Herbicidi u soji

Piše da ne bi trebalo oxon mešati sa tim preparatima a i osim toga, njih možeš kad god hoćeš da koristiš jer nisu zavisni od troliske i porasta.
 
Zastitari imaju stav da kad mesas uskolisno i sirkolisno u soji/suncokretu, smanjuje se dejstvo na sirokolisno. To je najbitniji razlog zasto sugerisu 2-3 dana razmaka. Uskolisni preparati su viskoselektivni, tako da soja/suncokret i ne dozive neki sok.
 
Zastitari imaju stav da kad mesas uskolisno i sirkolisno u soji/suncokretu, smanjuje se dejstvo na sirokolisno. To je najbitniji razlog zasto sugerisu 2-3 dana razmaka. Uskolisni preparati su viskoselektivni, tako da soja/suncokret i ne dozive neki sok.
Dođe im kao prihrana :sta:

- - - - - - - - - -

Sta ce ti 1l Dash-a po ha?
Neka,nek lepi,to je najjeftinije,zato smo toga najviše mećali u prskalicu :osmeh:
 
Sirak je dobio po tamburi u prvoj turi sad mislim da dodam neku manju dozu eto cisto da mu dam malo turaze kao apn-cu posle 10ak ladni piva:haha:mislim da ne bi trebalo da skodi oko pola litre po jutru selcta ili ketoxa?
 
Danas obišao jednu parcelu (5 kj) na kojoj su primenjene na kojoj su primenjene puna doza na jednoj polovini i pola doze na drugoj polovini.Apsolutno nisam primetio neku razliku osim na poponcu u jačoj varijanti je malo taknut a a u slabijoj ni malo.Soja malo fasovala u oba slučaja mislim da je zbog prošlonedeljnog hladnog vremene. Basagram,dinoks i harmoni.
 
Može što ne bi mogla. Čuo sam negde da ne bi trebalo da se prska kad počinje da cvetava protiv uskolisnih korova a nigde nisam našao za širokolisne. Čime da tučem palamidu 10 cm visine? i kojim dozama?
 
@mindjusar
Ne dodje kao prihrana naravno, ali soja ne dozivi stres kao kad prskas sirokolisno. Posle bilo koje hemije za sirokolisno mora da boluje 5-10 dana.
 
Parcela od 5 kj sa Trijumfom prskana sa Pivotom 0.4 l/kj + Simfoni 10 g/kj + Pulsar 0.2 l/kj!
99% sitnih korova koji su bili nestali su, samo prokleti stir nije ni osetio herbicide. Sreca sto je samo na kraju i jako radak po njivi.

10413346_573103336144491_8002710162893195434_n.jpg


10426857_573103262811165_2515124360442180118_n.jpg


10441083_573103226144502_76318809993889510_n.jpg
 
Ja sam svoju soju prskao sa kombinacijom Pasat 0,5l po ha, Dinox 80g I Promoni 8g po ha I mogu reci da sam je malo ostetio, nadam se da ce se oporaviti.
 
Ja sam svoju soju prskao sa kombinacijom Pasat 0,5l po ha, Dinox 80g I Promoni 8g po ha I mogu reci da sam je malo ostetio, nadam se da ce se oporaviti.
Dynoxa si stavio duplu dozu zato je soja fasovala ide 40g u toj kombinaciji.

- - - - - - - - - -

Danas obišao jednu parcelu (5 kj) na kojoj su primenjene na kojoj su primenjene puna doza na jednoj polovini i pola doze na drugoj polovini.Apsolutno nisam primetio neku razliku osim na poponcu u jačoj varijanti je malo taknut a a u slabijoj ni malo.Soja malo fasovala u oba slučaja mislim da je zbog prošlonedeljnog hladnog vremene. Basagram,dinoks i harmoni.

Kolega koje doze si primenio u ovoj varijanti ,za jednu parcelu imam istu kombinaciju?

- - - - - - - - - -

Mindjušar gde si našao one doze Dynoxa 23g/ha i Okvir 4.7g/ha kakvu aparaturu koristiš za te u brucu mere :osmeh:
 
Nazad
Vrh