Herbicidi u soji

Popanac kasnije nice. Trebaju mu vece temperature da krene sa nicanjem. Prosle godine je bilo lako resiti se korova, ove je malko zeznutije.

@mindjusar
Sad i ja vidim:osmeh: ususkao se u kolorit soje:haha:
 
Pozdrav ljudi, interesuje me da li postoji neka kombinacija koja uspesno deluje na rastavić (Equisetum arvense). Soja se nalazi u 2. trolisci. Isprskana je pre-em i nema travke osim rastavića.
 
Peet štir sad treba ko ambroziju tući čim nikne ako hoćeš da ga uništiš, u zadnje 3-4 godine je postao opasan problem u soji što se tiče suzbijanja i zaštitari nemaju odgovore zbog čega je postao tako otporan, verovatno zbog stalne upotrebe istih preparata u soji kao nikosulfuroni u kukuruzu.
 
Pre 2 dana sam soju maknuo sa 0.5pulsara + 4grama okvira i okvasivac(0.5ha)
Mogu sutra sa fuzilendom i koliko da ga metnem po kj?.
 
@Sale ratar Znam da je jako otporan a zanimljivo je to sto je otporan skoro na sve herbicide u soji koji se koriste nakon nicanja soje.
@Kish Mozes slobodno (ako ne pada kisa:osmeh:) sa 0.7 l po kj!

Zadnjih godina kako se pojavila ova prokleta ambrozija u nasim atarima vise i nisam siguran sta sve da koristim od herbicida. Sta mi preporucite za ambroziju i stir koji sad nicu pa do visine 3-4 cm. Koje doze po kj? A raspolazem sa ovim herbiciima: - Pulsar, Symphoni, Pivot i Bentamark.
 
Da li će delovati Fuzilejd i Kletoks ako se oprska po ovako hladnom vremenu ili je bolje čekati da otopli?
 
Pre 10 dana radjeno sa fokus ultra ali nestalo preparata a posle poceo vetar i kisice,tako da se vidi rezultet.Nadam se da cu moci da nastavim ovih dana jer ova koja je prskana vec je za spartanje.

29ntd8k.jpg
 
Sačekaj ti još malo sa špartanjem! Nek se sirak potpuno osuši (rizom pogotovo)...
 
Nazad
Vrh