo dejstvo ova dva preparata na sirak?
 
Nazad
Vrh