Herbicidi u soji

Ja danas obilazio moju soju,ko slogirana je od Pulsara.
 
Nakon treceg dana posle prskanja sa PLEDGE-om
fot17391.jpg
 
Posto jos 10 dana necu moci u njivu,po mom proracunu bice u 4 toj troliski bentamarkom cu je prskati posto moze da podnese njega u 4 toj,samo neznam sta da izbacim pivot ili harmoni,posto tu kombinaciju imam kupljenu.
 
Oprskana soja sa 2,5dcl po kj pivota 1,5lit bentamarka i promonyjem. Ambrozija prezivela :zli: ,njiva je malo dalje pa se nije obilazila soja u fazi pune 3 trolistke i 4, ambrozija do pet cantimetara,jel smem sa necim to da prskam? Help!!
 
Ako nije puno, najefikasnije resenje ti je motika. Ne moras ni motikom, mozes proci i pocupati rukama. To je brze u soji a ambrozija se lako cupa.
 
Ja spilt metodom prska Pivotom i Basagramom sve pobilo osto samo ostrik uskolisni al oprljen i ne raste. . .pogotovo ambrozija,boca,nije pretekla ni jedna,jedina. . .isto i kod lucerke situacija. . .
Jer koristio neko Fokus Ultra u soji,citam BASF ga preporucuje pa mi nista nije jasno?
 
Jaroslave ako znaš da na nekoj parceli imaš problem sa ambrozijom onda najbolje je raditi split aplikaciju, čim soja uhvati dva lista možeš prskati sa pola doze a drugu polovinu za 10-15 dana, pisano je sto puta da je ambroziju najlakše uništiti dok je u fazi nicanja tojest tek iznikla. Sad je nećeš više uništiti sa ničim a da nebude posledica po soju nego lepo špartač i raširi motike i ošpartaj to ljudski i posle za dve tri nedelje kad nadraste (ako) malo soju ambrozija da se vidi društvo i počupati, poseći i kraj.Te pare što ćeš sad potrošiti na prskanje plati kopače a soju nećeš šokirati.
 
Jest , ali ja opet da dodam gdje ima dosta ambrozije mora da radi sencor prije nicanja .

Mindjušar , jel to sprljilo jagodu , a ja pretprošle godine muku mučio sa jagodom , nisam joj našo rješenje u soji , a bilo je dosta.
 
Nazad
Vrh